| پنج شنبه 26 مهر 1397   | |
 
 

کمک ۲۰۰ میلیارد ریالی خوزستانی ها به کرمانشاه، صرفه جویی۵۰ میلیارد ریالی در هزینه های درمانی اقشار آسیب پذیر با افتتاح طب هسته‌ای

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: پارسال بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال کمک های نقدی و غیرنقدی توسط جمعیت هلال‌احمر خوزستان جمع آوری و به کرمانشاه ایران ارسال شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان عنوان کرد:

کمک ۲۰۰ میلیارد ریالی خوزستانی ها به زلزله‌زدگان کرمانشاه، صرفه جویی۵۰ میلیارد ریالی در هزینه های درمانی اقشار آسیب پذیر با افتتاح طب هسته ای هلال احمر خوزستان

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: پارسال بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال کمک های نقدی و غیرنقدی توسط جمعیت هلال‌احمر خوزستان جمع آوری و به کرمانشاه ایران ارسال شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی ظهر امروز جمعه در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در مصلای نماز جمعه اهواز با تبریک نیمه شعبان و هفته هلال احمر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: یکی از ویژگی های مهم جمعیت هلال‌احمر با توجه به رسالت ذاتی که دارد، بودن در کنار مردم و همراهی با آنها است و از جنس مردم بودن را از اصول اولیه خود می داند.

وی افزود: در همین راستا سعی کردیم که در همه اتفاقات و حوادثی که در جامعه و کشور رخ می دهد، همیشه در کنار مردم باشیم تا بتوانیم با فعالیت هایی که انجام می دهیم باعث تسکین آلام بشری شویم.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: به همین منظور برنامه هایی را در قالب طرح های ملی و استانی در جمعیت هلال‌احمر استان طرح ریزی کردیم تا بتوانیم پاسخگوی نیاز اقشار آسیب پذیر و افزایش توانمندی جوانان و نیروهایی باشیم که نیاز به آموزش دارند تا بتوانند در آینده در مقابله با حوادث طبیعی و آسیب های از تالمات کمتری برخوردار شوند و آسیب های کمتری ببینند.

 

آموزش سرلوحه هلال احمر برای مصونیت جامعه در برابر آسیب ها، یک میلیون جوان ایرانی پشت صف بلند اشتغال

 

دکتر خدادادی یادآور شد: در راستای آمادگی عموم مردم در مواجهه با سوانح و حوادث و بلایا، آموزش را سرلوحه کارمان قرار داده ایم تا بتوانیم جامعه را در برابر آسیب ها مصون کنیم.

وی تصریح کرد: ما باید توجه لازم را به به جوانان داشته باشیم و با برنامه ریزی مناسب زمینه فراگیری آموزش های همگانی و تخصصی را برای آنها فراهم کنیم.

به گفته مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان پیگیری ایجاد شرایط اشتغال برای جوانان که دغدغه یک میلیون نفر از آنها است از جمله کارهای مهم محسوب می شود.

 

کمک 200 میلیاردی خوزستانی به زلزله زدگان کرمانشاه، داوطلبان محور فعالیت های هلال احمر، حلقه وصل نیازمندان و توانمندان

دکتر خدادادی با تقدیر از تلاش های مجدانه و ایثارگرانه مردم خوزستان در کمک به زلزله زدگان کرمانشاه، افزود: پارسال بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال کمک های نقدی و غیرنقدی توسط جمعیت هلال‌احمر خوزستان جمع آوری و به کرمانشاه ایران ارسال شد.

وی بیان کرد: خوزستان یکی از فعال ترین استان های کشوردر کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه بود و کارهای بزرگی در کمک به مردم کرمانشاه انجام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان با بیان اینکه هلال با محوریت داوطلبان برنامه ریزی مناسب را برای خدمت به اقشار مختلف مردم به عمل می آورد، گفت: داوطلبان حلقه وصل نیازمندان و توانمندان هستند که در استان از اقشار مختلف مردم با پیگیری هایی که به عمل آمده برنامه های متنوعی در حوزه بهداشت و درمان و توسعه زیرساخت ها اجرا شده است.

