| چهار شنبه 5 تیر 1398   | |
 

نجات گردشگران گرفتار در آبشار «شوی» دزفول توسط امداد هوایی هلال احمر خوزستان

نجات گردشگران گرفتار در آبشار «شوی» دزفول توسط امداد هوایی هلال احمر خوزستان

رئیس جمعیت هلال احمر دزفول با اشاره به گرفتار شدن برخی از اعضای یک گروه گردشگری در منطقه آبشار شوی، گفت: با حضور تیم امداد هوایی هلال احمر، همه گردشگران در سلامت کامل پیدا و منتقل شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان، عظیم رضایی مرساق اظهار کرد: روز گذشته (6 فروردین‌ماه) طی تماس با جمعیت هلال احمر تعدادی گردشگر غیربومی برای جستجوی همراهان خود در منطقه آبشار شوی دزفول درخواست کمک کردند که پس از آن نیروهای امدادی به منطقه اعزام شدند.

وی افزود: 40 گردشگر از شهرستان‌های اصفهان، قم، تهران و کرج برای تفریح به آبشار شوی سفر کرده بودند که به علت بارندگی و عدم آنت‌دهی موبایل‌ها در منطقه محاصره و گرفتار شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر دزفول بیان کرد: 2 گروه 13 نفره از گردشگران قم، تهران و کرج با اعزام نیروهای امدادی هلال احمر دزفول در سلامت کامل پیدا شدند.

وی افزود: با توجه به اینکه اطلاعی از برخی دیگر از گردشگران غیربومی در این منطقه گردشگری نبود، بالگرد هلال احمر پیش از ظهر امروز به محل اعزام و پس از گشت زنی و پایش هوایی، موفق به یافتن همه گردشگران شد.

رضای مرساق با اشاره به انتقال این گردشگران با ۲ خودروی هلال احمر و بالگرد به دزفول گفت: این گردشگران بدلیل قطع شدن ارتباط تلفنی و راه ارتباطی از دیروز در منطقه آبشار شوی گرفتار شده بودند و توانایی شناسایی مسیر را نداشتند.

وی همچنین با اشاره به امدادرسانی جمعیت هلال احمر به افراد گرفتار در بارندگی شدید روز گذشته اظهار کرد: دیروز خانه های 20 خانوار از روستای عدالت دزفول دچار آبگرفتگی شده بود که تا رفع مشکل با همکاری آموزش و پرورش نسبت به اسکان آنها اقدام شد.

رئیس جمعیت هلال احمر دزفول افزود: این خانوارها در مکان های اقامتی آموزش و پرورش دزفول اسکان داده شدند و آبگرفتگی خانه های آنها توسط نیروهای بخشداری رفع و دوباره به منازل خود بازگشتند.

آبشار یشوب

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: چهار شنبه 07 فروردین 1398     بازدید ها: 192     دسته: شعب استان     
تا کنون نظری ثبت نشده
نام
متن نظر

کد امنیتی:
captcha
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه