| جمعه 28 تیر 1398   | |
 

نجات 30 گردشگر گرفتار در برف کوهستان سالند دزفول

نجات 30 گردشگر گرفتار در برف کوهستان سالند دزفول

رئیس جمعیت هلال احمر دزفول از نجات 30 گردشگر گرفتار در برف منطقه کوهستانی سالند این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، عظیم رضای مرساق اظهار کرد: روز پنجشنبه یک گروه گردشگری به منطقه سالند در ارتفاعات دزفول سفر کرده بودند که هنگام برگشت به علت بارش برف سنگین و خراب شدن خودرو گرفتار شدند.

وی افزود: متاسفانه این گردشگران بدون توجه به هشدارهای هواشناسی و بدون تجهیزات اقدام به سفر به ارتفاعات و مناطق کوهستانی دزفول کرده بودند که در کولاک و برف گرفتار شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر دزفول ادامه داد: این گروه 30 نفره گرفتار شدن خود در برف و کولاک منطقه سالند را طی تماس تلفنی با بخشداری و نیروهای امدادی اطلاع داده بودند.

رضایی مرساق گفت: دو تیم پشتیبانی هلال احمر به همراه با وسایل گرمایشی و مواد غذایی پس از برقراری این تماس ها به منطقه اعزام شدند.

وی با اشاره به همکاری نیروهای جمعیت هلال احمر، راهدای و انتظامی در این عملیات اضافه کرد: با توجه به بارش برف در این منطقه و مسدود شدن جاده توانستیم این گروه 30 نفره را نجات داده و به مکان  امن منتقل کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر دزفول با بیان اینکه عملیات نجات این گروه در ساعت 4 بامداد امروز 29 دی ماه پایان یافت، تصریح کرد: لازم است گردشگران هنگام سفر به ارتفاعات به هشدارهای هواشناسی و توصیه های مسئولان مربوطه توجه کنند تا دچار مشکل نشوند و در صورت سفر لوازم ایمنی را همراه داشته باشند.

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: شنبه 29 دی 1397     بازدید ها: 303     دسته: شعب استان     
تا کنون نظری ثبت نشده
نام
متن نظر

کد امنیتی:
captcha
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه