| پنج شنبه 29 شهریور 1397   | |
 
 

جوانان سرمایه های اجتماعی هلال احمر، ضرورت تعریف پیوست فرهنگی بشردوستانه برای فعالیت های هلال احمر، لزوم افزایش نفوذ اجتماعی هلال احمر

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: برای تحقق اصول هفت گانه جمعیت هلال‌احمر و راهبرد آن باید پیوست بشردوستانه تعریف شود و انجام فعالیت ها بدون پیوست فرهنگی نوع‌دوستانه معنا و مفهومی ندارد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان عنوان کرد:

جامعه و جوانان سرمایه های اجتماعی هلال احمر، ضرورت تعریف پیوست فرهنگی بشردوستانه برای فعالیت های هلال احمر، لزوم افزایش نفوذ اجتماعی هلال احمر

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: برای تحقق اصول هفت گانه جمعیت هلال‌احمر و راهبرد آن باید پیوست بشردوستانه تعریف شود و انجام فعالیت ها بدون پیوست فرهنگی نوع‌دوستانه معنا و مفهومی ندارد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی شامگاه پنج شنبه در نشست شورای اداری جمعیت هلال احمر خوزستان در گتوند با گرامیداشت و تبریک ولادت حضرت فاطمه (س) و روز زن اظهار کرد: نگاه جمعیت هلال احمر به فعالیت هایش نگاهی ایثارگرانه و ارزشی است.

وی با اشاره به اصول هفت گانه جمعیت هلال احمر، افزود: باید به سمت و سویی برویم که براساس اصول هفت گانه و راهبرد عمده هلال احمر که تسکین آلام بشری است اقدام کنیم.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان با اشاره به ضرورت توجه به ویژگی بشردوستی در فعالیت ها و برنامه های هلال احمر یادآور شد: برای تحقق اصول هفت گانه جمعیت هلال‌احمر و راهبرد آن باید پیوست بشردوستانه و نوع دوستانه تعریف شود و انجام فعالیت ها بدون پیوست فرهنگی بشردوستانه معنا و مفهومی ندارد.

 

فعالیت های داوطلبانه سنگ محک هلال احمر، نگاه داوطلبی و اصول هفت گانه شرط انجام فعالیت های هلال احمر

دکتر خدادادی گفت: جمعیت هلال احمر سازمانی فراگیر و متفاوت با سایر سازمان ها است و باید از نظر اخلاقی سرآمد باشد و معیار و ملاک ما، فعالیت های داوطلب محورانه است که بدون حضور داوطلبان، جمعیت هلال احمر معنایی ندارد.

وی با تأکید بر وفاداری به اصول هفت گانه جمعیت هلال‌احمر و ضرورت رعایت آنها تصریح کرد: همه فعالیت ها و برنامه های جمعیت هلال احمر باید با نگاه داوطلبی و با رعایت اصول هفت گانه هلال احمر انجام شود.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان با گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد قیصر امین پور شاعر خوزستانی و با اشاره به دو شعر معروف وی در خصوص توجه به گذشت زمان و تلاش برای سربلندی خویش در انجام وظایف و ایجاد رضایت خداوند از خود، گفت: باید حداکثر تلاش خود را برای تحقق اهداف و اصول هفت گانه جمعیت هلال‌احمر به کار ببندیم.

وی ادامه داد: نباید در جمعیت هلال احمر که فعالیت هایش رنگ داوطلبی دارد، فقط در قالب اداری و سیستمی به انجام وظیفه مشغول شویم و نگاهمان باید نقشی از ایثار و فداکاری را با خود به همراه داشته باشد.

 

اصول هفت گانه هلال احمر میوه آموزه های دینی و قرآنی، شهدا الگوی همیشگی هلال احمر

دکتر خدادادی با بیان اینکه وقتی در جایگاهی قرار می گیریم باید نهایت سعی و تلاش خود را برای انجام وظایف به بهترین شکل ممکن به عمل آوریم، افزود: الگوی ما شهدا هستند و وقتی آنها الگوی ما باشند، سقف خواسته ها و تلاش ما بسیار والا می شود و هنگامی که این معیار ما باشد، باید تلاش و جدیتی مضاعفی را به عمل آوریم.

 

مغناطیسی به نام جمعیت هلال احمر با میدانی وسیع و قوی

وی جمعیت هلال احمر را بسان یک آهن ربا و مغناطیس توصیف کرد که نیروها و اعضای آن، تشکیل دهنده یک آهن ربای قوی هستند و گفت: مؤلفه هایی باعث می شود که میدان مغناطیسی آهن ربا افزایش پیدا کند که شاید مهمترین آنها، اعضا و نیروهای جمعیت هلال احمر باشند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان بیان کرد: همانطور که نخبگان جامعه وارد دانشگاه می شوند افرادی هم که وارد جمعیت می شوند باید دارای فضایل انسانی در حد اعلا باشند و اگر دارای فضیلت های انسانی از جمله معنویت و نوع دوستی نباشند هلال احمری نیستند.

