| دوشنبه 30 دی 1398   | |
 
یک شنبه 23 تیر 1398
کد خبر: 6437
تعداد بازدید: 159

تلاش امدادگران محدودیت تجهیزات در سیل را جبران کرد، سیلاب خوزستان تبدیل به بحران اجتماعی نشد

تلاش امدادگران محدودیت تجهیزات در سیل را جبران کرد، سیلاب خوزستان تبدیل به بحران اجتماعی نشد
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: امدادگران، جوانان و عوامل جمعیت هلال احمر در جریان سیل فروردین امسال در استان، محدودیت تجهیزات و امکانات را با تلاش مضاعف خود جبران کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان:

تلاش امدادگران محدودیت تجهیزات در سیل را جبران کرد، سیلاب خوزستان تبدیل به بحران اجتماعی نشد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: امدادگران، جوانان و عوامل جمعیت هلال احمر در جریان سیل فروردین امسال در استان، محدودیت تجهیزات و امکانات را با تلاش مضاعف خود جبران کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی در آیین تجلیل از امدادگران،‌ نجاتگران و جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان مشارکت کننده در امدادرسانی به مناطق سیل‌زده خوزستان و طرح امداد و نجات نوروزی که امروز (23 تیرماه) در سینما هلال اهواز برگزار شد، اظهار کرد: وقتی که سیلاب به صورت تدریجی در حال ایجاد شرایط بحرانی در خوزستان بود با تلاش همه دستگاه ها، این شرایط به بحران اجتماعی تبدیل نشد.

وی گفت: امیدواریم با برگزاری این برنامه گوشه‌ای از تلاش‌های پنهان و دور از دید کسانی که باید توجه ویژه‌ای به این جمعیت داشته باشند، محرز شده و باعث توسعه زیرساخت‌ها و فعالیت‌های این جمعیت شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان در خصوص فعالیت‌های انجام شده در زمان سیل و طرح امداد و نجات نوروزی، گفت: در این سیل، خوزستان با بحران بی‌سابقه‌ای مواجه شد و ورود چنین حجم آبی به استان را پیش از این نداشتیم و در چند سال گذشته با چنین شرایطی روبرو نشده بودیم. البته این موضوع برای ما غیرمنتظره نبود.

خدادادی عنوان کرد: سیل خوزستان به صورت تدریجی رخ داد و زمانی که مساله‌ای به تدریج رخ دهد حل آن دچار مشکل می‌شود. سیل خوزستان تدریجی بود و شرایط خاصی را فراهم کرد. از طرفی مدیریت بحران در خوزستان شرایطی را فراهم کرد با بحران‌های اجتماعی و مسائل پس از سیل مواجه نشویم.

وی اضافه کرد: اگر مدیریت خوبی در زمینه هدایت آب‌های سطحی انجام نمی‌شد، قطعا شهرهای سوسنگرد، حمیدیه و سایر مناطق با بحران‌های غیرقابل کنترل مواجه می‌شدند که تبعات آن بسیار بیشتر از شرایط کنونی بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان ادامه داد: در حوزه امدادرسانی علی‌رغم شرایط، تنگناها و محدودیت امکانات امدادی این جمعیت تلاش خوبی شد و محدودیت تجهیزات و امکانات را امدادگران و عوامل جمعیت با تلاش و مضاعف خود جبران کردند.

وی با اشاره به ایجاد انسجام ملی در سیل اخیر خوزستان، تصریح کرد: حمایت‌های بی‌شائبه مردم در سیل خوزستان بسیار اهمیت داشت و باعث شد بتوانیم زمینه افزایش تاب‌آوری افراد متاثر از سیل را فراهم کنیم.

خدادادی بیان کرد: در سیل خوزستان حجم حادثه به گونه‌ای بود که امکانات و توان جمعیت هلال احمر پاسخگوی این حادثه نبود و تلاش مضاعف نیروهای جمعیت باعث شد که بتوانیم پرونده خوبی در این سیل داشته باشیم.

وی گفت: امیدواریم با برنامه‌ریزی که سایر بخش‌ها داشتند بتوانیم از این تجربیات مستنداتی تهیه کنیم و در آینده به عنوان پروتکل آموزشی مورد استفاده قرار بگیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان عنوان کرد: در این سیل سه بخش جوانان، نیروهای داوطلب و امدادگران توانستند شرایطی مطلوب را در راستای امدادرسانی و پاسخگویی فراهم کنند و زمینه‌ساز مقابله با این بحران شوند.

خدادادی بیان کرد: آنچه حائز اهمیت بود حضور تیم‌های بین‌المللی در خوزستان بود که حمایت و حضور آنها باعث دلگرمی جمعیت هلال احمر می‌شد. ارزیابی آنها نیز مثبت بود و علی‌رغم کاستی‌ها، ناظران رضایت‌مندی نسبی از اقدامات انجام شده داشتند و همه مجموعه‌ها واقف شدند که جمعیت هلال احمر تلاش خوبی در این سیل داشت.

وی ادامه داد: سیل باعث شد که همه مجموعه‌های اداری واقف شوند فعالیت‌های جمعیت هلال احمر نیازی ضروری برای جامعه است و اکنون ضرورت وجود دفتر نمایندگی هلال احمر در شهرستانی مثل حمیدیه برای همه احساس شده است و تلاش می‌کنند این خلاء را پر کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: پس از بحران سیل، زلزله مسجدسلیمان رخ داد که زمینه دیگری در راستای تبیین بیش از پیش این ضرورت‌ها ایجاد کرد.

وی تصریح کرد: امیدواریم این سیل فرصتی برای توسعه زیرساخت‌ها و ارائه آموزش‌های لازم باشد و بتوانیم از پشتوانه اجتماعی که نصیب جمعیت هلال احمر خوزستان شده است، صیانت کنیم. طراحی و پیاده سازی: راد رایانه