| سه شنبه 4 تیر 1398   | |
 

امدادرسانی به ۱۷۳۰ نفر در پی بارندگی‌های روز گذشته خوزستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان خبر داد:

امدادرسانی به ۱۷۳۰ نفر در پی بارندگی‌های روز گذشته خوزستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از امدادرسانی به ۱۷۳۰ نفر در پی بارندگی‌های روز گذشته(جمعه16 آذر) تاکنون خبر داد و گفت: امدادرسانی به مناطق متاثر از سیلاب ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان،  دکتر علی خدادادی با اشاره به انجام امدادرسانی در مناطق متاثر از سیلاب، اظهار کرد: در پی بارندگی‌های روز گذشته (پنجشنبه) تاکنون به ۳۴۶ خانوار شامل ۱۷۳۰ نفر امدادرسانی شده است.

وی تصریح کرد: در این بارندگی‌ها پل شهرک طالقانی در اندیکا به زیر آب رفته بود که در این حادثه ۱۵ خانوار در پنج خودرو گرفتار سیلاب شدند. همچنین به دلیل به زیر آب رفتن این پل یک خودرو در دره مجاور سقوط کرد و یکی از سرنشینان آن دچار حادثه شد که پس از رهاسازی، احیا و انتقال به مراکز درمانی به دلیل شدت جراحات جان باخت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان عنوان کرد: همچنین ساکنان مناطق شهرک حمزه، عشایر منطقه سیاه‌منصور، شهیون و عشایر حومه شهر و در سطح شهر دزفول۵۸۵ نفر آسیب دیده‌اند که توسط ۹ تیم امداد و نجات و شش خودروی آمبولانس و پشتیبانی به این آسیب‌دیدگان امدادرسانی شد.

 وی بیان کرد: در مناطق بازار چشمه علی، هشت بنگله، مال کریم، چهاربیشه، مال جونکی و نفتون در مسجدسلیمان ۲۵۰ نفر آسیب دیده‌اند. همچنین در روستاهای دره زرد، انجیره و آسماری در باغملک به ۱۳۵ نفر آسیب دیده، امدادرسانی شده است. 

دکتر خدادادی ادامه داد: در شهرک بختیاری، شهرک ترکاشوند، شهرک سلمان و شهرک عمله در شوش ۱۲ خانوار شامل ۶۰ نفر آسیب دیده‌اند. ۲۳۵ نفر نیز از عشایر و حاشیه شهرستان گتوند آسیب دیده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: همچنین در مناطق حصیرآباد، کمپلو، منبع آب و در سطح شهر اهواز  ۱۲۵ نفر آسیب دیده‌اند. در روستاها و عشایر حومه شهر لالی نیز به ۶۸ خانوار شامل  ۳۴۰ نفر آسیب دیده امدادرسانی شده است. 

 وی افزود: در مجموع تاکنون به ۳۴۶ خانوار شامل ۱۷۳۰ نفر امدادرسانی شده است. این عملیات با حضور ۲۹ نیروی عملیاتی در قالب ۲۹ تیم انجام شده است.

دکتر خدادادی بیان کرد: ۹۲۰ تخته پتو، ۴۶۹ تخته موکت، ۵۶۳ کیلوگرم مواد غذایی و ۷۳۵ قوطی کنسرو از جمله اقلامی است که بین آسیب‌دیدگان توزیع شده است.

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: جمعه 16 آذر 1397     بازدید ها: 364     دسته: جمعیت استان     
تا کنون نظری ثبت نشده
نام
متن نظر

کد امنیتی:
captcha
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه