| دوشنبه 22 مهر 1398   | |
 
چهار شنبه 10 مهر 1398
کد خبر: 6703
تعداد بازدید: 51

دکتر خدادادی : انتظار می رود با بهره گیری از توان و تجارب سالهای گذشته آمادگی کامل برای ارائه خدمات امداد و نجات وجود داشته باشد

دکتر خدادادی : انتظار می رود با بهره گیری از توان و تجارب سالهای گذشته آمادگی کامل برای ارائه خدمات امداد و نجات وجود داشته باشد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان ،دکتر علی خدادادی در نشست هماهنگی کمیته امداد و نجات اربعین حسینی با آرزوی توفیق در جهت ارائه هر چه بهتر خدمات به زائرین حضرت ابا عبدالله(ع) که هم اجر معنوی را در پی خواهد داشت و هم باعث افزایش سرمایه اجتماعی جمعیت هلال احمر در بین مردم می شود بیان کرد : مردم هرجا شاهد ارائه خدمات از سوی این جمعیت باشند این در ذهنشان نقش می بندد که این یک نهاد قابل اعتماد و قابل اتکاست و زمانی که هلال احمر نیازمند یاری و حمایت مردم شود پاسخ مثبت دریافت خواهد کرد. این فرصت ارائه خدمت در اربعین که خود یک حرکت فرهنگی و در راستای اهداف جمعیت هلال احمر است می تواند بسیار تاثیرگذار باشد .

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان افزود : به حرکت اربعین نباید نگاه دولتی داشت بلکه اربعین یک حرکت بزرگ فرهنگی ، خود جوش و مردمی است و به تعبیر مقام معظم رهبری به یک حرکت بین المللی مبدل گشته است و لذا مطلوب نیست از حالت معنوی و خود جوش بودن این حرکت عظیم مردمی کاسته شود.

این شور و تلاش ناشی از اعتقاد راسخ مردم عزیزمان است که از دیرباز وجود داشته و ماندگار خواهد بود و باید جلوه ی مردمی بودن آن حفظ شود.

وی اظهار کرد :جمعیت هلال‌احمر نیز یک نهاد مردمی و همیشه در کنار مردم است و سایر دستگاه های اجرایی نیز حسب شرح وظایف خود تسهیل گر این جوشش عظیم دوستدارن وشیفتگان حسینی هستند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان در ادامه تصریح کرد حرکت های تصنعی هرگز نمی توانند عمق گرفته و ریشه دار شوند ولی حرکت اربعین نشان داد ریشه در اعتقاد و باور مردم دارد به عنوان مثال کسی باور نمی کرد حرکتی از دل هندوستان با تأسی از پیام و خط مشی امام حسین(ع) شکل گیرد تا آنجا که گاندی روز عاشورا را در این کشور تعطیل اعلام کند.

وی گفت: حرکت پیاده رویی اربعین محیطی سرشار از محبت و معنویت است که فرصت بسیار مناسبی  را محیا می سازد تا درجمعیت هلال احمر هر چه توان داریم در راه خدمت به شرکت کنندگان در این مراسم جهانی صرف کنیم لذا ضرورت دارد نگاه ویژه‌ای به فعالیت در این عرصه داشت و نسبت به توجیه کامل مجریان طرح امداد و نجات اربعین حسینی اقدام کرد. مبادا فردی دچار خطایی شده و با یک عملکرد اشتباه زحمات خود و سایرین را زیر سوال بَرَد و ایجاد کننده موج منفی باشد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان  افزود : اربعین در طول تاریخ بی نظیر و متعلق به همه ی انسانهای آزاده از اقوام و ادیان مختلف است و محدود به قشر خاصی نیست بلکه فرصتی برای همدلی و همکاری است.

اربعین یک دانشگاه و یک دوره آموزشی با سرفصل های گوناگون است و خدا را شاکریم که این فرصت مهیاست تا در جهت خدمت به زائرین گام برداریم.

دکتر خدادادی ضمن تاکید بر اینکه انتظار می رود با بهره گیری از توان و تجارب سالهای گذشته آمادگی کامل برای ارائه خدمات امداد و نجات وجود داشته باشد،خواستار تلاش و عملکرد بیشتر و بهتر از سال گذشته در اجرای طرح امداد و نجات اربعین حسینی شد.

در ادامه جلسه نیز مسئولین کمیته های تخصصی طرح امداد و نجات اربعین حسینی  به ارائه گزارش عملکرد خود پرداختند.طراحی و پیاده سازی: راد رایانه