| دوشنبه 22 مهر 1398   | |
 
چهار شنبه 03 مهر 1398
کد خبر: 6661
تعداد بازدید: 35

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان:توسعه غیرکارشناسی زیرساخت ها خطرساز شده است

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان:توسعه غیرکارشناسی زیرساخت ها خطرساز شده است
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: با مجموعه ای از عوامل خطرساز مواجه هستیم که ناشی از عدم رعایت پیوستهای کارشناسی در توسعه زیرساخت ها است

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان:

توسعه غیرکارشناسی زیرساخت ها خطرساز شده است

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: با مجموعه ای از عوامل خطرساز مواجه هستیم که ناشی از عدم رعایت پیوستهای کارشناسی در توسعه زیرساخت ها است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر خوزستان دکتر علی خدادادی در جلسه ی هماهنگی دستگاه های امدادی واجرایی در مدیریت بحران استان خوزستان با تبریک هفته دفاع مقدس اظهار کرد: تاب آوری در بحران و کاهش خطرپذیری نقش مهمی دارد و  نخستین باردرحوزه اقتصاد مورد استفاده قرارگرفت.

وی افزود:  آموزش در راستای افزایش تاب آوری در مقابله با مخاطرات  درمناطق  پر خطر و اقشار محروم جامعه در برابر حوادث و بحران ها نقش بسزایی ایفا می کند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان با اشاره به اینکه با مجموعه ای از عوامل خطرساز مواجه هستیم که ناشی از عدم کار کارشناسی در توسعه زیرساخت هاست تصریح کرد: در حوزه بحران باید هزینه ها را کاهش داد و برنامه ریزی مناسب جهت اجرای پروژه های زود بازده و کم هزینه کلید موفقیت وحرکت به سوی کاهش ضریب خطرپذیریست.

دکتر خدادادی گفت: ضریب خطر پذ یری در کشورمان تقریبا ۸ از ۱۰ است که باید برای کاهش این ضریب به ۲ تلاش کرد.

وی اضافه کرد: برای کاهش هزینه ها در بحران باید به سمت تاب آوری و آموزش های پیشگیرانه رفت که جمعیت هلال احمر باهمکاری سازمان مدیریت بحران در دو بخش نیروهای تاثیرگذار و جامعه هدف در این راستا گام برداشته است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: تاب آوری ازسه مولفه ی پاسخ دهی، خنثی سازی و مولفه جذب است که مولفه جذب خود در دو فاز خدمات داوطلبانه و جمع آوری کمک های مردمی در ماموریت های این جمعیت قابل تعریف است و به لطف خداوند باعث تقویت، انسجام وهمبستگی ملی نیزگردیده است.

دکتر خدادادی افزود: در سیلاب اخیر در فروردین ماه امسال بیش از ۱۲ گروه خارجی برای مشارکت در بحث امدادرسانی در مناطق سیل زده خوزستان حضور یافتند واین حضورها باعث شد همدلی وهمراهی  ملی و بین المللی ایجاد وعلیرغم محاسبات دشمنان این مرز وبوم بحران سیلاب با همدلی ،هماهنگی و حمایت مردم ونیروهای داوطلب  ،نظامی ، انتظامی ودستگاههای دولتی دست اندر کار به خوبی پشت سر گذاشته شود .ولی نباید از آینده نزدیک غافل شد وآمادگی لازم کلیه دستگاه های دست اندرکارجهت ترمیم سیل بندها وافزایش توان انتقال آب رودخانه های استان امری اجتناب ناپذیر وضروری است.طراحی و پیاده سازی: راد رایانه