| شنبه 2 شهریور 1398   | |
 
چهار شنبه 22 اسفند 1397
کد خبر: 6004
تعداد بازدید: 1300

نگاهی به وصیتنامه شهدای امدادگر؛ کربلای من همان جبهه و منطقه‌ای است که در آن شهید می‌شوم

نگاهی به وصیتنامه شهدای امدادگر؛ کربلای من همان جبهه و منطقه‌ای است که در آن شهید می‌شوم
در سوگ من ننالید و گریه نکنید افتخار کنید که توانسته‌اید تحفه‌ای ناقابل به درگاه خدا هدیه کنید. اشک‌هایتان را به گلوله تبدیل کنید و به طرف دشمنان اسلام واقعی بزنید.

نگاهی به وصیتنامه شهدای امدادگر؛ کربلای من همان جبهه و منطقه‌ای است که در آن شهید می‌شوم

در سوگ من ننالید و گریه نکنید افتخار کنید که توانسته‌اید تحفه‌ای ناقابل به درگاه خدا هدیه کنید. اشک‌هایتان را به گلوله تبدیل کنید و به طرف دشمنان اسلام واقعی بزنید.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان، در ٨ سال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس، رزمندگان ایرانی برای دفاع و حفاظت از خاک میهن، دفاع از ارزش‌های انقلاب و کوتاه‌کردن دست دشمن متجاوز، بدون هیچ ادعایی راهی جبهه‌ها شدند. در جبهه‌های جنگ و به خصوص در عملیات‌ها، امدادگرانی در کنار رزمندگان حاضر بودند که وظیفه امدادرسانی،کمک‌های اولیه به مجروحان و انتقال آنان به مراکز درمانی را بر عهده داشتند.
حضور امدادگران در پایگاه‌های امدادی، بیمارستان‌های صحرایی و پست‌های موقت امداد ملموس بود و ردپای آنان در کنار ردپای رزمندگان دیده می‌شد. امروز بخشی از برگ‌های زرین کتاب دفاع مقدس متعلق به «امداد جبهه» و «امدادگران جبهه» است. در آن دوران جمعیت هلال‌احمر ۴٨٧ شهید امدادگر را تقدیم کشور کرد که مانند همه امدادگران بی‌ادعا در جبهه‌ها، به معنای واقعی مومن و باصفا بودند. به مناسبت هفته دفاع مقدس، تصمیم گرفتیم نگاهی اندازیم به وصیتنامه‌های تعدادی از شهدای امدادگر جمعیت هلال‌احمر. هنوز از این وصایا بوی راستی و درستی، مردانگی همراه با مهربانی، ایمان، پاکی و بزرگی در عین کم‌سن و سال بودن می‌آید.

شهید امامعلی شاه محمدی
محل تولد: روستای قرهباغ ارومیه
محل شهادت: سومار


قسمتی از وصیتنامه شهید: مردم قهرمان ارومیه و پدر و مادر عزیزم در شهادت من ناراحت نباشید و اصلاً گریه نکنید بلکه این وصیتی است از طرف من که در تشییع جنازه من نقل پخش کنید و شاد باشید چون در راه خدا به شهادت رسیدم. ای مردم انقلابی و ای یاوران خمینی نگذارید خون شهیدان را منافقان و روبه‌صفتان پایمال کنند. دشمن اسلام در هر لباس ظاهر می‌شود. برادران حزب الهی خودتان را از کارها به عقب نکشید بلکه سعی کنید کارها را به دست گیرید چون من به صداقت حزب‌الله ایمان دارم.

شهید ناصر حبیب زاده
محل تولد: روستای آیدینلو ارومیه
محل شهادت: سومار


قسمتی از وصیتنامه شهید: در سوگ من ننالید و گریه نکنید افتخار کنید که توانسته‌اید تحفه‌ای ناقابل به درگاه خدا هدیه کنید. اشک‌هایتان را به گلوله تبدیل کنید و به طرف دشمنان اسلام واقعی بزنید. انسان دوبار متولد می‌شود؛ یکی آن است که به دنیای مادی قدم می‌گذارد و دوم آن است در این دنیای مادی آزمایشات و طی طریق تکامل به تعالی درجه انسانیت و سعادت که شهادت باشد نایل می‌شود. ای برادران هر گامی که بر‌می‌دارید در راه اسلام و خدمت به مستضعفان باشد و همواره پشتیبان مستضعفان باشید تا خداوند شما را یاری کند.
 
شهید حضرتقلی عقلمندی
محل تولد: اردبیل
محل شهادت: عین خوش

 
قسمتی از وصیتنامه شهید: بسم الله الرحمن الرحیم الذین قالو ربنا الله ثم استقاموا فلا خوف علیهم و لاهم یحزنون اولئک اصحاب الجنه انا لله و انا الیه راجعون. اولین وصیتنامه من این است که مرا در نزدیکی شهیدان دفن کنید و از خانواده و مادر و خواهر و برادرم تقاضا می‌کنم که گریه نکنند. من آرزو داشتم در راه خدا بمیرم و به آرزوی خود رسیدم (من شرم دارم که راحت بمیرم ). کربلای من همان جبهه و منطقه‌ای است که در آن شهید شدم. روز شهادت من روز سعادت و روز عروسی من است. روزی که من به لقاء‌الله پیوستم روزی که من شهید شدم آن روز شادترین روز زندگی من است. از خانواده‌ام تقاضا می‌کنم که در کنار قبر من گریه نکنند و ضمناً من یک سال نمازم را به قضا داده‌ام و لطفاً قضای نماز مرا بخوانید. شهادت فی‌سبیل‌الله شهادتی است که برای من سعادت به‌جای گذاشت و من در آن دنیا به سعادت رسیدم.

