| جمعه 29 شهریور 1398   | |
 
چهار شنبه 23 مرداد 1398
کد خبر: 6550
تعداد بازدید: 75

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر: حفظ اعتماد عمومی آزمون سرنوشت ساز هلال‌احمر، هلال احمر همواره در کنار مردم بوده است

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر: حفظ اعتماد عمومی آزمون سرنوشت ساز هلال‌احمر، هلال احمر همواره در کنار مردم بوده است
نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر گفت: مردم در سیلاب اخیر به هلال احمر اعتماد کردند اما حفظ این اعتماد و تقویت آن بسیار مهم و ضروری است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر:

حفظ اعتماد عمومی آزمون سرنوشت ساز هلال‌احمر، هلال احمر همواره در کنار مردم بوده است

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر گفت: مردم در سیلاب اخیر به هلال احمر اعتماد کردند اما حفظ این اعتماد و تقویت آن بسیار مهم و ضروری است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر خوزستان، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی ظهر امروز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه مسئولان سابق و جدید دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر خوزستان اظهار کرد: هلال احمر نهادی مردمی و از میان مردم و برای آنها و در خدمت آنها به ویژه در هنگام بروز حوادث است.

وی افزود: بسیاری از مردم هلال احمر را تنها در هنگام وقوع حوادث و بحران ها می شناسند در حالی که هلال احمر در مواقع عادی و غیر بحرانی هم در کنار مردم است و به آنها خدمات رسانی می کند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر با اشاره به خدمات رسانی هلال احمر در ایام اربعین، حج ، یادآور شد: جمعیت هلال‌احمر در ایام اربعین و حج و هم در بحث سلامت و بهداشت و درمان به مردم خدمات رسانی می کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین معزی با بیان این که سرمایه اجتماعی هلال‌احمر مرهون ارائه خدمات بشردوستانه است، گفت: هلال احمر پیام آور برادری، دوستی و صلح در جامعه و این از سرمایه های بزرگ اجتماعی آن است.

وی ادامه داد: جریان سیل بار سنگینی را روی دوش هلال احمر گذاشت اما مردم در سیل به هلال احمر پناه آوردند و به آن اعتماد کردند و حفظ و تقویت این اعتماد بسیار مهم است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر بیان کرد: کشور ما حادثه خیز است به طوری که در طول ۴۰ سال انقلاب ۴ زلزله مهیب و بزرگ در ورزقان، بم، رودبار و کرمانشاه آمد.

حجت‌الاسلام والمسلمین معزی با بیان این که یکی از وظایف هلال احمر مستندسازی در حوادث و بحران ها است، تصریح کرد: اگر حوادث و بحران ها مستندسازی نشوند هربار حادثه ای رخ می دهد مجبوریم کارها را تجدید کنیم.

وی افزود: با وجود شرایط کنونی جامعه، منازل سیل زدگان به سرعت در حال بازسازی است و این روند، امید آفرین و نشاط بخش قلمداد می شود.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر با بیان این که حفظ اعتماد مردم به هلال‌احمر نیازمند فرهنگ سازی است، گفت: باید فرهنگ کمک رسانی، ایثار و خدمت بی منت به مردم را در جامعه ارتقا دهیم و این کار به گفتمان سازی نیاز دارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین معزی گفت: ۱۹۰ کشور دنیا عضو فدراسیون بین المللی صلیب سرخ هستند اما امتیاز جمعیت هلال‌احمر این است کمک و خدمت به مردم برای رضای خدا و رضایت خلق او است.

وی اضافه کرد: هلال احمر ۸ هزار کارمند در سراسر کشور دارد که با نگاه بشردوستانه به مردم کمک می کنند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر بیان کرد: دشمنان چون توان جنگ با ایران را ندارند، به دنبال ایجاد ناامیدی در مردم هستند.

به گفته حجت‌الاسلام‌والمسلمین معزی دشمن درصدد نابودی اعتماد مردمی است و تمام تلاش ما باید افزایش اعتماد عمومی باشد.

وی با تاکید بر مقابله با آسیب های اجتماعی و نابودی آنها به دلیل تاثیر مخرب بر جامعه و خانواده، یادآور شد: ۷۰ آسیب اجتماعی در کشور وجود دارد که و به همین دلیل سازمان امور اجتماعی کشور تشکیل شده و هلال احمر هم عضو این سازمان است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر گفت: هلال احمر می تواند الگوسازی کند و سبک زندگی بیافریند و نخستین برنامه هلال احمر پس از صدور بیانیه گام دوم توسط مقام معظم رهبری، تبیین آن است.

حجت‌الاسلام والمسلمین معزی تصریح کرد: باید براساس این بیانیه حرکت کنیم و موظف هستیم که نقشه راه ۴۰ سال آینده را براساس این بیانیه تنطیم و همه موارد آن را اجرا کنیم.

وی در این مراسم از تلاش های چندین ساله حجت لاسلام و المسلمین سعادت نیا در طول تصدی مسئولیت دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر خوزستان تقدیر و برای حجت الاسلام محمد انصاری مسئول جدید این دفتر آرزوی موفقیت کرد.طراحی و پیاده سازی: راد رایانه