| پنج شنبه 26 مهر 1397   | |
 
 

شهدا در عین تکثر وحدت آفرین هستند، دیدار با خانواده شهید ناعم بهمنی از شهدای صائبی مندایی خوزستان، اهدای 70میلیون ریال به زلزله زدگان کرما

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان در دیدار با خانواده شهید ناعم بهمنی از شهدای صائبی مندایی اهواز گفت: شهدا در عین تکثر و تعدد باعث و مظهر وحدت هستند و نقطه مشترکی را برای همه ایجاد می کنند.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان عنوان کرد:

شهدا در عین تکثر وحدت آفرین هستند، دیدار با خانواده شهید ناعم بهمنی از شهدای صائبی مندایی خوزستان، اهدای 70میلیون ریال به زلزله زدگان کرمانشاه

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان در دیدار با خانواده شهید ناعم بهمنی از شهدای صائبی مندایی اهواز گفت: شهدا در عین تکثر و تعدد باعث و مظهر وحدت هستند و نقطه مشترکی را برای همه ایجاد می کنند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی عصر امروز پنجشنبه در دیدار با خانواده شهید ناعم بهمنی از شهدای اقلیت مذهبی صابئین مندایی اظهار کرد: صابئین مندایی شهدا و جانبازان گرانقدری را به انقلاب اسلامی تقدیم کردند.

وی افزود: هر کشوری منافعی دارد که برای حفظ آنها باید جان نثاری و رشادت به خرج دهند و مهم ترین منافع ما آب و خاک آن مملکت و تمامیت ارضی آن هستند که وقتی مورد هجمه قرار می گیرند انسان های بی گناهی که که توسط متجاوزان و مهاجمان مورد هجمه قرار می گیرند تحت تاثیر قرار می گیرند.

دکتر خدادادی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ارائه خدمات اجتماعی و کمک به انسان های نیازمند از هر دین و آیینی بیا کرد: بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری، دیم اسلام به ما می آموزد که به انسان های نیازمند در سختی حتی اگر به دین ما معتقد نباشند، کمک و دستگیری کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: ما هم در ۸ سال دفاع مقدس با هجمه ای که کشورهای بیگانه به سرکردگی صدام به کشور ما کردند شاهد رشادت های زیادی توسط مردم بودیم.

خدادادی گفت: همه آحاد مردم بدون نگاه به قومیت، مذهب و تفاوت های دیگر برای حفظ تمامیت ارضی و منافع ملی قدم برداشتند و از مشکلات فراگیر جنگ تحمیلی جلوگیری کردند و سربلند بیرون آمدند.

وی اضافه کرد:  ما همه ایرانی هستیم و تحت لوای یک قانون و پرچم زندگی می کنیم و این افتخاری برای مردم ایران است که در قانون پیش بینی شده اش مردم به صورت مسالمت آمیز زندگی می کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان با اشاره به همزیستی مسالمت آمیز اقلیت های مذهبی در ایران و سابقه تاریخی میزبانی ایران از آنها یادآور شد: ما زمانی میزبان ارامنه ای بودیم که در حال قتل عام بودند و زمانی هم ناجی یهودیان بودیم و پیشینه ای داشتیم که توانستیم زندگی مسالمت آمیزی در کنار اقلیت های مذهبی و دینی داشته باشیم و زمانی هم که مورد تهدید قرار می گیریم همه مذاهب فارغ از تفاوت های دینی برای دفاع از تمامیت ارضی کشور قدم برمی دارند و جان نثاری می کنند.

دکتر خدادادی گفت: شهدا در عین تکثر و تعدد باعث و مظهر وحدت هستند و نقطه مشترکی را برای همه ایجاد می کنند و این نقطه عطف و افتخاری برای ما است که کسانی را داشته باشیم که باعث وحدت باشند.

وی ادامه داد: کشورهای دیگر به دنبال مولفه هایی هستند که وحدت آفرین باشند و ما هم نیاز به این مولفه ها داریم که خوشبختانه میراثی که شهیدان عزیز برای ما گذاشتند باعث این افتخار و وحدت است که می تواند به تمامیت ارضی قوام ببخشد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان با بیان این که هلال احمر براساس اهداف و اصولی برپا شده که آن اصول باعث می شود که یک نگاه وسیع الطیف فارغ از تفاوت های دینی، نژادی، قومی و طبقاتی به اطراف خود داشته باشد.

دکتر خدادادی با تأکید بر نگاه انسان محورانه و بشردوستانه و هدف مهم تسکین آلام بشری به عنوان یکی از اهداف و اصول مهم جمعیت هلال‌احمر، بیان کرد: بنابراین وقتی می خواهیم به کسی کمک کنیم از مذهب او نمی پرسیم و وظیفه ما نجات جان انسان ها است و جمعیت هلال‌احمر با این دید و با آن اصول هفت گانه عمل می کند و در نهایت می خواهد به آن هدف اصلی که تسکین آلام بشری است برسد.

