| چهار شنبه 5 تیر 1398   | |
 

آموزش و پژوهش محور فعالیت های هلال احمر باشد، اجرای طرح های جامعه محور در راستای افزایش دامنه نفوذ اجتماعی هلال احمر

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان:

آموزش و پژوهش محور فعالیت های هلال احمر باشد، اجرای طرح های جامعه محور در راستای افزایش دامنه نفوذ اجتماعی هلال احمر

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: نگاه هلال احمر باید آموزش محور و پژوهش محور باشد و برنامه های عملیاتی بر اساس پژوهش تعریف شوند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی در جلسه شورای مدیران این مجموعه در شوش دانیال اظهار کرد: جمعیت هلال‌احمر یک برنامه راهبردی ۵ ساله دارد که فعالیت ها و طرح های هلال احمر باید براساس آن تعریف و عملیاتی شود.

وی با تأکید بر ضرورت تدوین برنامه عملیاتی سال ۹۸ هلال احمر استان خوزستان افزود: برنامه عملیاتی این جمعیت باید براساس برنامه ۵ ساله و رفع نیازهای هلال احمر باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان ادامه داد: نگاه هلال احمر باید به برنامه های اجرایی، آموزش محور و پژوهش محور باشد و برنامه های عملیاتی بر اساس پژوهش تعریف شوند.

وی با اشاره به حفظ، نگهداری و حراست از اموال، تجهیزات و امکانات جمعیت هلال احمر، بیان کرد: باید برای نگهداری تجهیزات و امکانات امدادی دستورالعملی تدوین و به صورت دقیق اجرایی شود تا دوره استفاده و بهره برداری از تجهیزات و امکانات جمعیت افزایش یابد.

 

فعالیت های داوطلبانه سنگ محک هلال احمر، نگاه داوطلبی و اصول هفت گانه شرط انجام فعالیت های هلال احمر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: جمعیت هلال احمر سازمانی فراگیر و متفاوت با سایر سازمان ها است و باید از نظر اخلاقی سرآمد باشد و معیار و ملاک ما، فعالیت های داوطلب محورانه است که بدون حضور داوطلبان، جمعیت هلال احمر معنایی ندارد.

دکتر خدادادی با تأکید بر وفاداری به اصول هفت گانه جمعیت هلال‌احمر و ضرورت رعایت آنها تصریح کرد: همه فعالیت ها و برنامه های جمعیت هلال احمر باید با نگاه داوطلبی و با رعایت اصول هفت گانه هلال احمر انجام شود.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گمنام شهرستان شوش و با اشاره به فداکاری و ایثار رزمندگان دوران دفاع مقدس در این منطقه، گفت: باید حداکثر تلاش خود را برای تحقق اهداف و اصول هفت گانه جمعیت هلال‌احمر به کار ببندیم.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان ادامه داد: نباید در جمعیت هلال احمر که فعالیت هایش رنگ داوطلبی دارد، فقط در قالب اداری و سیستمی به انجام وظیفه مشغول شویم و نگاهمان باید نقشی از ایثار و فداکاری را با خود به همراه داشته باشد.

 

جامعه و جوانان سرمایه های اجتماعی هلال احمر، ضرورت نگاه احترام آمیز به جوانان

دکتر خدادادی افزود: سرمایه اجتماعی هلال احمر، جامعه است و مهمترین سرمایه اجتماعی ما جوانان هستند و حضور جوانان و داوطلبان در کنار مسئولان هلال احمر موجب تقویت سرمایه اجتماعی می شود.

وی تصریح کرد: نگاه ما به جوانان باید نگاهی سرمایه ای و احترام آمیز باشد و آینده مملکت را آنها رقم می زنند.

 

اجرای طرح های جامعه محور در راستای افزایش دامنه نفوذ اجتماعی هلال احمر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به نقش این نهاد خدمت رسان در قالب تولیت، حمایت و مشارکت در جامعه اظهار کرد: بر اساس قانون های موجود، تعالیم اساسی دین اسلام، فعالیت های بشردوستانه را پیش خواهیم برد که در این راستا مردم باید احساس کنند که جمعیت هلال احمر در کنار آنهاست.

دکتر خدادادی افزود: اجرای طرح هایی از قبیل توانمندسازی اقشار آسیب پذیر و کاروان سلامت با این هدف انجام می شود که علاوه بر خدمت رسانی، دامنه نفوذ اجتماعی جمعیت هلال احمر بیشتر شود و اینجاست که مردم احساس می کنند که به آنها توجه می شود به ویژه اگر این فعالیت ها با هدف تسکین آلام بشری و سپس درمان انجام شود.

وی اضافه کرد: باید با تاسی از شهدا فضیلت های انسانی را در خود پرورش و توسعه دهیم چون جنس کار امدادگران از جنس کار شهدا است.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، در این نشست که با حضور معاونین، مدیران ستادی و روسای شعب این جمعیت در استان برگزار شد، معاونان امداد و نجات، جوانان و داوطلبان به تشریح برنامه های حوزه های متبوع خود در ایام نوروزی پرداختند. بخش دیگری از این نشست که با حضور دبیران مجامع دانشجویی و جوانان و باشگاه امدادگران و نجاتگران هلال احمر خوزستان همراه بود، به ارائه نقطه نظرات و دیدگاه های ایشان همراه شد و مورد استقبال اعضای حاضر در نشست قرار گرفت.

در این نشست همچنین از روسای جمعیت هلال احمر شهرستان های آبادان، خرمشهر، دزفول، بندر ماهشهر و اهواز در خصوص میزبانی برگزاری دوره های ضمن خدمت بدون تحمیل هزینه به جمعیت تقدیر شد.

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: سه شنبه 14 اسفند 1397     بازدید ها: 125     دسته: جمعیت استان     
تا کنون نظری ثبت نشده
نام
متن نظر

کد امنیتی:
captcha
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه