| جمعه 2 فروردین 1398   | |
 
 

ضرورت نفوذ اجتماعی هلال احمر، اهمیت جذب و آموزش جوانان به عنوان مهمترین سرمایه اجتماعی جمعیت، 70 درصد از تصادفات جاده‌ای عامل انسانی دارن

برشی از بازدیدهای نوروزی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از پست ها و پایگاه های نوروزی شهرهای هفتکل، باغملک، ایذه، اندیکا، مسجدسلیمان، لالی، دزفول، اندیمشک و شوش

برشی از بازدیدهای نوروزی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از پست ها و پایگاه های نوروزی شهرهای هفتکل، باغملک، ایذه، اندیکا، مسجدسلیمان، لالی، دزفول، اندیمشک و شوش

ضرورت نفوذ اجتماعی هلال احمر، اهمیت جذب و آموزش جوانان به عنوان مهمترین سرمایه اجتماعی این مجموعه خدمت رسان، 70 درصد از تصادفات جاده‌ای عامل انسانی دارند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان در جمع اعضای جوان و امدادگر این جمعیت در شهرهای مختلف در خصوص ضرورت نفوذ اجتماعی هلال احمر و اهمیت جذب و آموزش جوانان به عنوان مهمترین سرمایه اجتماعی این مجموعه خدمت رسان به کرات سخن گفته و بر اجرای فعالیت های پیشگیرانه اجتماع محور تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، نخستین مقصد سفر دو روزه مدیرعامل این جمعیت شهرستان هفتکل بود. دکتر خدادادی در دیدار با رئیس و اعضای جمعیت هلال احمر هفتکل با تبریک ایام مبارک ماه رجب اظهار کرد: امام محمد تقی(ع) بانی گفتگوهای اجتماعی در جامعه اسلامی است که یکی از مباحث اصلی ما در جمعیت هلال احمر نیز حضور عرصه اجتماعی به شمار می رود.

 

ضرورت تجلی حضور هلال احمر در میان مردم

وی  افزود: جمعیت هلال احمر باید حضور خود را در بین مردم تجلی بخشیده و در کنار آنها باشد و این مسئله منتج به نفوذ اجتماعی این نهاد خدمت رسان در اجتماع شده و اعتبار مجموعه را ارتقاء می دهد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان اینکه اعتبار اصلی هلال احمر مردم هستند، بیان کرد: مهمترین سرمایه اجتماعی جمعیت هلال احمر جوانان هستند زیرا جوانان آمادگی لازم را برای کسب مهارت های مختلف دارند و به دلیل سن پایین می توانند مدت زمان بشتری را در جامعه سپری کرده و با تأثیرگذاری بالا آینده کشور را رقم بزنند.

 

جوانان، سفیران اجتماعی هلال احمر در مقابله با آسیب های اجتماعی و طبیعی

دکتر خدادادی با تأکید بر برنامه ریزی و آموزش مناسب برای جوانان در راستای ایجاد مسئولیت اجتماعی افزود: هرچه برای جوانان سرمایه گزاری بیشتری کنیم، بی شک نتیجه بهتری را در جامعه شاهد خواهیم بود چرا که جوانان ما همیشه نشان داده اند که می توانند کارهای بزرگی را به سرانجام برسانند و روشن ترین این کارها، اداره هشت سال دفاع مقدس بود.

وی اظهار امیدواری کرد: با تلاش و برنامه ریزی دقیق می توان جوانانی برومند، توانمند و مصون از آسیب های اجتماعی تربیت کرد که بتوانند به عنوان سفیران اجتماعی هلال احمر در مقابله با آسیب های اجتماعی و طبیعی گام های مؤثری بردارند.

 

جوانان، نقش اصلی فعالیت های پیشگیرانه اجتماع محور

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: در برنامه آتی جمعیت هلال احمر، پیشگیری اجتماع محور تعریف شده که نقش اصلی این برنامه، جوانان ما هستند و باید برای دستیابی به این برنامه پیشگیرانه تلاش ها بیش از پیش شود.

