| سه شنبه 4 تیر 1398   | |
 

6 هزار نفر آسیب دیده از سیل خوزستان اسکان داده شدند

6 هزار نفر آسیب دیده از سیل خوزستان اسکان داده شدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: بالغ بر 6 هزار آسیب دیده از سیلاب خوزستان در 6 اردوگاه اسکان اضطراری یافتند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی روز یکشنبه درخصوص اردوگاه های برپا شده اظهار کرد: در شهرستان های دزفول، شوش، دشت آزادگان باوی 2 اردوگاه، و شوشتر و اهواز هرکدام سه اردوگاه برای آسیب دیدگان از سیل برپا شده است.

وی درخصوص روستاهای تخلیه شده در معرض سیل در خوزستان هم گفت: اهالی روستای چهل کنار و روستای دره نی در شهرستان بهبهان، روستای علی آباد، روستای پاپی آباد و روستای دوبندار در شهرستان اندیمشک، روستای بیت غالب، کاظم حیدر، خلف حیدر، یباره، بیت محارب، بیت یدی، زبید دبات، خلیفه حیدر و مگرن در شهرستان شوش تخلیه شده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان ادامه داد: روستاهای عیله، دهول ، خماس و یشان صفی در شوشتر، سید هاشم، سید ظاهر، سید معن در اهواز و روستای دریسیه در شادگان نیز خالی از سکنه شده و اهالی به نقاط امن منتقل شده اند.

خدادادی با اشاره به اینکه از چهارم فروردین امسال تاکنون به 21هزار و 885 نفر در خوزستان امداد رسانی شده گفت: در این مدت 300 تخته چادر و حدود 600 بسته غذایی میان مردم روستاهای شادگان و شوش توزیع شده است.

به گفته وی ساکنان مناطقی از بهبهان، لالی، گتوند، ایذه، شوشتر، باغملک، هفتکل، آبادان، رامهرمز، اندیمشک، اندیکا، باوی، مسجدسلیمان، دزفول، شوش دشت آزادگان و اهواز در معرض خطر سیل قرار دارند.

بر اساس این گزارش، هشدار و آمادگی مقابله با سیلاب از سوم فروردین در تمام رودخانه های خوزستان اعلام شده است؛ با اعلام وضعیت اضطراری در خوزستان از شنبه هفته جاری، تمامی دستگاه های اجرایی این استان به حالت آماده باش درآمده اند.

پیش بینی شده از روز 11 تا 16 فروردین جاری به دلیل بارش باران در بالا دست، حدود سه میلیارد متر مکعب آب وارد سدهای خوزستان شود که 1.2 میلیارد متر مکعب از این حجم آب سبب پر شدن ظرفیت خالی مخازن سدها می شود و بقیه باید تخلیه شود که بر اثر این تخلیه نقاط پایین دست سدها دچار آبگرفتگی و سیلاب خواهند شد.

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: یک شنبه 11 فروردین 1398     بازدید ها: 179     دسته: جمعیت استان     
تا کنون نظری ثبت نشده
نام
متن نظر

کد امنیتی:
captcha
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه