| شنبه 24 آذر 1397   | |
 
 

امدادرسانی جمعیت هلال احمر خوزستان به مناطق سیلابی تشریح شد، امدادرسانی به 727 نفر آسیب دیده در شش شهرستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان، امدادرسانی های این عوامل امداد و نجات این جمعیت در شش شهرستان استان را در مناطق سیلابی تشریح کرد.

از سوی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان؛

امدادرسانی جمعیت هلال احمر خوزستان به مناطق سیلابی تشریح شد، امدادرسانی به 727 نفر آسیب دیده در شش شهرستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان، امدادرسانی های این عوامل امداد و نجات این جمعیت در شش شهرستان استان را در مناطق سیلابی تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان، دکتر علی خدادادی اظهار کرد: از روز جمعه تا صبح امروز یکشنبه به ۱۵۲ خانوار آسیب دیده از سیل و بارندگی های شدید شامل ۷۲۷ نفر امدادرسانی شده است.

وی در تشریح حوادث رخ داده در استان گفت: پس از آبگرفتگی وسیع در سطح شهر، مناطق طالقانی، سرجونکی، کمپ خیرآباد، تانکی سفید، کوی غدیر، روستای حر از توابع آغاجاری، چهار تیم امداد و نجات (۱۸ نفر) و سه خودروی آمبولانس و پشتیبانی به این مناطق اعزام و به ۳۵ خانوار (۱۷۵ نفر) امدادرسانی شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان افزود: همچنین دو تیم امداد و نجات (۹ نفر) و دو خودروی آمبولانس و پشتیبانی به مناطق چاه ابوعلی، چم‌سیاه، شیرعلی بهبهان اعزام شد و امدادرسانی در این مناطق ادامه دارد.

دکتر خدادادی تصریح کرد: با توجه به در حال تخریب بودن سد خاکی رامشیر بر اساس این گزارش، اثر بارندگی های شدید، چهار تیم امداد و نجات (۱۵ نفر) و چهار خودروی آمبولانس و پشتیبانی به روستاهای مجاور این سد اعزام شد که کار تخلیه چهار روستای مجاور آن را انجام دهند.

وی اضافه کرد: اسکان اضطراری در پایگاه امداد و نجات هلال احمر در مشراگه رامشیر و مدارس آن و توزیع اقلام امدادی و معیشتی بین اسکان یافتگان نیز در حال انجام است.

رئیس کارگروه امداد و نجات مدیریت بحران استان با اشاره به اعزام دو تیم امداد و نجات(۸ نفر) و دو خودروی آمبولانس و پشتیبانی به شوشتر گفت: ۳۵ خانوار (۱۷۵ نفر) از عشایر مناطق دروازه، خرمن‌خاک و جاده کشت و صنعت شوشتر نیز از سیلاب متأثر شدند که امدادرسانی توسط این نیروها انجام شد.

دکتر خدادادی در خصوص سیلاب و آبگرفتگی در شهرستان هندیجان گفت: در مرحله اول کیلومتر ۳۵ محور هندیجان ـ دیلم دچار آبگرفتگی شدید و مسدود شدن جاده شد که سه تیم امداد و نجات (۱۲ نفر) و دو خودروی آمبولانس و پشتیبانی اعزام کردیم؛ در این مرحله امدادرسانی به ۲۶ خودرو با ۱۰۴ سرنشین و امدادرسانی به سه مصدوم و انتقال به مرکز درمانی و رهاسازی پراید وانت واژگون شده در اثر سیلاب شدید هم انجام شد.

وی با اشاره به تخلیه ۲۵ منزل مسکونی از آب ناشی از بارندگی شدید در هندیجان ادامه داد: در مرحله دوم مناطق شمالی و جنوبی سطح شهر، شهرک باهنر، شهرک رجائی، فرهودآباد نیز از سیلاب متأثر و چهار تیم امداد و نجات (۱۷ نفر) و چهار خودروی آمبولانس و پشتیبانی اعزام و به ۴۰ خانوار (۱۹۹ نفر) امدادرسانی شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: با اعزام دو تیم امداد و نجات(هشت نفر) و دو خودروی آمبولانس و پشتیبانی در بخش الوار گرمسیری، ۱۶ خانوار (۷۴ نفر) امدادرسانی و ۳۵ نفر اسکان اضطراری شدند.