 

85 درصد جامعه آمادگی مقابله با حوادث طبیعی را ندارند، گام بلند هلال احمر در کمک به نیازمندان با ایجاد مرکز هدایت حرکت های جهادی

دکتر خدادادی اضافه کرد: جمعیت هلال‌احمر خوزستان برنامه ها و طرح های مختلفی در زمینه توجه به اقشار محروم و آسیب پذیر جامعه و بیماران صعب العلاج دارد و خدمات مختلفی در طرح های بشردوستانه و عام المنفعه از قبیل سلامت یار، نیابت و طرح توانمندسازی اقشار آسیب پذیر به آنها ارائه می کند.

وی عنوان کرد: جمعیت هلال‌احمر خوزستان با ایجاد و تشکیل مرکز هدایت حرکت های جهادی و بشردوستانه زمینه ارائه خدمات را به همه ساکنان و اهالی مناطق محروم و کمتر برخوردار و اقشار آسیب‌پذیر جامعه فراهم کرده و توانسته گام های بسیار موثری را در خدمت به مردم و تسکین آلام آنها در کنار ارائه طرح های معیشتی و ساختاری بردارد و آموزش های لازم را به آنها ارائه دهد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان ادامه داد:  براساس آماری که وجود دارد میزان آمادگی اقشار مختلف جامعه به ویژه در مناطق حادثه خیز در مقابله با حوادث و سوانح طبیعی ۱۵ درصد است که به معنای آن است که از هر ۱۰۰ نفر در جامعه تنها ۱۵ نفر آمادگی مواجه و مقابله با مخاطرات و حوادث و بلایای طبیعی را دارند و برای همین است که وقتی اتفاقی می افتد تلفات و آسیب های بیشتری می بینیم.

 

 

آموزش بهترین روش کاهش خطرپذیری جامعه، دادرس و خادم در خدمت مصون سازی جامعه

دکتر خدادادی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که شرایط جامعه ما شرایطی است که زیرساخت های آن از استحکام کافی برخوردار نیستند، تصریح کرد: ما باید با ارائه آموزش های لازم که یکی از دردسترس ترین و سریع ترین روش ها برای کاهش خطرپذیری است جامعه را در برابر مخاطرات مصون کنیم و میزان خطرپذیری آنها را کاهش دهیم.

وی افزود: در این راستا طرح خادم (خانواده آماده در مخاطرات) را در دست اجرا داریم که در این طرح مربیان هلال احمر با مراجعه به درب منازل مهارت ها و آموزش های امدادی ضروری و نحوه مواجهه با مخاطرات و حوادث طبیعی را به خانواده ها ارائه می دهند و امیدواریم با این آموزش ها میزان آمادگی لازم را در جامعه در برابر حوادث طبیعی به ۵۰ درصد برسانیم.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان بیان کرد: کار دیگری که در این راستا انجام می‌دهیم طرح ملی دادرس(دانش آموز آماده در روزهای سخت) است که خوشبختانه با آموزش هایی که در مدارس به دانش آموزان ارائه دادیم شاهد نجات چندین نفر در مدارس بودیم و امیدواریم با استمرار بیشتر طرح دادرس در مدارس و افزایش پوشش جمعیت هدف آن در مدارس آمادگی دانش آموزان را در برابر حوادث طبیعی ارتقاء داده و موجب توانمندی آنها شویم.

 

موج داوطلبی در هلال احمر، رتبه دوم خوزستان در حاشیه نشینی در کشور

دکتر خدادادی در بخش سوم سخنان خود با بیان اینکه فرق هلال احمر با سایر نهادها این است که فعالیت های داوطلبانه در آن موج می زند، یادآور شد: نمونه بارز آن در کمک به زلزله زدگان کرمانشاه مشاهده شد.

وی ادامه داد: خوزستان با توجه به شرایط ویژه ای که دارد دومین استان حاشیه نشین در کشور و دارای مناطقی با محرومیت مفرط و فرامفرط است که نیاز به توجه ویژه دارند.

وی گفت: از طریق تأسیس خانه های هلال و با برنامه ریزی های مناسب توانسته‌ایم حداقل به مردم نشان دهیم که افرادی هستند که به آنها توجه ویژه دارند و این باعث دلگرمی آنها می شود.