مقصدهای بعدی مدیرعامل هلال احمر خوزستان باغملک و ایذه و اندیکا بود. دکتر خدادادی پس از بازدید از پست های نوروزی جوانان و پایگاه سیار و موقت امداد و نجات این شهرها در جمع اعضای جوان هلال احمر ایذه گفت: نگاه ما به جوانان باید نگاهی سرمایه ای و احترام آمیز باشد و آینده مملکت را آنها رقم می زنند.

وی جمعیت هلال احمر را بسان یک آهن ربا و مغناطیس توصیف کرد که نیروها و اعضای آن، تشکیل دهنده یک آهن ربای قوی هستند و گفت: مؤلفه هایی باعث می شود که میدان مغناطیسی آهن ربا افزایش پیدا کند که شاید مهمترین آنها، اعضا و نیروهای جمعیت هلال احمر باشند.

 

آسیب های بی تفاوتی به گسترش آسیب های اجتماعی در جامعه کم نیست

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به گسترش آسیب های اجتماعی در جامعه و تهدید جوانان توسط آنها اضافه کرد: آسیب های اجتماعی مثل طلاق، خشونت و اعتیاد جوانان را تهدید می کنند و نباید نسبت به آنها بی تفاوت باشیم و از آنها غافل شویم.

دکتر خدادادی با اشاره به نقش این نهاد خدمت رسان در قالب تولیت، حمایت و مشارکت در جامعه اظهار کرد: بر اساس قانون های موجود، تعالیم اساسی دین اسلام، فعالیت های بشردوستانه را پیش خواهیم برد که در این راستا مردم  باید احساس کنند که جمعیت هلال احمر در کنار آنهاست.

 

رسالت بخشی به هدف موجب نتیجه بخشی به حرکت ها و فعالیت ها می شود

وی با تقدیر از حضور جوانان در ایام نوروز و در راستای خدمت به مسافرین نوروزی تصریح کرد: جوانان جمعیت هلال احمر با توجه به رسالت ذاتی خود، باید در حوزه آسیب های اجتماعی به صورت فعالانه ورود کنند و در مسیر تسکین آلام بشری گام های مؤثری بردارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان در ادامه سفر خود در جمع نجاتگران پایگاه امداد و نجات کوهستان تاراز شهرستان اندیکا حضور یافت و در جمعی صمیمی، از تلاش های این نجاتگران خدوم در یکی از دورترین پایگاه های امدادی استان تقدیر کرد.

مقصد بعدی دکتر خدادادی مسجدسلیمان و لالی بود. وی در جمع نجاتگران پایگاه امداد و نجات امام موسی کاظم(ع) مسجدسلیمان گفت: رسالت بخشی از مهمترین پیش برنامه های اجتماعی محسوب می شود که با رسالت بخشی به هدف موجب نتیجه بخشی به حرکت ها و فعالیت ها می شود.

 

نتیجه اعتماد مردم، افزایش دامنه اجتماعی هلال احمر است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان افزود: مهمترین موردی که می تواند به جمعیت هلال احمر رسالت ببخشد، نفوذ اجتماعی مجموعه است که هرچه دامنه این نفوذ بیشتر شود، اصالت بیشتری پیدا می کند.

دکتر خدادادی بیان کرد: جمعیت هلال احمر هرچه بر مبنای حرکت های بشردوستانه حضور اجتماعی بیشتری داشته باشد، مردم اعتماد بالاتری به این مجموعه می کنند و در نتیجه دامنه فعالیت های اجتماعی جمعیت افزایش می یابد.

وی افزود: دامنه فعالیت های اجتماعی جمعیت هلال احمر به مقابله با آسیب های طبیعی و اجتماعی برمی گردد که جوانان ما مهمترین فاکتوری هستند که می توانند نقش مؤثر و پیشرو را ایفا کنند که این مهم با آموزش این قشر خاص جامعه صورت می پذیرد.

 

نقش مؤثر جمعیت هلال احمر در ثبات، پیشرفت و امیدزایی در جامعه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به فاکتور دوم که به لجستیک و پشتیبانی امدادی اختصاص می یابد، افزود: فاکتور سوم دامنه فعالیت های اجتماعی نیروی های انسانی توانمند هستند که با تلفیق این سه فاکتور می توان در عرصه ها و زمان هایی که مردم به جمعیت هلال احمر نیاز دارند، به صورت فعال وارد شد و تأثیرگذاری کرد.

