| جمعه 16 خرداد 1399   | |
 
پنج شنبه 29 فروردین 1398
کد خبر: 6177
تعداد بازدید: 641

نمایشی از 9 سکانس امدادی از اعضای جمعیت هلال احمر شوشتر در سیلاب شعیبیه

نمایشی از 9 سکانس امدادی از اعضای جمعیت هلال احمر شوشتر در سیلاب شعیبیه
سیل در کنار بدی ها خوبی هایی هم دارد. سیل مهربانی و همدلی یکی از این خوبی هاست. این بار نیز بشردوستی و انسانیت شکوفا شد. بسته خبری زیر تلاش اعضای هلال احمر شوشتر در خدمات رسانی به سیل زدگان است.

نمایشی از 9 سکانس امدادی از اعضای جمعیت هلال احمر شوشتر در سیلاب شعیبیه

سیل در کنار بدی ها خوبی هایی هم دارد. سیل مهربانی و همدلی یکی از این خوبی هاست. این بار نیز بشردوستی و انسانیت شکوفا شد. بسته خبری زیر تلاش اعضای هلال احمر شوشتر در خدمات رسانی به سیل زدگان است.

 

سکانس اول: شعیبیه در ۱۷ فروردین

در هر شرایطی سرخ پوشان سرو قامت هلال احمر شوشتر خدمات رسانی به سیل زدگان را ادامه می دهند

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان؛ احمدعلی آهنگرشوشتری با اشاره به خدمات جمعیت هلال احمر شوشتر در مناطق سیل زده بخش شعیبیه شوشتر گفت: اقلام امدادی از قبیل پتو، موکت، چادر و مواد غذایی و آب معدنی و غذای گرم در سه نوبت صبح، ظهر و شب در اردوگاه های اسکان اضطراری و مناطق درگیر سیلاب در بخش شعیبیه توزیع شد.

وی افزود: یک فرد مصدوم در مناطق درگیر سیلاب بخش شعیبیه شوشتر نیز توسط بالگرد جمعیت هلال احمر خوزستان به مرکز درمانی منتقل شد.

رییس جمعیت هلال‌احمر شوشتر تصریح کرد: مواد غذایی نیز توسط خواهران تیم توانا جمعیت هلال احمر شوشتر در بخش شعیبیه شهرستان شوشتر نیز بسته بندی و بارگیری شد.

آهنگ شوشتری گفت: بارگیری، بسته بندی اقلام امدادی و مواد غذایی برای خانواده های  مناطق درگیر در سیلاب در انبار جمعیت هلال احمر شوشتر صورت گرفت و به بخش شعیبیه شهرستان شوشتر ارسال شد.

وی یادآور شد: برپایی مجدد و مقاوم سازی چادرهای امدادی پس از طوفان در اردوگاه اسکان اضطراری شهر گوریه توسط امدادگران جمعیت هلال احمر شوشتر انجام و امدادگران جمعیت هلال احمر گتوند چادرهای اسکان اضطراری دبستان ساق بلند زاده شهر گوریه را دوباره برپا کردند.

 

 

سکانس دوم: اردوی جهادی

سنگ تمام فرشتگان سرخ پوش شوشتر برای سیل زدگان، اردوی جهادی مشترک بسیج پزشکی و هلال احمر برگزار شد

رییس جمعیت هلال‌احمر شوشتر گفت: اردوی جهادی مشترک هلال احمر این شهرستان و بسیج جامعه پزشکی استان برگزار شد.

احمد علی آهنگر شوشتری اظهار کرد: در این برنامه تیم پزشکی و دانشجویان دانشکده علوم پزشکی شوشتر در بیمارستان محلی شعیبیه و سپس کمپ بنه کاظم مستقر شدند.

وی افزود: سیل زدگان توسط پزشک متخصص پوست ، متخصص داخلی ، دکتر عمومی و ماما ویزیت شدند و دارو میان آنها توزیع شد.

 

 

سکانس سوم: مناطق عشایری زیر ذره بین ارزیابان هلال‌احمر

تیم ارزیاب هلال احمر به مناطق عشایری اعزام شد

رییس جمعیت هلال‌احمر شوشتر گفت: تیم ارزیاب هلال احمر شوشتر از خانوار های عشایر خسارت دیده ناشی از بارندگی و طوفان اخیر بازدید کردند.

احمد علی آهنگر شوشتری اظهار کرد: هدف از این بازدید و بررسی میزان خسارات وارده ناشی از باران و طوفان های اخیر به مناطق و خانوارهای عشایری بود.

وی با اشاره به مناطق مورد بازدید، گفت: میانبندان شعیبیه، بوستان، چم کنار، کرایی، ظهیریه، دوراهی نفت سفید و نعل اشکن مناطق مورد بازدید بودند.

آهنگر شوشتری تصریح کرد: تصمیمات لازم برای کمک به خانوار های خسارت دیده پس از بررسی گرفته می شود.

 

 

سکانس چهارم: امدادرسانی همچنان ادامه دارد، خدمت خستگی ندارد

امدادرسانی به سیل زدگان همچنان ادامه دارد

رییس جمعیت هلال‌احمر شوشتر گفت: اعضای تیم توانا درکنار نیروهای مسلح و بسیج و مردم همچنان درحال خدمات رسانی به سیل زدگان شعیبیه شوشتر هستند.

احمد علی آهنگر شوشتری اظهار کرد: عملیات امدادرسانی به سیل زدگان شعیبیه همچنان ادامه دارد.

وی افزود: امدادگران و نجاتگران و اعضای تیم توانا هلال احمر در کنار سایر نیروها در حال خدمت رسانی به سیل زدگان شعیبیه شوشتر هستند.

رییس جمعیت هلال احمر شوشتر گفت: همچنین وعده های گرم غذایی میان سیل زدگان توزیع و اقلام بهداشتی برای توزیع میان آنها بسته بندی شد.

آهنگر شوشتری گفت: همچنین دکتر درویشی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس روز دوشنبه با حضور در بخش شعیبیه حضور در جلسه مدیریت بحران شوشتر در گوریه شرکت و از اردوگاه های اسکان اضطراری هلال احمر در شعیبیه و نحوه خدمات رسانی به مردم بازدید کرد.

وی افزود: وی با حضور در انبار امدادی کمکهای اهدایی در گوریه، از نحوه بسته بندی اقلام مواد غذایی و امدادی مطلع شد.

رییس جمعیت هلال‌احمر شوشتر گفت: مدیرعامل هلال احمر استان فارس در دیدار  با مردم سیل زده از مشکلات آنها آگاه شد.

 

 

سکانس پنجم: ۲۰ فروردین؛ توزیع غذا میان سیل زدگان

سفره بشردوستی هلال احمر پهن شد، سیل زدگان مهمان هلال احمر

رییس جمعیت هلال‌احمر شوشتر گفت: در ۲۰ فروردین غذای گرم و مواد غذایی در اردوگاه های اسکان اضطراری هلال احمر توزیع شد.

احمدعلی آهنگر شوشتری اظهار کرد: وعده غذایی گرم توسط امدادگران هلال احمر شوشتر میان سیل زدگان شعیبیه توزیع شد.

وی افزود: همچنین بسته های غذایی و فرهنگی و حمایتی میان سیل زدگان شعیبیه توزیع شد.

رییس جمعیت هلال‌احمر شوشتر گفت: همچنین آیت الله کعبی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان با حضور در بخش شعیبیه از روند امدادرسانی به مردم شریف این بخش که درگیر سیلاب هستند، بازدید کرده و شنونده صحبتها و مشکلات مردم بود.

 

 

سکانس ششم: شاخه گلی برای جانباز

تجلیل از جانباز دفاع مقدس در بخش شعیبیه

رئیس جمعیت هلال احمر شوشتر گفت: به مناسبت میلاد حضرت عباس(ع) از مقام شامخ جانباز دفاع مقدس در شهر گوریه تجلیل شد.

احمدعلی آهنگرشوشتری گفت: به مناسبت میلاد حضرت اباالفضل العباس(ع) و روز جانباز از جانباز هشت سال دفاع مقدس طاهر کرملا چعب توسط جمعیت هلال احمر شهرستان شوشتر تجلیل شد.

وی افزود: این جانباز سرافراز مانند دوران هشت سال دفاع مقدس که در برابر دشمن ایستادند، در برابر سیل در گوریه ایستاده و با تشویق و حمایت از امدادگران، از آنها هرچه بهتر ارائه دادن خدمات به سیل زدگان روستاهای بخش شعیبیه شهرستان شوشتر را خواستار شد.

 

 

سکانس هفتم: از سیل بنیان برانداز تا سیل مهربانی

کمک رسانی به مردم سیل زده همچنان ادامه دارد

رئیس جمعیت هلال احمر شوشتر از کمک رسانی امدادگران و نجاتگران این جمعیت به مردم سیل زده بخش شعیبیه شوشتر خبر داد.

احمدعلی آهنگر شوشتری گفت: بشردوستان هلال احمر شوشتر همچنان در کنار مردم بخش شعیبیه هستند.

 وی افزود: اعضای جمعیت هلال احمر شوشتر از نخستین روز شروع بحران براساس وظایف هلال احمر و تصمیم مدیریت بحران شهرستان، در بخش شعیبیه و گوریه حضوردارند و به مردم سیل زده کمک می‌کنند.

رییس جمعیت هلال‌احمر شوشتر تصریح کرد:  با پیشرفت سیلاب و سرزیر شدن آب به سمت مناطق مسکونی در این روستاها  دستور تخلیه آنها توسط فرماندار شهرستان صادر شد.

آهنگر شوشتری گفت: ۳ اردوگاه اسکان اضطراری در بنه کاظم و دبستان ساق بلند زاده و سوله تعاونی روستایی شهر گوریه مرکز بخش شعیبیه برای اسکان اضطراری سیل زدگان شعیبیه برپا شد.

وی ادامه داد: پتو و اقلام ضروری و بسته های غذایی و روزانه سه وعده غذایی گرم، آب معدنی، کنسرو، بسته های اقلام بهداشتی میان خانوارهای سیل زده توزیع شد.

رئیس جمعیت هلال احمرشوشتر با تقدیر از اعضای هلال احمر این شهرستان ، گفت: اعضای جمعیت هلال احمر شوشتر تا اخرین توان خود در کنار مردم سیل زده می‌مانند و به آن ها خدمت  می‌کنند.

 

 

سکانس هشتم: قطره ای از سیل مهربانی هلال سرخ در مناطق سیل زده بخش شعیبیه شوشتر

از نجات جان مارگزیده تا توزیع غذا در روستاهای محاصره در سیل

رئیس جمعیت هلال  احمرشوشتر از مهمترین فعالیت های امدادی تیم واکنش سریع  هلال احمر در بخش شعیبیه این شهرستان خبر داد.

احمدعلی آهنگرشوشتری گفت: با توجه به شرایط  بحرانی در بخش شعیبیه شوشتر و محاصره چندین روستا و تخلیه آنها، در برخی روستاها  تعدادی از خانوارها اقدام به تخلیه نکردند و یا سرپرست خانواردر محل سکونت خود حضور داشت.

وی تصریح کرد: با هماهنگی های لازم تیم واکنش سریع استان با همراهی مشاور مدیر عامل هلال احمر خوزستان و ارزیاب شوشتر برای تخلیه آنها در بخش شعیبیه حضور یافتند.

رییس جمعیت هلال‌احمر شوشتر افزود: تیم واکنش سریع  هلال احمر خوزستان با همکاری امدادگران شوشتر اقدامات جان فرد مار گزیده را نجات دادند و از طریق  بالگرد هلال احمر به اهواز منتقل کردند.

آهنگر شوشتری گفت: همچنین سه نفر که در معرض  غرق شدگی حتمی بودند نجات یافتند.

وی ادامه داد:  همچنین فردی از روستای مجید دچار شکستگی از ناحیه پا به مکان امن جهت درمان انتقال داده شد.

 به گفته رییس جمعیت هلال‌احمر شوشتر تعدادی از افراد که کهولت سن داشتند نیز برای  جلوگیری از گرفتار شدن در سیلاب،  به مناطق امن منتقل شدند.

آهنگر شوشتری بیان کرد: با استفاده از خودرو  آفرود به روستاهای ابو طیور ۱،۳و ابوگروا که در سیل محاصره بودند مراجعه کردیم.

وی افزود: بسته های غذایی ۷۲ ساعته، ۱۵۰۰ ‏ پرس غذای گرم، آب معدنی و نان میان مردم این روستا توزیع شد.

 

 

سکانس نهم: خدمت ادامه دارد

توزیع البسه، غذا و پتو در بخش شعیبیه شوشتر

رییس جمعیت هلال‌احمر شوشتر گفت: امدادگران جمعیت هلال احمر شوشتر البسه، غذای گرم و پتو در اردوگاه اسکان اضطراری روستای بنه کاظم بخش شعیبیه شوشتر توزیع کردند.

احمد علی آهنگر شوشتری افزود: این اقلام توسط امدادگران هلال احمر و در راستای اهداف بشردوستانه هلال‌احمر میان سیل زدگان توزیع شد.

وی افزود: تسکین آلام بشری و کمک به قربانیان حوادث مهمترین رسالت هلال احمر است.

رییس جمعیت هلال‌احمر شوشتر تصریح کرد: با توجه به احتمال تداوم بارندگی های شدید و وقوع سیلاب امدادگران و نجاتگران این شهرستان در آماده باش کامل هستند.طراحی و پیاده سازی: راد وب