| سه شنبه 21 مرداد 1399   | |
 
یک شنبه 31 شهریور 1398
کد خبر: 6657
تعداد بازدید: 220

فعالیت جمعیت هلال‌احمر در اربعین تنها در حوزه امداد و نجات است، ضرورت آمادگی لازم برای اربعین حسینی امسال

فعالیت جمعیت هلال‌احمر در اربعین تنها در حوزه امداد و نجات است، ضرورت آمادگی لازم برای اربعین حسینی امسال
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: امسال تنها و به صورت تخصصی در اربعین در حوزه امداد و نجات فعالیت می کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان:

فعالیت هلال‌احمر در اربعین تنها در حوزه امداد و نجات است، ضرورت آمادگی لازم برای اربعین حسینی امسال

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: امسال تنها و به صورت تخصصی در اربعین در حوزه امداد و نجات فعالیت می کنیم.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی در آیین آغازین کارگاه آموزشی مدیریت و سازماندهی تجمعات انبوه اظهار کرد: حضور جمعیت هلال‌احمر از چند سال پیش در اربعین به صورت چندجانبه بود اما خوشبختانه از سال گذشته این حضور در داخل کشور نقش تخصصی به خود گرفته و بیشتر در حوزه امداد و نجات است.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم با توسعه زیرساخت هایی که در مرزها در حال انجام است، فعالیت مستمر و روبه تکاملی داشته باشیم که این تکامل و ارایه خدمات بهتر با آموزش و توسعه زیرساخت ها و ابزارها صورت می گیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان تصریح کرد: در کنار انجام فعالیت در حوزه تخصصی امداد و نجات، داشتن آمادگی برای مقابله و مواجه با حوادث غیرقابل پیش بینی و بحث پدافند غیرعامل و هماهنگی های فرابخشی اگر به خوبی اتفاق بیفتد می تواند زمینه ساز کاهش خطرپذیری در حوادث را فراهم کند.

خدادادی گفت: تجمعات انبوه و ارتباطات فرامرزی و حضور جمعیت هلال‌احمر در عراق و وجود ۲۷ درمانگاه در عراق در ایام اربعین حسینی امسال می تواند زمینه ساز افزایش سرمایه اجتماعی جمعیت هلال‌احمر شود.

وی با بیان این که جمعیت هلال احمر در ایام اربعین خدمات مختلفی را به زائران اربعین حسینی ارایه می دهد، یادآور شد: این افتخاری برای ما است که بتوانیم زمینه ساز حضور هرچه بهتر زائران اربعین حسینی(ع) باشیم و تسهیلاتی را برای آنها فراهم کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان ادامه داد: اربعین علاوه بر حرمت بزرگ فرهنگی که پیام های مهمی هم دارد به یک حرکت بزرگ جهانی و بین المللی تبدیل شده است.

خدادادی با اشاره به حضور اقلیت های دینی در پیاده روی اربعین حسینی، اذعان کرد: حضور اقلیت های دینی در حرکت بزرگ پیاده روی اربعین حسینی می تواند زمینه ساز وحدت باشد.

وی با بیان این که به طور حتم چنین سرمایه و حرکت بزرگ فرهنگی می تواند بستر مناسبی برای توسعه سرمایه اجتماعی جمعیت هلال احمر باشد، تصریح کرد: هرجا خدماتی توسط ما ارائه شود باعث افزایش سرمایه اجتماعی هلال احمر می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: خدمات رسانی هلال احمر به سیل زدگان استان و زلزله زدگان مسجدسلیمان  در سیل و زلزله موجب افزایش سرمایه اجتماعی هلال احمر شده است.

خدادادی تصریح کرد: اگر به وظایف مان عمل کنیم و با دقت و مراقبت کارها را انجام دهیم و حساسیت لازم را داشته باشیم سرمایه اجتماعی ما تقویت می شود و برعکس اگر کوتاهی کنیم و به وظایف مان به شکل صحیح عمل نکنیم و افراد بافضیلت‌ نداشته باشیم، سرمایه اجتماعی ما از بین می رود.

وی اضافه کرد: افرادی که در هلال احمر فعالیت می کنند باید بیشترین فضیلت ها را داشته باشند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان با تأکید بر توجه جدی به جوانب و ابعاد مختلف خدمات رسانی در ایام اربعین، تصریح کرد: اهمیت جایگاه و ارائه خدمات مختلف توسط هلال احمر باید از جوانب مختلف دیده شود و به همین دلیل پیش بینی و آمادگی لازم را در عرصه های مختلف داشته باشیم تا بتوانیم این وظیفه را به نحو احسن انجام دهیم.

خدادادی با اشاره به احتمال وقوع بارندگی های مهرماه و آبان ماه امسال و تأثیر آن بر خدمات رسانی به زائران در ایام اربعین در خوزستان یادآور شد: آمادگی لازم برای مقابله با حوادث طبیعی از جمله بارندگی در در آبان ماه با توجه به پیش بینی بارندگی توسط هواشناسی خوزستان در بحث اربعین باید وجود داشته باشد.طراحی و پیاده سازی: راد وب