| دوشنبه 30 دی 1398   | |
 
چهار شنبه 09 مرداد 1398
کد خبر: 6503
تعداد بازدید: 110

کارکنان و اعضای جمعیت هلال احمر شوش با امام جمعه این شهرستان دیدار کردند، پایگاه سلامت جمعیت هلال احمر میزبان نمازگزاران شوش دانیال

کارکنان و اعضای جمعیت هلال احمر شوش با امام جمعه این شهرستان دیدار کردند، پایگاه سلامت جمعیت هلال احمر میزبان نمازگزاران شوش دانیال
سرپرست جمعیت هلال احمر شوش از دیدار کارکنان و اعضای این جمعیت با امام جمعه شهرستان به مناسبت سالروز اقامه نخستین نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی خبر داد.

کارکنان و اعضای جمعیت هلال احمر شوش با امام جمعه این شهرستان دیدار کردند

سرپرست جمعیت هلال احمر شوش از دیدار کارکنان و اعضای این جمعیت با امام جمعه شهرستان به مناسبت سالروز اقامه نخستین نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی خبر داد.

علی مهدیانی| به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان،  لیلاسادات جادران اظهار کرد: جوانان هلال احمر در راستای نمایش اهداف بشر دوستانه در طول سال برای خدمت رسانی به مردم ایران تلاش می کنند و امروزه جایگاه ارزشی و والایی برای خود ساخته اند که دارای درجاتی از فداکاری و صلح و دوستی است.

وی هدف از اجرای این برنامه های عام المنفعه را کمک به آمادگی مردم در مواجهه با حوادث و بلایا اعلام کرد و گفت: در سالروز اقامه نخستین نماز جمعه پس از انقلاب ، مربیان هلال احمر در مصلای شهرستان به آموزش چهره به چهره شهروندان پرداختند و با معرفی طرح ملی خادم خانواده آماده در مخاطرات با هدف آمادگی در برابر مخاطرات و افزایش تاب آوری جامعه در برابر حوادث و بحران ها اهداف کلان این طرح را تبیین کردند.

سرپرست جمعیت هلال احمر شوش تصریح کرد: از همه مردم می خواهیم نسبت به سلامت خود و خانواده هایشان حساسیت بیشتری داشته و امر پیشگیری را بر درمان مقدم بشمارند.

 

امام جمعه شهرستان شوش نیز در دیدار گفت: نماز جمعه منشاء تقویت بصیرت دینی و سیاسی و همچنین زمینه رشد و تعالی انسان ها است.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمد امام اظهار کرد: پنجم مرداد سالروز اقامه نخستین نماز جمعه به دستور امام راحل (ره) توسط آیت الله طالقانی است که محل تجمع سیاسی، عبادی، اجتماعی و میعاد گاه مردم انقلابی همیشه در صحنه است.

وی افزود: نماز جمعه پایگاهی انقلابی است که مردم با سلایق و دیدگاه های مختلف حضور یافته و نظرات خود را بیان می کنند و این امر نشان دهنده مشارکت و مقبولیت نظام جمهوری اسلامی ایران است.

 

پایگاه سلامت جمعیت هلال احمر میزبان نمازگزاران شوش دانیال

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان شوش از برپایی ایستگاه سلامت همزمان با چهلمین سالگرد برگزاری نخستین نماز جمعه در مصلای این شهرستان خبر داد.

جادران با گرامیداشت چهلمین سالگرد برگزاری نخستین نماز جمعه کشور اظهار کرد: اعضای جوان هلال احمر اقدام به برپایی ایستگاه های سلامت در مصلای نماز جمعه  شوش کرده و نمازگزاران با مراجعه به این ایستگاه، فشار خون و قند خون خود را مورد سنجش و کنترل قرار دادند.

وی افزود: طرح جمعه، ایمان و ایمنی به مناسبت های مختلف در طول سال در محل نماز جمعه جهت بررسی سلامت جامعه و غربالگری بیماریها و ارتقا اگاهی در جهت سلامت محوری جامعه انجام می شود که این هفته نیز به همین مناسبت لجرا شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر شوش بیان کرد: پیوند هلال احمر با بزرگترین اجتماع  مردمی در هر شهرستان لزوم معرفی فعالیت‌های جمعیت محسوب می‌شود که برپایی ایستگاه سلامت یکی از ایجاد پل‌های ارتباطی آن است.طراحی و پیاده سازی: راد رایانه