 

نجات جان 20 نفر در بارندگی های اخیر استان؛ صرفه جویی 50 میلیارد ریالی نیازمندان خوزستانی با راه اندازی مرکز طب هسته ای هلال احمر، رتبه نخست خوزستان در غرق شدگی

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان بیان کرد: امداد و نجات جاده ای و کوهستان از دیگر بخش های هلال احمر هستند به طوری که در سیل اخیر در باغ‌ملک و ایذه با کمک امدادگران و بالگرد هلال احمر بیش از ۲۰ نفر از افراد محلی و ساکنان آن مناطق را بدون تلفات و به صورت سالم نجات و تحویل خانواده هایشان شد.

دکتر خدادادی اضافه کرد: در حوزه بهداشت و درمان و سلامت با ارایه خدمات بهداشتی و درمانی با ایجاد کلینیک ویژه در خیابان ۱۳شرقی کیانپارس و با تعرفه درمانی دولتی در سال های اخیر توانستیم برنامه ای را برای ارائه خدمات به نیازمندان فراهم کنیم.

وی یادآور شد: با ایجاد مرکز طب هسته ای در دو سال گذشته بیش از ۵۰ میلیارد ریال در هزینه های اقشار آسیب پذیر صرفه جویی و کمک کردیم و امیدواریم با توسعه همکاری های فرابخشی زمینه ارائه خدمات بیشتر را به مردم فراهم کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان در پایان با اشاره به آمار بالای غرق شدگان در استان گفت: خوزستان در غرق شدگی رتبه نخست را در کشور دارد و نیازمند آموزش برای کاهش آمار غرق شدگان هستیم.


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: جمعه 14 اردیبهشت 1397     بازدید ها: 130     دسته: جمعیت استان     

آمایش کانونی ابتکاری نو برای تحلیل وضعیت حوزه جوانان هلال احمر خوزستان در شعب استان‌


نکات بهداشتی و پزشکی برای زائرین اربعین(2)


نکات بهداشتی و پزشکی برای زائرین اربعین(1)


اعلام اسامی درمانگاه های هلال احمر در عراق برای اربعین


برگزار رویداد کارآفرینی با محوریت موضوعات امدادی، توانمندسازی جوانان با مهارت های اشتغال‌زا


پیشنهاد تشکیل تعاونی جوانان در هلال احمر خوزستان، تلاش های اعضای داوطلب هلال احمر قابل ستایش است


تسکین آلام بشری سرلوحه کار در هلال احمر است، راه اندازی تعاونی امدادگران هلال احمر خوزستان راهگشای حل این قشر تلاشگر


برپایی 27 پست امدادی در مسیرهای تردد زائران اربعین حسینی، پوشش امدادی تا 10 آبان ماه ادامه دارد


شنیدن نام هلال احمر در حوادث موجب آرامش می شود، امدادگری مصداق واقعی ایثارگری و بشردوستی است


وظیفه جمعیت هلال احمر در ایام اربعین امداد و نجات است، سرمایه اجتماعی اندوخته حیاتی هلال احمر


سؤال اینجاست: رقیب های رفیق یا رفیق های بی رقیب؟ تنها رقابتی که رفاقت می‌شود!


برگزاری آزمون اعزام نیروهای داوطلب هلال احمر خوزستان برای حضور در پوشش امدادی اربعین حسینی(ع) در عراق


گزارش تصویری آئین اختتامیه بیست و نهمین دوره مسابقات استانی رفاقت مهر هلال احمر خوزستان در بخش خواهران


حضور 280 نفر در مرحله استانی مسابقات رفاقت مهر، تیم الف دزفول به مقام نخست بخش خواهران دست یافت


آموزش سرلوحه فعالیت های هلال احمر خوزستان است، بشردوستی و تسکین آلام بشری محور کار در هلال احمر12345

تا کنون نظری ثبت نشده
نام:
ایمیل:
وب سایت:

کد امنیتی: captcha
 

 

 
جمعیت هلال احمر استان خوزستان

فدراسيون بين‌المللي صليب‌سرخ و هلال‌احمر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران
سازمان داوطلبان سازمان جوانان سازمان امداد و نجات
موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری جمعیت معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی
كميته بين‌المللي صليب سرخ سازمان مدیریت بحران کشور سازمان تداركات پزشكي
دفتر امور ایثارگران صنایع نساجی هلال ایران مرکز پزشکی حج و زیارت
نشریه پزشکی جمعیت هلال احمر بیمارستان فوق تخصصی نورافشار مجتمع دارويي و درماني هلال ايران

 

طراحی و پیاده سازی: راد رایانه