دکتر خدادادی اظهار کرد: جمعیت هلال احمر می تواند با ورود فعالانه در عرصه های مختلف اجتماعی در ثبات، پیشرفت و امیدزایی در جامعه نقش مؤثری داشته باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان در ادامه سفر از پایگاه ها و پست های جوانان و امداد و نجات شهرهای دزفول، اندیمشک و شوش بازدید کرد.

 

جمعیت هلال احمر از نظر اخلاقی باید سرآمد باشد

وی در جمع امدادگران هلال احمر دزفول در پایگاه امداد و نجات شهیون با اشاره به نقش مهم جوانان در عرصه فعالیت های اجتماعی اظهار کرد: جمعیت هلال احمر سازمانی فراگیر و متفاوت با سایر سازمان ها است و باید از نظر اخلاقی سرآمد باشد و معیار و ملاک ما، فعالیت های داوطلب محورانه است که بدون حضور داوطلبان، جمعیت هلال احمر معنایی ندارد.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان با تأکید بر وفاداری به اصول هفت گانه جمعیت هلال‌احمر و ضرورت رعایت آنها تصریح کرد: همه فعالیت ها و برنامه های جمعیت هلال احمر باید با نگاه داوطلبی و با رعایت اصول هفت گانه هلال احمر انجام شود.

دکتر خدادادی گفت: باید حداکثر تلاش خود را برای تحقق اهداف و اصول هفت گانه جمعیت هلال‌احمر به کار ببندیم.

وی ادامه داد: نباید در جمعیت هلال احمر که فعالیت هایش رنگ داوطلبی دارد، فقط در قالب اداری و سیستمی به انجام وظیفه مشغول شویم و نگاهمان باید نقشی از ایثار و فداکاری را با خود به همراه داشته باشد.

 

70 درصد از تصادفات جاده‌ای عامل انسانی دارند

در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه 70 درصد از تصادفات جاده‌ای عامل انسانی دارند، عنوان کرد: یکی از دغدغه‌های اصلی کشور موضوع تصادفات جاده‌ای است و در این مسئله بسیار مهم، سه عامل انسانی، وسیله نقلیه و جاده در حوادث رانندگی دخالت دارند که باید مورد توجه قرار گیرند.

دکتر خدادادی با اشاره به وضعیت بد ایران در آمار مرگ و میر تصادفات جاده ای و خطر تبدیل شدن تخلف از قانون به یک فرهنگ گفت: نمایش توان عملیاتی تیم های بشردوستانه یک فرصت برای جوانان است تا هم بتوانند خدمات بشردوستانه را ارائه دهند و هم توان لازم را به منظور بهره گیری از این آموزش ها کسب کنند.

وی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ پیشگیری از طریق ارتقای سطح فرهنگ و آگاهی های عمومی، اضافه کرد: سال گذشته کمپین «نه به تصادفات» را داشتیم که امسال آن را به صورت دیگری ادامه می دهیم که بسیج اطلاع رسانی و پیشگیری برای این کار، بسیار موثر واقع می شود.

 

نوروز، فرصتی تاریخی برای نمایش توانمندی ها و ارائه آموزش های مهارتی و امدادی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان اینکه نوروز یک فرصت تاریخی برای هلال احمر جهت نمایش توانمندی ها و ارائه آموزش ها است، گفت: اگر توانمند نباشیم نمی توانیم نقش مداخله جویانه داشته باشیم.

دکتر خدادادی طرح بهرفت را در راستای طرح راهبردی 2020 صلیب سرخ جهانی در حوزه هایی دانست که باعث مرگ و میر انسان ها می شوند و افزود: متأسفانه از نظر مقایسه ای کشور ما نسبت به کشورهای همسایه و حتی عقب افتاده آمار قابل دفاعی در خصوص مرگ و میر ناشی از تصادفات ندارد و برای کاهش این آمار نیاز کار بیشتر و فرهنگ سازی داریم.

