| پنج شنبه 8 خرداد 1399   | |
 
پنج شنبه 03 آبان 1397
کد خبر: 5387
تعداد بازدید: 541

گزارش| حس و حال عاشقانه امدادگران هلال احمر در مرز شلمچه

گزارش| حس و حال عاشقانه امدادگران هلال احمر در مرز شلمچه
شلمچه- امدادگران هلال احمر مستقر در مرز شلمچه این روزها حس و حالی را تجربه می کنند که در وصف نمی گنجد. حس و حال خوب خدمت به زائران اربعین!

حس و حال عاشقانه امدادگران هلال احمر در مرز شلمچه

حس خوب امدادرسانی به زائران اربعین حسینی(ع)، نام حسین دوای هر دردی است

شلمچه- امدادگران هلال احمر مستقر در مرز شلمچه این روزها حس و حالی را تجربه می کنند که در وصف نمی گنجد. حس و حال خوب خدمت به زائران اربعین. توفیقی که نصیب هرکس نمی شود.

 نمی شود اسمش را شانس گذاشت. قرعه هم نیست. توفیق است. آنها برای این کار انتخاب شده اند و لحظه شماری می کردند. لحظه ها یکی یکی می آمدند و مردان سفید و قرمزپوش هلال احمر به شوق خدمت به زائران اربعین سر ازپا نمی شناختند.

به گزارش خبرنگار برنا، از شلمچه همزمان با شروع ایام اربعین حسینی(ع) جمعیت هلال احمر خوزستان نیز طرح ملی اربعین را برای خدمت به زائران اربعین حسینی(ع) اجرا می کند. در این میان جمعیت هلال احمر ماهشهر نیز مثل هر سال با استقرار در مرز شلمچه اقدام به خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی کرده است. امدادگران ماهشهری 10 روز است که به شوق خدمت به زائران اربعین حسینی(ع) چشم بر هم نگذاشته اند و عاشقانه خدمت کرده اند. عبدالرضا حاج فلاحی یکی از همان امدادگران عاشقی است که 10 روز تمام در پست امدادی شهدای کربلای ماهشهر مستقر در شلمچه به عشق امام حسین(ع) به زائرانش خدمت می کند و برای خدمت سرازپا نمی شناسد. او در گفتگو با خبرنگار مهر می گوید: از 21 مهرماه در مرز شلمچه مسقر شده ایم و خوشحالیم که می توانیم سهمی در خدمت به زائران اربعین حسینی(ع) داشته باشیم.

او می افزاید: مرتبه دوم است که به اینجا می آیم و یک بار هم به کربلا مشرف شدم،

این امدادگر ماهشهری درباره حس و حالش درباره خدمت به زائران اربعین حسینی این گونه توضیح می دهد: حس وصف ناشدنی از حضور در اینجا و خدمت به زائران امام حسین(ع) دارم، هرچند خودم نمی توانم بروم، اما دیدن زائرانی که با شور وشوق به سمت کربلا می روند به ما انگیزه می دهد.

با گفتن این حرف ها انگار چشمانش سرخ می شود و قطره های اشک پهنه صورتش را می پیمایند. بقیه امدادگران هم دست کمی از رضا ندارند. اسحاق عبیداوی هم مثل رضا یک امدادگر عاشق است. او سه سال است که در مرز شلمچه میزبان زائران اربعین حسینی(ع) است. اسحاق حس و حالش را از خدمت به زائران امام حسین(ع) در این ایام تعریف ناشدنی می دارند و معتقد است که خودتان باید اینجا باشید و ببینید.

او که یک بار بیشتر به کربلا نرفته شادی در پوست خود نمی گنجد و رفتن به کربلا را بهترین خاطره خود توصیف می کند.

کنار دست اسحاق بهادر سلامی نشسته که بین همه رکورددار است. او برای مرتبه ششم است که به مرز شلمچه برای خدمت اعزام می شود. خدمتی که به گفته خودش برای انجام دادنش سراز پا نمی شناسد. اسحاق حضور در شلمچه و توفیق خدمت به زائران اربعین حسینی(ع) را به نوعی رویا می داند. امدادگر قصه ما می گوید اگر یک سال نمی آمدم افسرده می شدم.

اسحاق بشردوستی را رمز مشترک نهضت اربعین و هلال احمر می داند.

علی آلبوغبیش نخستین مرتبه است که برای خدمت به مرز عازم شده است. او می گوید تابه حال درباره خدمت به زائران اربعین حسینی آن هم در مرز فکر نکرده بودم اما حالا که آمدم و حال و هوای اینجا را دیدم پشیمانم که چرا سال های قبل نیامدم.

علی از حرکت قشنگی یاد می کند که وقتی افرادی که کفش زائران واکس می زدند و تمیز می کردند، زائران سرهای آنها را به نشانه قدردانی می بوسیدند.

حسین قیطانی که 25 سال دارد و از سال 83 وارد جمعیت هلال احمر شده از 4 سال پیش برای خدمت به مرز شلمچه می آید. او می گوید که از این فرصت ها برای خدمت به زائران اربعین کمتر پیش می آید و همین که بتوانیم گامی برای خدمت به زائران برداریم خاطره خوبی است.

اینجا شلمچه جایی. جایی میان زمین و آسمان. گام هایی که برای رسیدن به شش گوشه عشق برداشته می شود و دست هایی که برای یاری شتافته اند. این وسط سهم بچه های امدادگر دعای خیر و التماس دعا تنها چیزی است که آنها از زائران انتظار دارند.

گزارش: مهدی ربیعطراحی و پیاده سازی: راد وب