شهید حمیدرضا عبدالمحمدی
محل تولد: ایالم
محل شهادت: کنجانچم مهران

 
قسمتی از وصیتنامه شهید: امروز ما تکلیف داریم که به سرور و سالار شهیدان آقا امام حسین (ع) و یاران و اصحاب باوفایش اقتدا کنیم و شما (مادر، همسر و خواهرانم) به شیرزن کربلا، زینب کبری (س) میبایست اقتدا کنید…با جان و مالتان پشتیبان ولایت فقیه باشید و گوش به فرامین حضرت امام خمینی داده و در مسیری قدم بردارید که آن مسیر و خط شهید است.

شهید بختیار مهدی خانی
محل تولد: روستای نهرخلج فریدن اصفهان
محل شهادت: مریوان


قسمتی از وصیتنامه شهید: ما مدیون امام خمینی هستیم. او ما را از خواب غفلت بیدار کرد و از لجنزار پلیدی نجاتمان داد. شهادت در راه خدا بسیار خوب است. خدایا کی می‌شود بختیار شهید شود. شهید شدن در راه خدا برای او شیرین است. خدایا ریشه منافقین داخلی را بکن. این منافقان چه مفت و مجانی به دشمن اسلام آمریکا خدمت می‌کنند و چقدر از سرعت انقلاب اسلامی می‌کاهند.

شهید محسن فاضل پور
محل تولد: تهران
محل شهادت: عین خوش

 
قسمتی از وصیتنامه شهید: بعد از مرگ من اگر خواستید گریه کنید بر حسین (ع) گریه کنید و تا مطمئن نشدید که شهیدم، شهیدم نخوانید چراکه مقام شهید بسی والاست. در نماز دقت بیشتری داشته باشید و در قرآن بیشتر تعمق و تعقل کنید و سعی کنید همیشه در سنگری باشید که اسلام بیشتر به شما نیاز دارد.

شهید مسعود اسماعیلی شلمزاری
محل تولد: روستای شلمزار چهارمحال و بختیاری
محل شهادت: شوش


قسمتی از وصیتنامه شهید: امروز که باید هر مسلمان و هر انسان معتقد به ندای «هل من ناصر ینصرنی» امام پاسخی بدهد و امام را یاری کند که با خلوص نیت و آگاهانه به سوی جبهه‌ها شتافته تا این بعثیان متجاوز و کافر را نابود و خون شهیدان این جنگ تحمیلی را نگذاریم پایمال شود و انقلاب اسلامی را هرچه بیشتر درجهان گسترده کنیم و سراسر جهان را زیر پوشش اسلام درآوریم، تنها مکتبی که انسان را انسانیت می‌دهد و آزاده بار می‌آورد. از پدر و مادرم خیلی معذرت می‌خواهم که خداحافظی نکردم. به خاطر اینکه شما را ناراحت نکنم خدا‌حافظی نکردم و امیدوارم که مرا ببخشند و افتخار کنند که شهیدی در راه خداوند بزرگ دادند چون این یک حکم الهی و شرعی می‌باشد و نباید ناراحت و نگران باشند. از اینکه من از این دنیا رفتم باید خوشحال باشند که به لقاء‌الله پیوستم و این دنیای فانی را رها کردم و راه سرخ را انتخاب کردم.

شهید سیدمجید شوشتری
محل تولد: خراسان رضوی 
محل شهادت: دیواندره


قسمتی از وصیتنامه شهید: این وصیتنامه را درحالی‌که در سنگر نشسته‌ام و فکرم جز معبودم و تنها امیدم نیست برایتان می‌نویسم. من با قلبی مملو از امید و آرزو به جبهه آمدم و انشاء ا…به آرزوی خود خواهم رسید. مادر خوبم سر‌بلند باش که فرزندت را آنطور که خدا می‌خواست تربیت کردی. برایم سیاه نپوش بلکه بهترین لباس‌هایت را بپوش تا کور شوند آنها که به انقلاب بد می‌گویند. در سخنانتان مرا ناکام نخوانید بلکه من به شیرین‌ترین کام رسیدم.

شهید وحیدرضا کمال سروستانی 
محل تولد: شیراز
محل شهادت: شلمچه


قسمتی از وصیتنامه شهید: بنام خداوند بخشنده مهربان و درود به امت و سلام بر تمام شهدای انقلاب اسلامی ایران. این بنده حقیر که بار گناه وجودم را فراگرفته است می‌روم به جنگ با کفار بعثی تا با خون ناقابل خود در این راه هم دینم را به اسلام ادا کرده و هم خداوند این بارگناه را از وجودم پاک سازد. باشد تا با خون ناقابل خود در برابر کفار بعثی به پیام امام لبیک گویم و از دین سرزمین خود دفاع کنم. تنها وصیتی که دارم این است که اگر به فیض شهادت رسیدم کسی برسر مزار من حق گریه و زاری کردن را ندارد. به امید پیروزی نهایی حق بر باطل.طراحی و پیاده سازی: راد رایانه