| دوشنبه 29 مرداد 1397   | |
 
 

اعتبار احداث 6 پایگاه امداد و نجات جاده‌ای در خوزستان فراهم شده است، فعالیت ۱۲هزار داوطلب و جوان در هلال احمر استان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: تقویت حوزه داوطلبان و نگاه سرمایه‌ای به جوانان نگاه محوری جمعیت هلال احمر خوزستان است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان خبر داد:

اعتبار احداث 6 پایگاه امداد و نجات جاده‌ای در خوزستان فراهم شده است، فعالیت ۱۲هزار داوطلب و جوان در هلال احمر استان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت:  تقویت حوزه داوطلبان و نگاه سرمایه‌ای به جوانان نگاه محوری جمعیت هلال احمر خوزستان است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر خوزستان دکتر علی خدادادی در آیین تجلیل از جوانان فعال جمعیت هلال احمر خوزستان که امروز (18 اردیبهشت‌ماه) مصادف با 8 ماه می روز جهاني صليب‌سرخ و هلال‌احمر برگزار شد، اظهار کرد: صلیب سرخ جهانی با بیش از 150 سال و جمعیت هلال احمر کشور با بیش از 95 سال پرچم‌داری خدمات بشردوستانه توانسته زمینه اعتماد عمومی را فراهم کند.

وی با بیان اینکه رسالت و تعهدی که در جمعیت هلال احمر ایجاد شده شاید منحصر به فرد باشد، افزود: با توجه به ساختار و نظام جمهوری اسلامی ویژگی‌های جمعیت هلال احمر از نهادهای دیگر متفاوت است و به عنوان یکی از بزرگترین نهادهای مردم‌نهاد در جهان و کشور می‌تواند زمینه‌ساز فعالیت‌هایی که بر اساس اهداف چهارگانه و اصول هفت‌گانه بر عهده دارد ،باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: طلایه‌داری هلال احمر در ارائه خدمات بشردوستانه بر عهده نسل‌های بعد قرار گرفته است بنابراین باید در راستای حفظ اعتماد و انسجام کلی خدمات مؤثری انجام شود.

دکتر خدادادی گفت: در جمعیت هلال احمر خوزستان زمینه جذب آحاد مختلف مردم و شناسایی آسیب‌های موجود فعالیت‌های بسیاری انجام شده است و خوشبختانه کمبودهایی که در حوزه‌های مختلف جمعیت هلال احمر خوزستان وجود داشت با همت و همکاری درون و برون بخشی در حال رفع و رسیدن به جایگاه ایده‌آل در کشور است.

وی با بیان اینکه در جمعیت هلال احمر خوزستان بنا است که برنامه‌محوری سرلوحه کارها قرار گیرد، یادآور شد: هر چند شاید قدم‌هایی که برداشته می‌شود کند باشند اما در حال اصلاح هستند و با برنامه عملیاتی که در سال جاری مدنظر است و ارزیابی که در این خصوص به عمل می‌آید به رفع نقایص می‌پردازیم تا شاهد شکوفایی هرچه بیشتر جمعیت هلال احمر خوزستان در حوزه‌های مختلف باشیم.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین حوزه‌های مدنظر جمعیت هلال احمر خوزستان حوزه آموزش است زیرا آموزش زمینه مناسب را برای افزایش توانمندی کلیه اقشار فراهم می‌کند.

وی گفت: امیدواریم با اصلاح برنامه‌ها شرایطی ایجاد شود تا بتوانیم در شبکه‌های مجازی و رسانه‌های ملی ارتباطات بیشتری با دولت و آحاد مختلف جامعه برقرار کنیم. همچنین آسیب‌هایی که در خوزستان وجود دارد شناسایی و زمینه کاهش خطرسازی در این زمینه انجام شود.

دکتر خدادادی با اشاره به بحث خطرپذیری و تاب آوری در خوزستان یادآور شد: مهم‌ترین موضوع خطرپذیری در بحث تعداد غرق‌شدگان در خوزستان است که رتبه یک کشور را در این خصوص داریم و در تصادفات جاده‌ای و عوامل دیگر نیز می‌توانیم با برنامه‌محوری شاهد کاهش این حوادث باشیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان ادامه داد: با اقدامات انجام شده زمینه حضور و نفوذ جمعیت هلال احمر در حوزه‌های اجتماعی افزایش یافته است و  یکی از کارهایی که جمعیت هلال احمر خوزستان در سال‌های گذشته در برنامه قرار داد، افزایش توانمندی آحاد مختلف مردم و محرومیت‌زدایی بود که این موضوع در 10 نقطه استان خوزستان انجام شد.

وی گفت: جمعیت هلال احمر خوزستان در حوزه امداد و نجات کاستی‌هایی داشت که با تقویت لجستیک و تجهیزات مورد نیاز، ایجاد نیروهای واکنش سریع و برگزاری دوره‌های آموزشی زمینه توانمندی در این حوزه افزایش یافت.

دکتر خدادادی افزود: با حمایت استاندار خوزستان توانستیم نقاط پرخطر استان را شناسایی کنیم و اعتبارات لازم برای ایجاد شش پایگاه امداد و نجات جاده‌ای فراهم شد. این موضوع می‌تواند زمینه حضور جوانان در این پایگاه و شرایط بهبود انتقال مصدومین فراهم کند.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان با بیان اینکه 2 میلیون جوان در خوزستان وجود دارد، عنوان کرد: تقویت حوزه داوطلبان و نگاه سرمایه‌ای به جوانان نگاه محوری جمعیت هلال احمر خوزستان است.

