| جمعه 30 فروردین 1398   | |
 
 

آموزش و پژوهش محور فعالیت های هلال احمر باشد، اجرای طرح های جامعه محور در راستای افزایش دامنه نفوذ اجتماعی هلال احمر

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: نگاه هلال احمر باید آموزش محور و پژوهش محور باشد و برنامه های عملیاتی بر اساس پژوهش تعریف شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان:

آموزش و پژوهش محور فعالیت های هلال احمر باشد، اجرای طرح های جامعه محور در راستای افزایش دامنه نفوذ اجتماعی هلال احمر

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: نگاه هلال احمر باید آموزش محور و پژوهش محور باشد و برنامه های عملیاتی بر اساس پژوهش تعریف شوند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی در جلسه شورای مدیران این مجموعه در شوش دانیال اظهار کرد: جمعیت هلال‌احمر یک برنامه راهبردی ۵ ساله دارد که فعالیت ها و طرح های هلال احمر باید براساس آن تعریف و عملیاتی شود.

وی با تأکید بر ضرورت تدوین برنامه عملیاتی سال ۹۸ هلال احمر استان خوزستان افزود: برنامه عملیاتی این جمعیت باید براساس برنامه ۵ ساله و رفع نیازهای هلال احمر باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان ادامه داد: نگاه هلال احمر باید به برنامه های اجرایی، آموزش محور و پژوهش محور باشد و برنامه های عملیاتی بر اساس پژوهش تعریف شوند.

وی با اشاره به حفظ، نگهداری و حراست از اموال، تجهیزات و امکانات جمعیت هلال احمر، بیان کرد: باید برای نگهداری تجهیزات و امکانات امدادی دستورالعملی تدوین و به صورت دقیق اجرایی شود تا دوره استفاده و بهره برداری از تجهیزات و امکانات جمعیت افزایش یابد.

 

فعالیت های داوطلبانه سنگ محک هلال احمر، نگاه داوطلبی و اصول هفت گانه شرط انجام فعالیت های هلال احمر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: جمعیت هلال احمر سازمانی فراگیر و متفاوت با سایر سازمان ها است و باید از نظر اخلاقی سرآمد باشد و معیار و ملاک ما، فعالیت های داوطلب محورانه است که بدون حضور داوطلبان، جمعیت هلال احمر معنایی ندارد.

دکتر خدادادی با تأکید بر وفاداری به اصول هفت گانه جمعیت هلال‌احمر و ضرورت رعایت آنها تصریح کرد: همه فعالیت ها و برنامه های جمعیت هلال احمر باید با نگاه داوطلبی و با رعایت اصول هفت گانه هلال احمر انجام شود.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گمنام شهرستان شوش و با اشاره به فداکاری و ایثار رزمندگان دوران دفاع مقدس در این منطقه، گفت: باید حداکثر تلاش خود را برای تحقق اهداف و اصول هفت گانه جمعیت هلال‌احمر به کار ببندیم.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان ادامه داد: نباید در جمعیت هلال احمر که فعالیت هایش رنگ داوطلبی دارد، فقط در قالب اداری و سیستمی به انجام وظیفه مشغول شویم و نگاهمان باید نقشی از ایثار و فداکاری را با خود به همراه داشته باشد.

 

جامعه و جوانان سرمایه های اجتماعی هلال احمر، ضرورت نگاه احترام آمیز به جوانان

دکتر خدادادی افزود: سرمایه اجتماعی هلال احمر، جامعه است و مهمترین سرمایه اجتماعی ما جوانان هستند و حضور جوانان و داوطلبان در کنار مسئولان هلال احمر موجب تقویت سرمایه اجتماعی می شود.

وی تصریح کرد: نگاه ما به جوانان باید نگاهی سرمایه ای و احترام آمیز باشد و آینده مملکت را آنها رقم می زنند.

 

اجرای طرح های جامعه محور در راستای افزایش دامنه نفوذ اجتماعی هلال احمر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به نقش این نهاد خدمت رسان در قالب تولیت، حمایت و مشارکت در جامعه اظهار کرد: بر اساس قانون های موجود، تعالیم اساسی دین اسلام، فعالیت های بشردوستانه را پیش خواهیم برد که در این راستا مردم باید احساس کنند که جمعیت هلال احمر در کنار آنهاست.