 

ضرورت تهیه و تدوین برنامه عملیاتی سالانه در جمعیت هلال احمر خوزستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان همچنین در جمع اعضای جوانان هلال احمر اندیمشک با بیان اینکه نگاه ما به جمعیت هلال احمر نگاهی سرمایه ای است، اظهار کرد: آینده این نهاد بشردوستانه را باید جوانان رقم بزنند. اگر جوانانی مصون، آموزش دیده و توانمند داشته باشیم، می توانند در آینده نقشی تأثیرگذار و مداخله جویانه در اجتماع داشته باشند.

دکتر خدادادی با تأکید بر اهمیت آموزش در تربیت جوانان گفت: باید محوریت کار در جمعیت هلال احمر بر جذب و آموزش جوانان متمرکز شود که این جوانان می توانند به عنوان سفیران هلال احمر برای پیشگیری اجتماع محور استفاده شود.

وی با اشاره به استفاده و تأسی از سیره شهدای والامقام کشور تصریح کرد: باید برنامه عملیاتی مطلوبی با همکاری اعضای جمعیت هلال احمر در شهرستان ها تهیه شود که با استفاده از منابع استانی و ملی و کمک خیرین، برای دستیابی به دورنمای 20 ساله جمعیت استان گام های مؤثری برداشته شود.


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: شنبه 11 فروردین 1397     بازدید ها: 350     دسته: جمعیت استان     

بازدید مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از پست‌های نوروزی شهرستان‌های اهواز، دشت آزادگان و هویزه


یک هزار نفر عوامل امدادی به مسافران نوروزی خدمات رسانی می کنند، پویش بهرفت تعهدی برای رانندگی ایمن و صحیح


طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی اعضای جوانان استان خوزستان آغاز شد، گزارش تصویری


استقرار بیش از 80 پایگاه امداد و نجات و پست ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در مسیرهای خوزستان


با حضور دستگاه های درگیر؛ مانور طرح ترافیکی نوروز 98 در سطح جاده های خوزستان برگزار شد


با هدف توان افزایی صورت گرفت: صعود تیم واکنش سریع جمعیت هلال احمر خوزستان به قبله تاراز در آستانه طرح امداد و نجات نوروزی


حادثه انفجار گاز در کریت کمپ اهواز 10 کشته و زخمی بجا گذاشت، اعزام 30 نجاتگر هلال احمر به محل حادثه


نگاهی به وصیتنامه شهدای امدادگر؛ کربلای من همان جبهه و منطقه‌ای است که در آن شهید می‌شوم


برگزاری مراسم زیارت عاشورا به مناسبت روز بزرگداشت شهدا در استانداری خوزستان


بخش مهمی از جامعه ما نیازمند توجه بانوان است، نشست کارگاهی و آیین تجلیل از بانوان شاغل هلال احمر خوزستان برگزار شد


ضرورت تقویت شوراهای اجرایی هلال احمر استان خوزستان در سال آینده، تدوین برنامه های عملیاتی شعب در سال جدید


تقدیر استاندار خوزستان از خدمات جمعیت هلال احمر استان در ایام اربعین حسینی(ع)


آموزش و پژوهش محور فعالیت های هلال احمر باشد، اجرای طرح های جامعه محور در راستای افزایش دامنه نفوذ اجتماعی هلال احمر


هنوز به آموزش در حوزه مین زدایی نیاز داریم، نشست مربیان پروژه مین و مواد منفجر نشده در اهواز برگزار شد


وجدان بازرس درونی انسان است، نظارت و ارزیابی می تواند نقاط ضعف و قوت ما را نشان دهد12345

تا کنون نظری ثبت نشده
نام:
ایمیل:
وب سایت:

کد امنیتی: captcha
 

 

 
جمعیت هلال احمر استان خوزستان

فدراسيون بين‌المللي صليب‌سرخ و هلال‌احمر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران
سازمان داوطلبان سازمان جوانان سازمان امداد و نجات
موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری جمعیت معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی
كميته بين‌المللي صليب سرخ سازمان مدیریت بحران کشور سازمان تداركات پزشكي
دفتر امور ایثارگران صنایع نساجی هلال ایران مرکز پزشکی حج و زیارت
نشریه پزشکی جمعیت هلال احمر بیمارستان فوق تخصصی نورافشار مجتمع دارويي و درماني هلال ايران

 

طراحی و پیاده سازی: راد رایانه