به گفته دکتر خدادادی اصول هفت گانه هلال احمر فضایل انسانی و نشأت گرفته از اصول و آموزه های اسلامی و قرآنی و سرشار از معنویت هستند.

 

اعتبار اجتماعی هلال احمر در زلزله کرمانشاه، ضرورت مداخله هلال احمر در آسیب های اجتماعی

دکتر خدادادی در بخش دوم سخنان خود با بیان اینکه اگر کسی روحیه ایثارگری و ‌نوع دوستی نداشته باشد هلال احمری نیست، ادامه داد: اگر انسجام و همبستگی وجود نداشته باشد کار بزرگی هم انجام نمی شود و با انسجام درونی می توان حرکت های فرابخشی انجام داد‌.

وی با تأکید بر افزایش تعامل در ارتباطات درون دستگاهی افزود: انتقاد سازنده منافاتی با تعامل و همکاری ندارد و نیروهای مختلف سازمان باید نسبت به همدیگر نگاهی سازنده و هم افزا داشته باشند.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان، خودسازی بر اساس دین مبین اسلام و اصول هفت گانه، روابط اجتماعی و فعالیت های نوع دوستانه و با تأسی از شهدا و افراد صاحب نظر و نخبه جامعه، از ملزومات مهم فعالیت در جمعیت هلال احمر محسوب می شود.

 

جذب و مداخله دو مولفه مهم تاب آوری

وی با تأکید بر افزایش میدان مغناطیسی جمعیت هلال احمر برای جذب حداکثری افراد، عنوان کرد: جذب و مداخله دو مولفه مهم تاب آوری هستند که مصداق جذب را در زلزله کرمانشاه و کمک مردم به زلزله زدگان کرمانشاهی و دادن این کمک ها به هلال احمر برای توزیع میان مردم زلزله بود که نشان دهنده اعتماد مردم به هلال احمر و سرمایه اجتماعی ما است.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان مداخله در آسیب های اجتماعی و محیطی را ضروری خواند و عمل به اصول کاری را هنگام قرار گرفتن در جایگاهی سازمانی الزامی دانست.

 

جامعه و جوانان سرمایه های اجتماعی هلال احمر، ضرورت نگاه احترام آمیز به جوانان

دکتر خدادادی گفت: اگر سازمانی اعتبار اجتماعی داشته باشد و کارکنان آن سرآمد باشند، هیچ کس نمی تواند به آنها تعدی کند  و خواسته های غیرمنطقی داشته باشد.

وی افزود: سرمایه اجتماعی هلال احمر، جامعه است و مهمترین سرمایه اجتماعی ما جوانان هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان در بخش سوم سخنان خود با طرح این پرسش که چقدر توانسته ایم به جوانان نزدیک شویم و با آنها ارتباط برقرار و آنها را درک کنیم، تصریح کرد: نگاه ما به جوانان باید نگاهی سرمایه ای و احترام آمیز باشد و آینده مملکت را آنها رقم می زنند.

 

طلاق، اعتیاد و خشونت، مثلث آسیب های اجتماعی

دکتر خدادادی با اشاره به گسترش آسیب های اجتماعی در جامعه و تهدید جوانان توسط آنها اضافه کرد: آسیب های اجتماعی مثل طلاق، خشونت و اعتیاد جوانان را تهدید می کنند و نباید نسبت به آنها بی تفاوت باشیم و از آنها غافل شویم.

وی بیان کرد: بحث توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر را برای افزایش دامنه نفوذ اجتماعی جمعیت هلال احمر اجرا می کنیم تا مردم احساس کنند که در کنار آنها هستیم و به آنها توجه داریم.

 

اجرای طرح های جامعه محور در راستای افزایش دامنه نفوذ اجتماعی هلال احمر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به نقش این نهاد خدمت رسان در قالب تولیت، حمایت و مشارکت در جامعه اظهار کرد: بر اساس قانون های موجود، تعالیم اساسی دین اسلام، فعالیت های بشردوستانه را پیش خواهیم برد که در این راستا مردم باید احساس کنند که جمعیت هلال احمر در کنار آنهاست.

دکتر خدادادی افزود: اجرای طرح هایی از قبیل توانمندسازی اقشار آسیب پذیر و کاروان سلامت با این هدف انجام می شود که علاوه بر خدمت رسانی، دامنه نفوذ اجتماعی جمعیت هلال احمر بیشتر شود و اینجاست که مردم احساس می کنند که به آنها توجه می شود به ویژه اگر این فعالیت ها با هدف تسکین آلام بشری و سپس درمان انجام شود.