دکتر خدادادی افزود: اجرای طرح هایی از قبیل توانمندسازی اقشار آسیب پذیر و کاروان سلامت با این هدف انجام می شود که علاوه بر خدمت رسانی، دامنه نفوذ اجتماعی جمعیت هلال احمر بیشتر شود و اینجاست که مردم احساس می کنند که به آنها توجه می شود به ویژه اگر این فعالیت ها با هدف تسکین آلام بشری و سپس درمان انجام شود.

وی اضافه کرد: باید با تاسی از شهدا فضیلت های انسانی را در خود پرورش و توسعه دهیم چون جنس کار امدادگران از جنس کار شهدا است.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، در این نشست که با حضور معاونین، مدیران ستادی و روسای شعب این جمعیت در استان برگزار شد، معاونان امداد و نجات، جوانان و داوطلبان به تشریح برنامه های حوزه های متبوع خود در ایام نوروزی پرداختند. بخش دیگری از این نشست که با حضور دبیران مجامع دانشجویی و جوانان و باشگاه امدادگران و نجاتگران هلال احمر خوزستان همراه بود، به ارائه نقطه نظرات و دیدگاه های ایشان همراه شد و مورد استقبال اعضای حاضر در نشست قرار گرفت.

در این نشست همچنین از روسای جمعیت هلال احمر شهرستان های آبادان، خرمشهر، دزفول، بندر ماهشهر و اهواز در خصوص میزبانی برگزاری دوره های ضمن خدمت بدون تحمیل هزینه به جمعیت تقدیر شد.


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: سه شنبه 14 اسفند 1397     بازدید ها: 100     دسته: جمعیت استان     

قصد داریم کمک‌های سراسر دنیا را به سمت ایران بسیج کنیم، بررسی و ارزیابی مناطق سیل زده در درستور کار تیم ارزیابی صلیب سرخ


امدادرسانی به بیش از ۳۰ هزار خانوار سیل زده در خوزستان تا 27 فروردین


سفر تیم ارزیاب فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر به خوزستان


دیدار جداگانه نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر در دیدار با استاندار و نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان


نماینده ولی فقیه در هلال احمر در جمع سیل زدگان شوش حاضر شد، بازدید از انبار جمع‌آوری کمک‌های مردمی در اهواز


۱۷۰ هزار نفر در خوزستان امداد رسانی شدند، آمار اسکان سیل زدگان به ۱۲۳ هزار نفر رسید


امدادرسانی و توزیع اقلام غذایی توسط تیم امداد هوایی هلال احمر خوزستان به روستاهای شیخ حسین از توابع شوشتر و آلبونیس 1 و 2 از توابع باوی


کمک های هلال احمر کویت به ایران تحویل شده و به زودی در بین سیل زدگان توزیع می شود


بازدید نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر از اردوگاه ثامن الائمه حمیدیه، ضرورت خدمت به سیل زدگان با تمام قوا


نماینده ولی فقیه در هلال احمر: صلیب سرخ بدون توجه به فشارها کمک های بین‌المللی را به ایران برساند


سفر رئیس دفتر منطقه ای خاورمیانه و شمال آفریقا (منا) به خوزستان


امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر با حضور به موقع خود در کنار سیل‌زدگان بودند


امدادرسانی و انتقال مردم سیل زده در مناطق سیل زده حمیدیه توسط بالگردها و قایق های امدادی هلال احمر خوزستان


پیر و جوان در عرصه خدمت به مردم آسیب دیده سر از پا نمی شناسند، خدمت امدادگران پیشکسوت جمعیت هلال احمر در مناطق سیل زده خوزستان


تداوم مشارکت اقشار مختلف مردم در تهیه و بسته بندی و ارسال کمک های مردمی و اقلام بهداشتی و غذایی به آسیب دیدگان سیل خوزستان12345

تا کنون نظری ثبت نشده
نام:
ایمیل:
وب سایت:

کد امنیتی: captcha
 

 

 
جمعیت هلال احمر استان خوزستان

فدراسيون بين‌المللي صليب‌سرخ و هلال‌احمر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران
سازمان داوطلبان سازمان جوانان سازمان امداد و نجات
موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری جمعیت معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی
كميته بين‌المللي صليب سرخ سازمان مدیریت بحران کشور سازمان تداركات پزشكي
دفتر امور ایثارگران صنایع نساجی هلال ایران مرکز پزشکی حج و زیارت
نشریه پزشکی جمعیت هلال احمر بیمارستان فوق تخصصی نورافشار مجتمع دارويي و درماني هلال ايران

 

طراحی و پیاده سازی: راد رایانه