| جمعه 28 تیر 1398   | |
 

آبگرفتگی در اروندکنار به دلیل مد آب است، برخی از مناطق اروندکنار دچار آبگرفتگی شدند، آسیب دیدگی 180 نفر در منطقه

آبگرفتگی در اروندکنار به دلیل مد آب است، برخی از مناطق اروندکنار دچار آبگرفتگی شدند، آسیب دیدگی 180 نفر در منطقه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از وقوع سیل در مناطقی از شهر اروندکنار خبر داد و گفت: ارزیابی و امدادرسانی مناطق آسیب‌دیده در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان، دکتر علی خدادادی با اشاره امدادرسانی این جمعیت در پی بارندگی‌های اخیر در مناطق سیلابی و در معرض سیلاب، اظهار کرد: شب گذشته از سوی فرمانداری آبادان اعلام شد که سیل‌بندهای روستاهای اروندکنار شکسته شده و روستاها دچار سیل شده‌اند. این سیل در اثر مد دریا و ورود به رودخانه و طغیان آب نهرهای روستاها ایجاد شده است.

وی افزود: در روستاهای نهر قصر، نهر دایر، ابوچنبه، ابودگل و عریض 180 نفر دچار آسیب ناشی از سیل شده‌اند. همچنین ورود آب رودخانه اروند به برخى از منازل گزارش شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان اظهار کرد: متأسفانه دو کودک سه و شش ساله نیز در اثر سقوط در نهر قصر، جان خود را از دست دادند.

دکتر خدادادی گفت: نهر قصر در مرکز اروندکنار، نهر دایر و نهر حد در شرق اروندکنار و نهر ابوچنبه، ابودگل و عريض غرب اروندکنار قرار دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان ادامه داد: در پی وقوع سیل دو تیم ارزیاب به اروندکنار اعزام شدند. ارزیابی و امدادرسانی در مناطق آسیب‌دیده هنوز ادامه دارد.

دکتر خدادادی با اشاره به وقوع بارندگی و پیش‌بینی سیل در خوزستان بیان کرد: عوامل امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان در سراسر استان به حالت آماده باش درآمده‌اند.

 

شرایط پایدار در اروندکنار پس از طغیان اروند، احتمال آبگرفتگی منازل مجاور نهرها

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان از پایداری شرایط در اروندکنار پس از شکستن سیل‌بندها  و وقوع سیل خبر داد.

صادق سلامت در خصوص آخرین وضعیت روستاهای اروندکنار پس از شکسته شدن سیل‌بندها و وقوع سیلاب، اظهار کرد: در حال حاضر در روستاهای اروندکنار مشکل خاصی وجود ندارد و شرایط در این مناطق پایدار است.

وی تصریح کرد:  شکسته شدن سیل‌ بند و وقوع سیل در روستاهای اروندکنار به علت جریان جزر و مد است؛ با رخ دادن جریان مد سطح آب بالا می‌رود و در این شرایط  اروندرود طغیان کرده است. همچنین به علت تکمیل ظرفیت نهرها، آب بالا رفته است که در این شرایط منازل مجاور نهرها تحت تاثیر قرار گرفته‌اند.

سلامت گفت: روز گذشته آب وارد برخی منازل در روستاهای اروندکنار شده بود اما امروز آب از منازل خارج شده است اما با توجه به جریان جزر و مد و تکمیل ظرفیت نهرها احتمال دارد برخی منازل همچنان تحت تاثیر آبگرفتگی قرار بگیرند.

اروندکنار

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: دوشنبه 05 فروردین 1398     بازدید ها: 163     دسته: جمعیت استان     
تا کنون نظری ثبت نشده
نام
متن نظر

کد امنیتی:
captcha
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه