| پنج شنبه 2 خرداد 1398   | |
 
 

گزارش| حس و حال عاشقانه امدادگران هلال احمر در مرز شلمچه

شلمچه- امدادگران هلال احمر مستقر در مرز شلمچه این روزها حس و حالی را تجربه می کنند که در وصف نمی گنجد. حس و حال خوب خدمت به زائران اربعین!

حس و حال عاشقانه امدادگران هلال احمر در مرز شلمچه

حس خوب امدادرسانی به زائران اربعین حسینی(ع)، نام حسین دوای هر دردی است

شلمچه- امدادگران هلال احمر مستقر در مرز شلمچه این روزها حس و حالی را تجربه می کنند که در وصف نمی گنجد. حس و حال خوب خدمت به زائران اربعین. توفیقی که نصیب هرکس نمی شود.

 نمی شود اسمش را شانس گذاشت. قرعه هم نیست. توفیق است. آنها برای این کار انتخاب شده اند و لحظه شماری می کردند. لحظه ها یکی یکی می آمدند و مردان سفید و قرمزپوش هلال احمر به شوق خدمت به زائران اربعین سر ازپا نمی شناختند.

به گزارش خبرنگار برنا، از شلمچه همزمان با شروع ایام اربعین حسینی(ع) جمعیت هلال احمر خوزستان نیز طرح ملی اربعین را برای خدمت به زائران اربعین حسینی(ع) اجرا می کند. در این میان جمعیت هلال احمر ماهشهر نیز مثل هر سال با استقرار در مرز شلمچه اقدام به خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی کرده است. امدادگران ماهشهری 10 روز است که به شوق خدمت به زائران اربعین حسینی(ع) چشم بر هم نگذاشته اند و عاشقانه خدمت کرده اند. عبدالرضا حاج فلاحی یکی از همان امدادگران عاشقی است که 10 روز تمام در پست امدادی شهدای کربلای ماهشهر مستقر در شلمچه به عشق امام حسین(ع) به زائرانش خدمت می کند و برای خدمت سرازپا نمی شناسد. او در گفتگو با خبرنگار مهر می گوید: از 21 مهرماه در مرز شلمچه مسقر شده ایم و خوشحالیم که می توانیم سهمی در خدمت به زائران اربعین حسینی(ع) داشته باشیم.

او می افزاید: مرتبه دوم است که به اینجا می آیم و یک بار هم به کربلا مشرف شدم،

این امدادگر ماهشهری درباره حس و حالش درباره خدمت به زائران اربعین حسینی این گونه توضیح می دهد: حس وصف ناشدنی از حضور در اینجا و خدمت به زائران امام حسین(ع) دارم، هرچند خودم نمی توانم بروم، اما دیدن زائرانی که با شور وشوق به سمت کربلا می روند به ما انگیزه می دهد.

با گفتن این حرف ها انگار چشمانش سرخ می شود و قطره های اشک پهنه صورتش را می پیمایند. بقیه امدادگران هم دست کمی از رضا ندارند. اسحاق عبیداوی هم مثل رضا یک امدادگر عاشق است. او سه سال است که در مرز شلمچه میزبان زائران اربعین حسینی(ع) است. اسحاق حس و حالش را از خدمت به زائران امام حسین(ع) در این ایام تعریف ناشدنی می دارند و معتقد است که خودتان باید اینجا باشید و ببینید.

او که یک بار بیشتر به کربلا نرفته شادی در پوست خود نمی گنجد و رفتن به کربلا را بهترین خاطره خود توصیف می کند.

کنار دست اسحاق بهادر سلامی نشسته که بین همه رکورددار است. او برای مرتبه ششم است که به مرز شلمچه برای خدمت اعزام می شود. خدمتی که به گفته خودش برای انجام دادنش سراز پا نمی شناسد. اسحاق حضور در شلمچه و توفیق خدمت به زائران اربعین حسینی(ع) را به نوعی رویا می داند. امدادگر قصه ما می گوید اگر یک سال نمی آمدم افسرده می شدم.

اسحاق بشردوستی را رمز مشترک نهضت اربعین و هلال احمر می داند.

علی آلبوغبیش نخستین مرتبه است که برای خدمت به مرز عازم شده است. او می گوید تابه حال درباره خدمت به زائران اربعین حسینی آن هم در مرز فکر نکرده بودم اما حالا که آمدم و حال و هوای اینجا را دیدم پشیمانم که چرا سال های قبل نیامدم.

علی از حرکت قشنگی یاد می کند که وقتی افرادی که کفش زائران واکس می زدند و تمیز می کردند، زائران سرهای آنها را به نشانه قدردانی می بوسیدند.

حسین قیطانی که 25 سال دارد و از سال 83 وارد جمعیت هلال احمر شده از 4 سال پیش برای خدمت به مرز شلمچه می آید. او می گوید که از این فرصت ها برای خدمت به زائران اربعین کمتر پیش می آید و همین که بتوانیم گامی برای خدمت به زائران برداریم خاطره خوبی است.

اینجا شلمچه جایی. جایی میان زمین و آسمان. گام هایی که برای رسیدن به شش گوشه عشق برداشته می شود و دست هایی که برای یاری شتافته اند. این وسط سهم بچه های امدادگر دعای خیر و التماس دعا تنها چیزی است که آنها از زائران انتظار دارند.

گزارش: مهدی ربیع


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: پنج شنبه 03 آبان 1397     بازدید ها: 293     دسته: جمعیت استان     

آگهی استخدام در مرکز توانبخشی جمعیت هلال احمر استان خوزستان(اهواز)


کاروان مهربانی جوانان هلال احمر شوشتر در مدارس روستای ابوطیور۲ شعیبیه به راه افتاد


تنها یک اردوگاه اضطراری در خوزستان فعال است، امدادرسانی به 256 هزار نفر از 4 فروردین تا 29 اردیبهشت


خدمات ارائه شده در اردوگاه های اسکان اضطراری کم نظیر است، هماهنگی مسئولان امدادی مطلوب بود


/گزارش تصویری/ بازدید مدیرعامل خبرگزاری ایسنا از انبار کمک های مردمی هلال احمر در اهواز


جایگاه و ارزش والای کار خبرنگاران و عکاسان در جامعه، سیل نه تنها سیل‌بندها بلکه تمام توطئه‌های دشمنان را با خود برد


گزارش ایرنا به مناسبت هفته هلال احمر؛ 50 روز تلاش منجیان سرخ پوش درمقابل سیل


مشاور فرهنگی و اجتماعی استاندار خوزستان: سیلاب موجب همگرایی مردم و مسئولان شد، هلال احمر نهادی فرهنگی و اجتماعی است


مبنای کار در هلال احمر ترویج فرهنگ نوع دوستی و فعالیت های داوطلبانه است، توزیع ۲۰ هزار بسته غذایی در طرح فطرانه هلال احمر


دیدار دادرسان و پیشتازان آموزشگاه دخترانه قدس اهواز با مدیرعامل هلال احمر خوزستان به مناسبت هفته هلال احمر


دیدار اعضای مؤسسه مردم نهاد پنج تن آل عبا با مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان


بازدید نمایندگان برنامه ‌جهانی ‌غذا از مناطق سیل‌زده خوزستان، دیدار با مدیرعامل هلال احمر استان


طرح فطرانه جمعیت هلال احمر خوزستان در مناطق سیل زده استان اجرا می شود


۲۱شهرستان خوزستان از سیل متأثر شدند، انتقال 8هزار و هشتصد نفر به مناطق امن


اردوگاه های اسکان اضطراری خوزستان به 5 اردوگاه کاهش یافت-حس-و-حال-عاشقانه-امدادگران-هلال-احمر-در-مرز-شلمچه&paging[18b8c1c115704af069c58a7741d7ed86]=2#2" class="page next">«1-حس-و-حال-عاشقانه-امدادگران-هلال-احمر-در-مرز-شلمچه&paging[18b8c1c115704af069c58a7741d7ed86]=2#2" class="page">2-حس-و-حال-عاشقانه-امدادگران-هلال-احمر-در-مرز-شلمچه&paging[18b8c1c115704af069c58a7741d7ed86]=3#3" class="page">3-حس-و-حال-عاشقانه-امدادگران-هلال-احمر-در-مرز-شلمچه&paging[18b8c1c115704af069c58a7741d7ed86]=4#4" class="page">4-حس-و-حال-عاشقانه-امدادگران-هلال-احمر-در-مرز-شلمچه&paging[18b8c1c115704af069c58a7741d7ed86]=5#5" class="page">5

تا کنون نظری ثبت نشده
نام:
ایمیل:
وب سایت:

کد امنیتی: captcha
 

 

 
جمعیت هلال احمر استان خوزستان

فدراسيون بين‌المللي صليب‌سرخ و هلال‌احمر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران
سازمان داوطلبان سازمان جوانان سازمان امداد و نجات
موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری جمعیت معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی
كميته بين‌المللي صليب سرخ سازمان مدیریت بحران کشور سازمان تداركات پزشكي
دفتر امور ایثارگران صنایع نساجی هلال ایران مرکز پزشکی حج و زیارت
نشریه پزشکی جمعیت هلال احمر بیمارستان فوق تخصصی نورافشار مجتمع دارويي و درماني هلال ايران

 

طراحی و پیاده سازی: راد رایانه