| دوشنبه 22 مهر 1398   | |
 
چهار شنبه 20 شهریور 1398
کد خبر: 6631
تعداد بازدید: 65

نماینده ولی فقیه در خوزستان: هلال احمر در خط مقدم مقابله با سیلاب بود، جمعیت هلال احمر حضوری مستمر و مؤثر در بحران ها داشته است

نماینده ولی فقیه در خوزستان:  هلال احمر در خط مقدم مقابله با سیلاب بود، جمعیت هلال احمر حضوری مستمر و مؤثر در بحران ها داشته است
نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز گفت: در سیلاب امسال جمعیت هلال‌احمر استان در خط مقدم مقابله و امدادرسانی به آسیب دیدگان سیل بود.

نماینده ولی فقیه در خوزستان:

هلال احمر در خط مقدم مقابله با سیلاب بود، جمعیت هلال احمر حضوری مستمر و مؤثر در بحران ها داشته است

نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز گفت: در سیلاب امسال جمعیت هلال‌احمر استان در خط مقدم مقابله و امدادرسانی به آسیب دیدگان سیل بود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر خوزستان حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالنبی موسوی فرد ظهر امروز در جمع مدیرعامل و کارکنان جمعیت هلال‌احمر استان اظهار کرد: هر کجا بحرانی رخ دهد، آنجا خط مقدم محسوب می شود و جمعیت هلال احمر به عنوان خط مقدم حوادث، حضوری مستمر و مؤثر در بحران ها داشته است.

وی با تقدیر از خدمات جمعیت هلال‌احمر در سیلاب و زلزله امسال در خوزستان، افزود: جمعیت هلال‌احمر در سیلاب امسال و زلزله مسجدسلیمان در خوزستان در خط مقدم امدادرسانی بود.

نماینده ولی فقیه در خوزستان تصریح کرد: امدادگران هلال احمر در طول شبانه روز زحمت می کشیدند تا آلام سیل زدگان و زلزله زدگان و سختی هایش را که متوجه آنان بود برطرف کنند و آرامش را به مردم بازگردانند.

حجت‌الاسلام موسوی فرد با بیان اینکه برپایی اردوگاه های اسکان اضطراری در سیلاب از حرکات بسیار موثر و مثبت هلال احمر به ویژه در خوزستان بود، یادآور شد: در امدادرسانی امسال در سیلاب شاهد زحمات ارزشمند امدادگران هلال احمر بودم.

وی گفت: طی چندسال اخیر جمعیت هلال‌احمر در پیاده‌روی اربعین حضور پررنگی هم در داخل و هم در خارج کشور داشته و این جای تقدیر و تشکر دارد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان ادامه داد: با توجه به وجود دو مرز شلمچه و چذابه و تشرف بسیار زیاد زائران با توجه به حذف ویزا باید برنامه ریزی جامع و خوبی اتفاق بیفتد.

حجت الاسلام موسوی فرد اضافه کرد: جمعیت هلال احمر در خارج از مرز فعالیت های شایانی را انجام می دهد که انتظار داریم به حول و قوه الهی در ایام اربعین با توجه به شرایط مطلوب تشرف به عتبات عالیات، این خدمات ارائه و به صورت کیفی و کمی افزایش یابد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان در مجلس عزاداری کارکنان هلال احمر خوزستان نیز بیان کرد: انسان باید با تلاش با شیطان مبارزه کند و برای مبارزه با آن برنامه داشته باشد. چیزی که انسان را در برابر شیطان بیمه می کند دشمن شناسی و مبارزه با شیطان است.

حجت الاسلام موسوی فرد با بیان این که تمام وعده‌هایی که خداوند به بشر می دهد حق است، ادامه داد: شیطان فقط می تواند انسان را وسوسه کند اما انسان با غلبه بر شیطان می تواند به کمال برسد.

وی گفت: نخستین مرحله پس از دشمن شناسی، دشمن هراسی است و شیطان می‌تواند بر تمام وجود انسان وسوسه کند. در ۱۲۰ آیه قرآن، شیطان به عنوان دشمن آشکار معرفی شده است

نماینده ولی فقیه در خوزستان افزود: دشمن شناسی یکی از مباحث کلان قرآنی است و باید به آن توجه کرد، در حادثه عاشورا دشمن به خوبی شناسایی نشد.

 

بر اساس این گزارش، در آغاز این دیدار، دکتر علی خدادادی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان، گزارشی از فعالیت های متنوع این مجموعه خدمت رسان در ایام مختلف سال ارائه کرد.طراحی و پیاده سازی: راد رایانه