 

جهش مطلوب جمعیت هلال احمر در مرحله لگاریتمی در گرو تلاش مضاعف است

دکتر خدادادی با بیان اینکه مشکلات مالی، لجستیکی و منابع انسانی هلال احمر خوزستان از حدود 4 سال قبل تا حد مقبولی مرتفع شده است، ادامه داد: برای انجام کارهای تحقیقاتی یک مرحله نهفته وجود دارد که زمان‌بر است که در این چند سال در جمعیت هلال احمر استان کارهای بسیاری در این مرحله انجام شده و در حال حاضر به مرحله لگاریتمی وارد شده ایم.

وی با اشاره به شناخت موانع موجود، ایجاد ارتباطات درون و برون سازمانی در مرحله نهفته گفت: در مرحله لگاریتمی با توجه به فعالیت های زیرساختی مرحله قبل، سازمان جهش مطلوب و رشد لگاریتمی خواهد داشت که موتور محرکه این مرحله نیروها و اعضای جمعیت هلال احمر هستند که با تلاش مضاعف به نتیجه می رسد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: پس از مرحله لگاریتمی که با تلاش مضاعف سازمان به رشد مطلوبی می رسد، باید با درایت و هدایت مدیر اوج گرفته و هایپربولیک می شود که این دو بال تلاش مضاعف و درایت مدیر می تواند سرانجام بسیار خوبی داشته باشد.


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: جمعه 18 اسفند 1396     بازدید ها: 166     دسته: جمعیت استان     

خوزستان در زیرساخت های جاده ای استان فقیری است، فعالیت های حوزه آموزش همگانی و بخش امداد و نجات رضایت بخش است


پیشگیری اجتماع محور زمینه ساز کاهش خطرپذیری، جمعیت هلال احمر خوزستان برای مقابله با بحران‌ها اقدام به نوسازی تجهیزات کرده است


عضویت ۴۰۰ طلبه در ۱۲ کانون طلاب هلال احمر خوزستان، تعهدات مشترک بین حوزه علمیه و جمعیت هلال‌احمر


تقدیر نماینده مردم ایذه از خدمات جمعیت هلال احمر خوزستان، ۶۵ درصد کامیون های سنگین از جاده دهدز به تهران می روند


افتتاح پایگاه امداد و نجات بین شهری دهدز با حضور مسئولان استانی،۱۰ میلیارد ریال برای ساخت پایگاه دهدز هزینه شد


تیم های جهادی نقش موثری در کاهش محرومیت در مناطق محروم خوزستان دارند


بهره مندی ۲۸۰۰ نفر از ویزیت رایگان اردوی جهادی هلال احمر خوزستان در دشت سوسن ایذه


عدم توسعه یافتگی بحران حاشیه نشینی را در خوزستان به وجود آورده است، هلال احمر حلقه وصل نیازمندان و توانمندان


شهروند| نگاهی به برگزاری نخستین دوره آموزشی جت اسکی برای امدادگران خوزستانی


حضور در عرصه های اجتماعی اعتبار هلال احمر را افزایش می دهد، باید در امور بشردوستانه طلایه دار و پیشرو باشیم


نشست توجیهی و هماهنگی داوران مسابقات رفاقت مهر استان خوزستان برگزار شد| گزارش تصویری


تجربیات بازنشستگان آینده هلال احمر را تضمین می کند، تجلیل از بازنشستگان جدید هلال احمر خوزستان


کاروان 50 نفره سلامت به دشت سوسن ایذه اعزام می شود، ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی


فضای مجازی آثار آسیب های اجتماعی را تشدید کرده است، تشکیل نشست شورای فرهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر خوزستان به میزبانی هلال احمر


اجرای طرح «پیمان» با محوریت پیشگیری از آسیب های اجتماعی در خوزستان، آموزش ۳۰۰ مربی در طرح پیمان برای مقابله با آسیب های اجتماعی در استان12345

تا کنون نظری ثبت نشده
نام:
ایمیل:
وب سایت:

کد امنیتی: captcha
 

 

 
جمعیت هلال احمر استان خوزستان

فدراسيون بين‌المللي صليب‌سرخ و هلال‌احمر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران
سازمان داوطلبان سازمان جوانان سازمان امداد و نجات
موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری جمعیت معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی
كميته بين‌المللي صليب سرخ سازمان مدیریت بحران کشور سازمان تداركات پزشكي
دفتر امور ایثارگران صنایع نساجی هلال ایران مرکز پزشکی حج و زیارت
نشریه پزشکی جمعیت هلال احمر بیمارستان فوق تخصصی نورافشار مجتمع دارويي و درماني هلال ايران

 

طراحی و پیاده سازی: راد رایانه