| جمعه 16 خرداد 1399   | |
 
دوشنبه 26 فروردین 1398
کد خبر: 6169
تعداد بازدید: 450

بازدید نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر از اردوگاه ثامن الائمه حمیدیه، ضرورت خدمت به سیل زدگان با تمام قوا

بازدید نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر از اردوگاه ثامن الائمه حمیدیه، ضرورت خدمت به سیل زدگان با تمام قوا
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در بازدید از اردوگاه اسکان اضطراری ثامن الائمه شهرستان حمیدیه بر تداوم روند خدمت رسانی به مردم سیل زده تأکید کرد.

بازدید نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر از اردوگاه ثامن الائمه حمیدیه، ضرورت خدمت به سیل زدگان با تمام قوا

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در بازدید از اردوگاه اسکان اضطراری ثامن الائمه شهرستان حمیدیه بر تداوم روند خدمت رسانی به مردم سیل زده تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین معزی پس از بازدید از اردوگاه اسکان اضطراری ثامن الائمه شهرستان حمیدیه گفت: باید توجه کرد تا در کمک به سیل زدگان کرامت و شخصیت انسانی آنان حفظ شود، چرا که اساسا این افراد تا قبل از وقوع سیل و ویران شدن زندگی، دارای اعتبار و یک زندگی آبرومند بوده‌اند.

وی با بیان اینکه مسئولین با تمام قوت، امکانات و نیازمندی های متأثرین ناشی از وقوع سیل را فراهم می کنند افزود: در این میان نمی‌توان کمک و حمایت همه جانبه مردم را نیز نادیده گرفت.

نمینده رهبر معظم انقلاب با تأکید بر روند افزایشی و رو به رشد خدمت رسانی در مناطق سیل زده استان تصریح کرد: به منظور مقابله با گرمای خوزستان و همچنین اقلام بهداشتی مورد نیاز سیل زدگان باید بسیج حداکثری امکانات صورت پذیرد.

بر اساس این گزارش، حجت الاسلام و المسلمین معزی در ادامه سفر خود از اردوگاه های اسمان مستقر در شهرستان های، هویزه، حمیدیه و دشت آزادگان بازدید کرد.

 

بازدید نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر از انبارهای جمع آوری کمک های مردمی به سیل زدگان

نماینده رهبر معظم انقلاب عصر امروز از انبارهای جمع آوری کمک های مردمی به سیل زدگان استان خوزستان بازدید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین معزی همچنین در بازدید از انبارهای امدادی فنی و حرفه ای و انبارهای جمع آوری کمک های مردمی مستقر در شهر سوسنگرد از نزدیک روند دریافت و تحویل کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان را بررسی و بر توزیع به موقع و با سرعت کمک ها در بین سیل زدگان تاکید کرد.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه همه تلاش های این نهاد مردمی به منظور کمک به سیل زدگان و مرتفع شدن نیازهای آنهاست، از خدمات داوطلبانه مردم و حمایت های آنان قدردانی کرد و افزود: بدون کمک های مردمی و همدلی آنان با سیل زدگان و مسئولین، جبران خسارات در چنین گستره وسیعی بسیار دشوار خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین معزی بار دیگر از خیرین و نیکوکاران خواست تا جمعیت هلال احمر را امین خود در توزیع هدایا و کمک های نقدی و غیر نقدی دانسته و با این نهاد عامل المنفعه و خیریه، برای بازگرداندن زندگی مردم سیل زده به شرایط عادی همکاری کنند.

در ادامه این بازدید معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان خوزستان نیز با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در مرکز جمع آوری کمک های مردمی به سیل زدگان استان، از فعالیت روزانه 500 عضو داوطلب این نهاد مردمی به منظور بسته بندی اقلام غذایی و بهداشتی و ارسال آنها به مناطق سیل زده خبر داد و افزود: از ابتدای وقوع سیل تاکنون بیش از 14 هزار بسته بهداشتی و غذایی در بین سیل زدگان توزیع شده است.

 

نماینده ولی فقیه در هلال احمر در جمع اهالی روستای بن‌ده

نماینده ولی فقیه در هلال احمر پس از ورود به روستای سیل زده بن‌ده استان خوزستان در جمع مردم مصیبت دیده حاضر شد و با ابراز تاسف از وقوع چنین خساراتی به زندگی مردم گفت: در این مصیبت وارد شده تحمل و صبوری به درگاه خداوند برای جبران خسارات و بازگشت زندگی به حالت معمول از مهمترین اقدامات است، لیکن آحاد جامعه نیز باید با مهم برشمردن همدلی و همیاری با سیل زدگان و کمک به آنها در واقع از آزمونی الهی که در آن قرار گرفته اند، سربلند بیرون آیند.

وی در ادامه از همه‌ مسئولین و نیروهای خدمات‌رسان در استان خوزستان خواست تا با تلاش حداکثری و بهره‌گیری از تمام ظرفیت های موجود برای کاهش رنج و مصیبت سیل‌زدگان اقدام کنند.

مردم سیل‌زده روستای بن‌ده در این دیدار با ابراز نگرانی از وضعیت موجود، علی رغم آب گرفتگی کامل منازل مسکونی، مهمترین دغدغه فعلی خود را بازگشت به منازل مسکونی اعلام کردند.

سیل زدگان همچنین نبود سرویس های بهداشتی و حمام‌های صحرایی را از دیگر مشکلات موجود در روستای بن‌ده و محل اسکان اضطراری این روستا بیان کردند.طراحی و پیاده سازی: راد وب