| پنج شنبه 1 اسفند 1398   | |
 
چهار شنبه 23 مرداد 1398
کد خبر: 6548
تعداد بازدید: 111

دیدار نماینده ولی فقیه در هلال احمر با اعضای مجلس خبرگان رهبری، هلال احمر بستر مناسب فعالیت های اجتماعی برای طلاب است

دیدار نماینده ولی فقیه در هلال احمر با اعضای مجلس خبرگان رهبری، هلال احمر بستر مناسب فعالیت های اجتماعی برای طلاب است
نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر گفت: روحانیون ملجاء مردم هستند و باید در فعالیت های اجتماعی وارد شوند و هلال احمر بستر مناسبی برای طلاب برای ورود به فعالیت های اجتماعی است.

دیدار نماینده ولی فقیه در هلال احمر با اعضای مجلس خبرگان رهبری، هلال احمر بستر مناسب فعالیت های اجتماعی برای طلاب است

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر گفت: روحانیون ملجاء مردم هستند و باید در فعالیت های اجتماعی وارد شوند و هلال احمر بستر مناسبی برای طلاب برای ورود به فعالیت های اجتماعی است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر خوزستان، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی پیش از ظهر امروز به طور جداگانه با آیت الله موسوی جزایری و آیت الله شفیعی اعضای مجلس خبرگان رهبری دیدار و گفتگو کرد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر در دیدار با آیت الله سید محمد علی موسوی جزایری زعیم حوزه های علمیه خوزستان و عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: در جمعیت هلال‌احمر کانون های دانش آموزی، دانشجویی و طلاب زیر مجموعه سازمان جوانان وجود دارد که در خوزستان ۱۲ کانون طلاب ایجاد شده است.

وی افزود: از این ۱۲ کانون، ۹ کانون مربوط به برادران  با ۷۵ عضو و ۳ کانون مربوط به خواهران با ۵۵ عضو است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر تصریح کرد: این کانون ها شورای اجرایی دارند و اعضای آن از طریق برگزاری انتخابات دبیر کانون را انتخاب می کنند.

حجت‌الاسلام معزی گفت: روحانیون ملجاء مردم هستند و باید در فعالیت های اجتماعی وارد شوند و هلال احمر بستر مناسبی برای طلاب برای ورود به فعالیت های اجتماعی است.

وی خطاب به آیت الله موسوی جزایری برای حمایت از افزایش کانون های هلال احمر طلاب، افزود: این نیازمند حمایت شما به عنوان زعیم حوزه های علمیه خوزستان است تا کانون های هلال احمر طلاب افزایش پیدا کنند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر خوزستان بیان کرد: به دلیل گستردگی حوزه های علمیه در خوزستان وجود کانون های هلال احمر طلاب می تواند مفید و مثبت واقع شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین معزی با اشاره به حضور طلاب در سیلاب لرستان و خوزستان، تصریح کرد: حضور طلاب در سیلاب بسیار موثر بود و هلال احمر یکی از بسترهای حضور طلاب برای ساماندهی آنها برای انجام فعالیت های اجتماعی و ارایه خدمات اجتماعی است.

وی اضافه کرد: جمعیت هلال‌احمر همواره در در تمام زمان ها چه در حوادث و بحران ها در کنار مردم بوده است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر گفت: حضور طلاب در خیمه های نماز در ایام نوروز در پایگاه های جاده ای هلال احمر تأثیر بسیار زیادی بر مردم دارد و طلاب می توانند در همه صحنه ها حضور داشته باشند.

حجت‌الاسلام معزی با بیان اینکه در دنیا ۴۴ نوع حادثه ثبت شده است که در ایران ۳۳ نوع آن اتفاق می افتد، گفت: ایران کشور زلزله خیزی است به طوری که طی ۴۰ سال بعد از انقلاب اسلامی ۴ زلزله مهیب در رودبار، بم، ورزقان و کرمانشاه رخ داد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر با اشاره به وجود حوادثی نظیر آتش سوزی، رانش زمین و بافت فرسوده در کشور به عنوان کانون خطر، بیان کرد: هلال احمر با دانش و تجربه و ارتباط و جایگاه بین‌المللی که در زمینه حوادث و بحران ها دارد می تواند به کاهش حوادث کمک کند.

حجت الاسلام معزی در دیدار با آیت الله شفیعی نیز با اشاره به حضور و حمایت علما از جمعیت هلال احمر اظهار کرد: در سیلاب های اخیر که دامن چند استان را گرفت و خسارت آنچنانی را وارد کرد، مردمی هستند که در یک لحظه زندگی شان را از دست می دهند و دستشان را به سوی انسان ها برای کمک دراز می کنند که نخستین پرچمی که برافراشته می شود پرچم هلال احمر است.

وی تصریح کرد: خوزستان استان مقاومت و پایداری و نماد ایستادگی ملت ایران و سرزمین جوانمردان است، جوانمردانی که هیچگاه تاریخ ایران و تاریخ تشیع و خوزستان آنها را فراموش نخواهد کرد.

 

کانون های طلاب هلال احمردر خوزستان بیشتر شوند

زعیم حوزه های علمیه خوزستان گفت: انتظار داریم همانند کانون های دانش آموزی و دانشجویی کانون های طلاب در حوزه های علمیه استان بیشتر شود.

آیت الله سید محمد علی موسوی جزایری ظهر امروز در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر اظهار کرد: حوزه های علمیه پس از انقلاب توسعه پیدا کردند و به لحاظ کمی و کیفی توانمند هستند و می توانند در زمینه های مورد نیاز هلال احمر فعالیت داشته باشند.

وی افزود: مسئول دفتر نمایندگی رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر خوزستان این موضوع را برای خود یک دستورالعمل بداند و ما هم از او پشتیبانی می کنیم.

زعیم حوزه های علمیه خوزستان تصریح کرد: در خوزستان ۲۰ حوزه علمیه تحت نظر مرکز مدیریت حوزه علمیه قم فعالیت می کنند، در سطح استان بیش از ۵۰ مدرسه علمیه که تحت پوشش ما نیستند وجود دارند.

آیت الله موسوی جزایری گفت: انتظار داریم همانند کانون های دانش آموزی و دانشجویی کانون های طلاب در حوزه های علمیه خوزستان بیشتر شود.

 

خدمات عوامل جمعیت هلال احمر برگرفته از فطرت پاک بشری است

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: حقیقت وجودی کارنامه درخشان هلال احمر نیاز به اثبات ندارد چرا که همگان خدمات هلال احمری ها را می بینند.

آیت الله سید علی شفیعی ظهر امروز در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر اظهار کرد: خدماتی که عوامل هلال احمر در شرایط خاص انجام می دهند بر مردم پنهان نمی ماند چرا که هر انسانی سهمی از فطرت بشری دارد، مردم دعایشان می کنند و احترامشان را حفظ می کنند.

وی گفت: آرامش فکری که عوامل جمعیت هلال احمر در خدمت به مردم احساس می کنند و همچنین خوشی معنوی که به دنبال اقدامات خداپسندانه برای آنها به همراه دارد، بسیار با ارزش است. گره ای از کار مشکل داری باز کردن و نجات جان مجروح در حوادث و از جمله این اقدامات کار کمی نیست.طراحی و پیاده سازی: راد رایانه