وی افزود: هلال احمر مرز جغرافیایی را نمی شناسد و در هر کجای دنیا اتفاقی رخ دهد حضور پیدا می کنند و در این میان جمعیت هلال‌احمر ایران یکی از مجموعه های فعال مردم نهاد دنیا است و اعضای داوطلب زیادی دارد و نگاهش علاوه بر داوطلب محورانه و جوان گرایانه، تلاش در راستای زمینه سازی آموزش برای کاهش خطرپذیری است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان با اشاره به طرح خادم و دادرس به عنوان طرح های امدادی هلال احمر در حوزه آموزش، گفت: علاوه بر ارایه آموزش، محرومیت زدایی، توانمندسازی و ارائه خدمات سلامت را هم داریم و تلاش می کنیم تا شرایطی را فراهم کنیم که بتوانیم با جذب مناسب جوانان، نگاه سرمایه ای به آنها داشته باشیم تا احساس تعلق خاطر و ارزشمندی کنند.

وی در پایان گفت: مادران شهدا سرمایه های گرانبهایی هستند و باید به والدین شهدا خدمت کنیم که این کار یک اجر معنوی داشته و یک افتخار محسوب می شود.

در ادامه اعضای انجمن صابئین مندایی خوزستان با ابراز خوشحالی از این دیدار و با تقدیر از خدمات و فعالیت های بشردوستانه هلال احمر، ترویج فرهنگ صلح، نوع دوستی و بشردوستی و دوری از خشونت را از تعالیم و آموزه های صابئین برشمردند.

همچنین در پایان این دیدار یک چک ۷۰ میلیون ریالی از انجمن به نمایندگی از طرف خانواده صابئین مندایی به منظور هزینه در امور زلزله زدگان کرمانشاه به جمعیت هلال احمر خوزستان اهدا شد.


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: چهار شنبه 19 اردیبهشت 1397     بازدید ها: 440     دسته: جمعیت استان     

آمایش کانونی ابتکاری نو برای تحلیل وضعیت حوزه جوانان هلال احمر خوزستان در شعب استان‌


نکات بهداشتی و پزشکی برای زائرین اربعین(2)


نکات بهداشتی و پزشکی برای زائرین اربعین(1)


اعلام اسامی درمانگاه های هلال احمر در عراق برای اربعین


برگزار رویداد کارآفرینی با محوریت موضوعات امدادی، توانمندسازی جوانان با مهارت های اشتغال‌زا


پیشنهاد تشکیل تعاونی جوانان در هلال احمر خوزستان، تلاش های اعضای داوطلب هلال احمر قابل ستایش است


تسکین آلام بشری سرلوحه کار در هلال احمر است، راه اندازی تعاونی امدادگران هلال احمر خوزستان راهگشای حل این قشر تلاشگر


برپایی 27 پست امدادی در مسیرهای تردد زائران اربعین حسینی، پوشش امدادی تا 10 آبان ماه ادامه دارد


شنیدن نام هلال احمر در حوادث موجب آرامش می شود، امدادگری مصداق واقعی ایثارگری و بشردوستی است


وظیفه جمعیت هلال احمر در ایام اربعین امداد و نجات است، سرمایه اجتماعی اندوخته حیاتی هلال احمر


سؤال اینجاست: رقیب های رفیق یا رفیق های بی رقیب؟ تنها رقابتی که رفاقت می‌شود!


برگزاری آزمون اعزام نیروهای داوطلب هلال احمر خوزستان برای حضور در پوشش امدادی اربعین حسینی(ع) در عراق


گزارش تصویری آئین اختتامیه بیست و نهمین دوره مسابقات استانی رفاقت مهر هلال احمر خوزستان در بخش خواهران


حضور 280 نفر در مرحله استانی مسابقات رفاقت مهر، تیم الف دزفول به مقام نخست بخش خواهران دست یافت


آموزش سرلوحه فعالیت های هلال احمر خوزستان است، بشردوستی و تسکین آلام بشری محور کار در هلال احمر12345

تا کنون نظری ثبت نشده
نام:
ایمیل:
وب سایت:

کد امنیتی: captcha
 

 

 
جمعیت هلال احمر استان خوزستان

فدراسيون بين‌المللي صليب‌سرخ و هلال‌احمر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران
سازمان داوطلبان سازمان جوانان سازمان امداد و نجات
موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری جمعیت معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی
كميته بين‌المللي صليب سرخ سازمان مدیریت بحران کشور سازمان تداركات پزشكي
دفتر امور ایثارگران صنایع نساجی هلال ایران مرکز پزشکی حج و زیارت
نشریه پزشکی جمعیت هلال احمر بیمارستان فوق تخصصی نورافشار مجتمع دارويي و درماني هلال ايران

 

طراحی و پیاده سازی: راد رایانه