دکتر خدادادی در پایان یادآور شد: تاکنون اقلام امدادی شامل 7 دستگاه چادر، ۲۷۵ تخته پتو، ۷۳ تخته موکت، ۲۹۵ کیلو پلاستیک پوششی، ۴۴ شعله والور، ۴۰ شعله فانوس، ۳۴۰ قوطی کنسرو، ۴۱۷ کیلو اقلام زیستی از قبیل حبوبات، برنج، قند و شکر، چای، روغن و نمک، ۱۲۵ گالن آب، ۹۳ قوطی پودر لباسشویی و ۱۰۶ قالب صابون در مناطق سیل زده توزیع شده است.

وی تصریح کرد: امدادرسانی در این مناطق ادامه دارد و نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان در سایر نقاط نیز آماده باش هستند.

سیلاب

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: یک شنبه 04 آذر 1397     بازدید ها: 174     دسته: جمعیت استان     

گزارش تصویری آئین تجلیل و تقدیر از نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال احمر خوزستان ـ 18 آذرماه


۸۰۰ امدادگر و نجاتگر خوزستانی طرح اربعین و نوروز تجلیل شدند، افزایش توانایی و دانش نیروهای هلال احمر خوزستان نسبت به گذشته


کمبود زیرساخت‌ها در شهرها علت اصلی خسارت‌های ناشی از بارندگی، بار اصلی کارهای هلال احمر بر دوش امدادگران و نجاتگران است


آئین تجلیل از امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان خوزستان به روایت رسانه‌ها


تداوم امدادرسانی به مناطق سیل زده خوزستان، امدادرسانی به ۱۸۳۰ نفر


کارگاه آموزشی پیشگیری و مبارزه با بیماری ایدز در اهواز برگزار شد


گسست نسل ها جامعه را تهدید می کند؛ نگاه پررنگ جوان محوری در جمعیت هلال‌احمر خوزستان


حضور موثر و برجسته هلال احمر در حل معضلات جامعه، بشردوستی فلسفه اصلی هلال احمر، برگزاری مجامع دبیران کانون های دانشجویی و جوانان خوزستان


امدادرسانی به ۱۷۳۰ نفر در پی بارندگی‌های روز گذشته خوزستان


پیام مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان به مناسبت روز دانشجو


اعزام تیم‌های ارزیابی و امداد به مناطق سیلابی خوزستان، آسیب بارندگی به مناطق شهری و روستایی


پیام سرپرست مرکز علمی کاربردی هلال احمر خوزستان به مناسبت ۱۶ آذر و روز دانشجو


پیام تبریک مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان به مناسبت روز جهانی داوطلب، داوطلبان، پهلوانان عرصه ایثارگری و قهرمانان صحنه بشردوستی


راه اندازی بانک امانات تجهیزات پزشکی در هلال احمر استان خوزستان، شهروندان نیکوکار وسایل پزشکی اضافه خود را اهدا کنند


آموزش بهترین و موثرترین محور برای ارائه خدمات است، تجلیل از خدمات هلال احمر در ایام اربعین و بارندگی های اخیر12345

تا کنون نظری ثبت نشده
نام:
ایمیل:
وب سایت:

کد امنیتی: captcha
 

 

 
جمعیت هلال احمر استان خوزستان

فدراسيون بين‌المللي صليب‌سرخ و هلال‌احمر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران
سازمان داوطلبان سازمان جوانان سازمان امداد و نجات
موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری جمعیت معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی
كميته بين‌المللي صليب سرخ سازمان مدیریت بحران کشور سازمان تداركات پزشكي
دفتر امور ایثارگران صنایع نساجی هلال ایران مرکز پزشکی حج و زیارت
نشریه پزشکی جمعیت هلال احمر بیمارستان فوق تخصصی نورافشار مجتمع دارويي و درماني هلال ايران

 

طراحی و پیاده سازی: راد رایانه