| شنبه 23 آذر 1398   | |
 
جمعه 08 شهریور 1398
کد خبر: 6600
تعداد بازدید: 141

خانه های هلال بستر مناسب افزایش تاب آوری در جامعه هستند، افتتاح خانه های هلال بنوار ناظر و حسینیه اندیمشک

خانه های هلال بستر مناسب افزایش تاب آوری در جامعه هستند، افتتاح خانه های هلال بنوار ناظر و حسینیه اندیمشک
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: خانه های هلال از طریق آموزش به کاهش میزان خطرپذیری و افزایش تاب آوری کمک می کنند

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان:

خانه های هلال بستر مناسب افزایش تاب آوری در جامعه هستند، افتتاح خانه های هلال بنوار ناظر و حسینیه اندیمشک

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: خانه های هلال از طریق آموزش به کاهش میزان خطرپذیری و افزایش تاب آوری کمک می کنند

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی عصر امروز پنج شنبه در آیین گشایش خانه هلال در شهرک «بنوار ناظر» و شهر «حسینه» اندیمشک اظهار کرد: مردم باید برای مقابله با حوادث آموزش ببینند تا میزان آمادگی ۱۵ درصد در مردم ما به ۶۰ درصد برسد.

 

ضرورت کاهش ضریب خطرپذیری در کشور با ارائه آموزش های لازم

وی با بیان این که خطر پذیری عامل مهم دیگری است که به آن باید توجه داشته باشیم، افزود: ضریب خطرپذیری در کشور ما بالا  و  ۸ از ۱۰ است و باید به دو برسد و نخستین گام ما ارائه آموزش های لازم برای مقابله با حوادث محسوب می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با تأکید بر این که آموزش بهترین و ساده ترین راه برای کاهش خطرپذیری است، ادامه داد: تکیه بر آموزش و افزایش تاب آوری در جامعه راه های ما برای کاهش خطرپذیری هستند.

 

کاهش میزان تاب آوری در جامعه با آموزش های همگانی مقابله با حوادث

وی با اشاره به نقش آموزش در توانمندسازی افراد در مواجه و مقابله با حوادث و کاهش میزان خطرپذیری در جامعه، یادآور شد: با آموزش میزان خطر پذیری در جامعه کاهش و میزان تاب آوری کاهش پیدا می کند و خانه هلال می تواند به این امر کمک زیادی کند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان تصریح کرد: باید جامعه را تاب آور کنیم و تاب آوری به معنای افزایش قدرت تحمل مردم در برابر مشکلات و حوادث است.

خدادادی با بیان این که  آموزش های تخصصی در کشور ما بسیار مهم است، گفت دنیا به سمت آموزش های تخصصی رفته و ما هم باید به این سمت حرکت کنیم.

 

محرومیت زدایی و توانمندسازی اقشار آسیب پذیر اولویت جمعیت هلال احمر خوزستان

وی ادامه داد: مشکلی که خوزستان دارد محرومیت مفرط آن است و در بسیاری از مناطق حاشیه نشین مردم استان با کمترین امکانات و محرومیت فراوان زندگی می کنند و یکی از برنامه های اولویت دار جمعیت هلال احمر از سال های گذشته محرویمت زدایی و توانمندسازی اقشار آسیب پذیر بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: این افتخاری برای هلال احمر است که زمینه مشارکت فراگیر اقشار مختلف مردم را فراهم کند که این جزو رسالت های ذاتی هلال احمر است.

 

داوطلب محور بودن جمعیت هلال احمر نقطه تمایز با سایر نهادها

خدادادی با اشاره به تفاوت هلال‌احمر و سایر نهادها، اضافه کرد: تفاوت هلال احمر با سایر مجموعه ها و سازمان ها در داوطلب محور بودن آن و انجام خدمات داوطلبانه و بدون چشمداشت توسط اعضای داوطلب آن است.

وی یادآور شد: هلال‌احمر بدون هیچ محدودیتی فراگیر است و نگاه قومی، جناحی ندارد و نگاه آن نگاهی بین المللی و بشردوستانه است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: هلال احمر دایره وسیعی از خدمات و فعالیت ها را در بر می‌گیرد و هدف عمده آن تسکین آلام بشری است و تاکنون به عنوان محوری کار و فعالیت های ما مطرح بوده و هست.

خدادادی ادامه داد: این ماموریت را برای هلال احمر تعریف شده که تبعات منفی حوادث و وقایعی را که در جامعه پیش می آید کاهش دهد.

وی بیان کرد: وقتی حادثه ای پیش می آید مردم باید احساس کنند که پشتوانه ای دارند و دلگرمی داشته باشند همانطور که در سیلاب امسال شاهد بودیم که مردم کشورمان مثل کوه البرز پشت مردم ایران بودند و این باعث می شد که ما به این رشادت ها و ایثارگری ها افتخار کنیم که یادآور رشادت های دوران دفاع مقدس بود.

 

خانه هلال بستری برای همکاری های فرابخشی و درون بخشی میان هلال احمر و سازمان های دیگر است

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان افزود: فلسفه تاسیس و شکل گیری خانه هلال این است که باید زمینه ای را برای همکاری های فرابخشی و درون بخشی میان هلال احمر و سازمان ها با محوریت داوطلبان فراهم کند تا مردم احساس کنند که پشتوانه فرهنگی و اجتماعی دارند و در صورت وقوع حادثه و بروز مشکلات کسانی به فکر آنها هستند.

خدادادی با بیان اینکه هلال‌احمر حلقه وصل توانمندان و نیازمندان و متعلق به همه اقشار جامعه است، تصریح کرد: اولین گام برای تاسیس خانه هلال نیازسنجی است که مشکلات و توانمندی های هر منطقه را شناسایی کنیم و قدم بعدی حل مشکلات با کمک مردم است.

 

بهبود کیفیت زندگی افراد جامعه یکی از وظایف خانه هلال است

وی با بیان این که وظیفه بعدی خانه های هلال بهبود کیفیت زندگی افراد است، گفت: در خانه های هلال افراد و اقشار آسیب‌پذیر جامعه را شناسایی و نیازهای آنها را با کمک خیرین برطرف می کنیم.

بر اساس این گزارش، آئین افتتاح خانه های هلال شهرک «بنوار ناظر» و شهر «حسینه» اندیمشک با حضور مدیرعامل هلال احمر استان، سرپرست و اعضای هلال احمر شهرستان و مسئولان و معتمدین محلی در فضایی صمیمانه برگزار شد.طراحی و پیاده سازی: راد رایانه