| شنبه 2 شهریور 1398   | |
 
پنج شنبه 10 مرداد 1398
کد خبر: 6506
تعداد بازدید: 26

نجات جان ۲۵۶ نفر از غرق شدن در رودخانه کارون شوشتر از آغاز سال 98 تاکنون، تداوم دوشنبه های توان افزایی در پست ساحلی هلال احمر شوشتر

نجات جان ۲۵۶ نفر از غرق شدن در رودخانه کارون شوشتر از آغاز سال 98 تاکنون، تداوم  دوشنبه های توان افزایی در پست ساحلی هلال احمر شوشتر
رئیس‌ جمعیت هلال احمر شوشتر از برگزاری نشست ساماندهی سواحل، نظارت و ارائه گزارش بر تفرجگاه های شوشتر در فرمانداری این شهرستان خبر داد.

ارائه خدمات درمانی و نجات جان ۲۵۶ نفر از غرق شدن در رودخانه کارون شوشتر از آغاز سال 98 تاکنون، تداوم  دوشنبه های توان افزایی در پست امداد و نجات ساحلی هلال احمر شوشتر

رئیس‌ جمعیت هلال احمر شوشتر از برگزاری نشست ساماندهی سواحل، نظارت و ارائه گزارش بر تفرجگاه های شوشتر در فرمانداری این شهرستان خبر داد.

مصطفی جوکار| به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، احمد علی آهنگر شوشتری اظهار کرد: جلسه ساماندهی سواحل و نظارت بر تفرجگاه‌های شوشتر با حضور فرماندار و دستگاه های درگیر از قبیل آتش نشانی، سپاه پاسداران، اداره تربیت بدنی، جهادکشاورزی، نیروی انتظامی و محیط زیست در فرمانداری شهرستان برگزار شد.

 وی افزود: از آغاز تابستان امسال، نجاتگران پست امداد و نجات ساحلی شهید احمد شنگل زاده هلال احمر شوشتر با حضور اکیپ چهار نفره به صورت شبانه روزی و با استفاده از  یک دستگاه آمبولانس،  و دوفروند جت اسکی و یک فروند قایق موتوری  توانستند جان ۱۷ نفر را از غرق شدن نجات دهند و به ۵۴ نفر در پست ساحلی خدمات کمک های اولیه و اعزام به مراکز درمانی ارائه کنند. همچنین جسد یک نفر مغروق را طی جستجوهای گشت ساحلی این پست کشف کنند.

فرماندار شهرستان شوشتر نیز بیان کرد: ۲۵۶ نفر از آغاز امسال تاکنون در رودخانه های این شهرستان از غرق حتمی توسط پست های جمعیت هلال احمر، آتش نشانی، سپاه پاسداران و هیئت غریق نجات مستقر در ساحل رودخانه کارون نجات یافتند که ۴۶ نفراز آنها با انتقال به بیمارستان احیا و مابقی به صورت سرپایی و اکسیژن تراپی درمان و با رضایت خودشان مرخص شدند.

پنبه دانه پور افزود: متاسفانه اکثر افراد در مناطق «شنا ممنوع» دچار حادثه شدند که دستگاه های مربوطه با نظارت و گشت زنی بیشتر تلاش کردند تا حوادث کمتری برای مردم رخ دهد.

شهردار شوشتر نیز اظهار کرد: با توجه به وجود وسعت سواحل رودخانه و پارک جزیره در شوشتر، مسافرین و همشهریان فراوانی جهت تفریح و شنا در این مناطق حضور می یابند که نیازمند تقسیم وظایف ارگان های خدمات رسان در سواحل، از جمله آتش نشانی، جمعیت هلال احمر، سپاه پاسداران و هیئت غریق نجات به منظور خدمت رسانی مطلوب در این زمینه هستیم.

 مدیرعامل سازمان آتش نشانی شوشتر نیز بیان کرد: در سواحل رودخانه های شوشتر ۱۰ نقطه حادثه خیز مشخص شده است که با نصب تابلوهای شنا ممنوع در این نقاط، از مسافرین و اهالی شهرستان خواستاریم توجه لازم را داشته باشند و در این نقاط شنا نکنند.

 

تداوم  دوشنبه های توان افزایی در پست امداد و نجات ساحلی هلال احمر شوشتر

رئیس جمعیت هلال احمر شوشتر از تداوم اجرای دوشنبه های توان افزایی در دومین هفته از آغاز این طرح در پست ساحلی این شهرستان خبر داد.

آهنگرشوشتری اظهار کرد: امدادگران و نجاتگران هلال احمر شوشتر با حضور در پست امداد و نجات ساحلی شهید احمد شنگل زاده در دوشنبه این هفته به فراگیری کار با تجهیزات آمبولانس پرداختند و توانستند افزایش سرعت عمل و نحوه صحیح استفاده از تجهیزات آمبولانس در ماموریت ها را تمرین کنند.

وی تصریح کرد: در هنگام برگزاری کارگاه آموزشی توان افزایی در پست امداد و نجات ساحلی این جمعیت در پارک ساحلی داریون، همشهریان حاضر در ساحل رودخانه، از فراگیری و آموزش نکات آموزشی استقبال کردند.طراحی و پیاده سازی: راد رایانه