دکتر خدادادی تصریح کرد: لازم است رؤسای جمعیت هلال احمر شهرستان‌های خوزستان آمار تعداد جوانان، پتانسیل و تعداد جوانان بیکار یا در معرض خطر را تهیه کنند و جلسات مستمری با فرمانداران تشکیل دهند تا بر اساس تعداد آمار جوانان برنامه‌ریزی مناسب داشته باشیم و زمینه افزایش نقش مداخله جوانان فراهم شود زیرا سرمایه، جوانان هستند و اگر بتوانیم جوانان توانمند را آموزش دهیم قطعا در آینده کشوری موفق خواهیم داشت و دغدغه‌ای برای تأثیر تهاجمات فرهنگی و خارجی نخواهیم داشت.

وی بیان کرد: نگاه سرمایه‌ای به جوانان موجب می‌شود که این جوانان احساس تعلق پیدا کنند در نتیجه تحت تأثیر عوامل سوء جامعه قرار نمی‌گیرند. باید مامنی برای جوانان در هلال احمر ایجاد شود تا با مراجعه به این جمعیت شرایطی فراهم شود تا بتوانیم از پتانسیل این جوانان استفاده کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان یادآور شد: در حوزه داوطلبان انتظار دارم داوطلبان به عنوان حلقه وصل توانمندان و نیازمندان جامعه عمل کنند. باید داوطلبان با پزشکان، مهندسان و ... که بازوی جمعیت هلال احمر هستند ارتباط مؤثر داشته باشند.

دکتر خدادادی گفت: یکی از اهداف برنامه عملیاتی جمعیت هلال احمر خوزستان جذب داوطلب است. در حال حاضر حدود 12 هزار نفر نیروی داوطلب در خوزستان داریم که شاید زیاد فعال نباشند بنابراین تعداد داوطلبان مهم نیست و باید از نظر کیفی بتوانیم زمینه فعالیت داوطلبان را فراهم کنیم.


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: سه شنبه 18 اردیبهشت 1397     بازدید ها: 104     دسته: جمعیت استان     

دکتر خدادادی: ایثارگران به جامعه هویت و اصالت می بخشند، آزادگان پشتوانه روزهای سخت کشور


بهره مندی 18 مصدوم حوادث از خدمات درمانی و امدادی هلال احمر خوزستان


مدیرعامل و مدیر حراست اسبق جمعیت هلال احمر خوزستان بعد از ظهر روز گذشته(19 مردادماه) به دلیل عارضه قلبی درگذشت


یادداشت| مجامع جوانان جمعیت هلال احمر؛ جایگاه تربیت مدیران کار بلد


بازنشر| ای هلال‌نگار، تو را و قلمِ امدادگرت را می‌ستایم! روزت مبارک


پیام مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان به مناسبت روز خبرنگار، نقش حیاتی و ماندگار خبرنگاران در امیدزایی و بحران زدایی در حوادث


فقدان زیرساخت های لازم برای کاهش خطرپذیری در خوزستان، نشست کارگروه امداد و نجات مدیریت بحران استان برگزار شد


بهره مندی 53 نفر از خدمات امدادی هلال احمر در هفته نخست مرداد ماه


46 نفر از اعضای جوان هلال احمر خوزستان به اردوی نشاط و امید در بندر انزلی اعزام شدند


حضور 44 مربی هلال احمر خوزستان در آزمون مربیگری کمک های اولیه


بهره مندی 445 نفر از خدمات امدادی هلال احمر خوزستان در تیرماه 97


دیدار و عیادت مدیرعامل هلال احمر خوزستان از آتش‌نشان فداکار اهوازی در بیمارستان آیت‌الله طالقانی


دکتر همایون یوسفی: هلال احمر مورد وثوق مردم است، کمبود کمک های خیرخواهانه در استان و نقش کم نظیر هلال احمر خوزستان در این عرصه


دکتر خدادادی: هلال احمر خوزستان روند رو به رشدی را طی می کند، تخصیص اعتبار برای طرح های عمرانی هلال احمر استان


حجت الاسلام سعادت نیا: اعتماد عمومی برگ برنده هلال احمر است، هلال احمر نهاد تخصصی ایجاد تاب آوری در جامعه12345

تا کنون نظری ثبت نشده
نام:
ایمیل:
وب سایت:

کد امنیتی: captcha
 

 

 
جمعیت هلال احمر استان خوزستان

فدراسيون بين‌المللي صليب‌سرخ و هلال‌احمر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران
سازمان داوطلبان سازمان جوانان سازمان امداد و نجات
موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری جمعیت معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی
كميته بين‌المللي صليب سرخ سازمان مدیریت بحران کشور سازمان تداركات پزشكي
دفتر امور ایثارگران صنایع نساجی هلال ایران مرکز پزشکی حج و زیارت
نشریه پزشکی جمعیت هلال احمر بیمارستان فوق تخصصی نورافشار مجتمع دارويي و درماني هلال ايران

 

طراحی و پیاده سازی: راد رایانه