| یک شنبه 5 تیر 1401   aa | |
 
سه شنبه 27 آذر 1397
کد خبر: 5662
تعداد بازدید: 1754

مهری که به دل مدیح نشست!

مهری که به دل مدیح نشست!
گفتگو با خانم مهری مدیح عضو داوطلب جمعیت هلال احمر بهبهان

مهری که به دل مدیح نشست!

گفتگو با خانم مهری مدیح عضو داوطلب جمعیت هلال احمر بهبهان

 

اشاره| داوطلبان جمعیت هلال احمر پاشنه آشیل هلال احمر هستند و به واسطه موی سپیدشان آبرویی ارزشمند برای هلال احمر هستند. در جامعه امروز که می شود گفت هم سالان این طیف بدنبال بهره گرفتن از روزهایی که سپری کرده اند و امروزشان را برای استراحت ذخیره کرده اند کم می شود آدمهایی دید که قلبشان برای بشر دوستی بتپد و برای اعتلای نام هلال احمر از آبروی خود مایه بگذارند. خانم مهری مدیح عضو داوطلب جمعیت هلال احمر بهبهان است که سالیان درازی است با این جمعیت فعالیت می کند و امروز به بهانه روز داوطلب از مهری هلال احمر که به دلش نشسته و ماندنی اش کرده برایمان می گوید.

 

به سبک و سیاق همه مصاحبه ها اگر موافق هستید از معرفی شما شروع کنیم؟

مهری مدیح هستم عضو داوطلب نجاتگر جمعیت هلال احمر شهرستان بهبهان که از سال 79 با عضویت در واحد جوانان مفتخر شدم با هلال احمر همکاری کنم و می شود گفت آغاز یک راه بی پایان...

 

شما مدیر مهد و کودک هستید و مشغله خودتان را دارید چرا هلال؟

سرشت ما انسان ها با انسان دوستی و مهربانی اجین است و به طبع برخی ها بدنبال سعادتمند شدن در راه انسان دوستی هستند من هم علاقه زیادی برای کمک به همنوعان دارم و شاید یکی از لذت بخش ترین تجربه های عمرم هلال احمری بودن است.

 

از 79 تا کنون هلال احمری هستنید یعنی از جوانی تا امروز که صاحب فرزند هستید. هلال احمر چه درسی برای زندگیتان داشته است؟

از جوانی با واژه هایی مثل صبوری، گذشت، نوع دوستی آشنا شده ام سه کلمه ای که شاید نیاز به گذران عمر زیادی باشد اما من از آغاز جوانی لمس کرده ام صبوری را چشیده ام.

 

داوطلبان را برایمان تعریف کنید؟

مامنی برای جمع شدن انسان های صلح طلب که به بهانه نوع دوستی بدنبال التیام زخم درد مندان هستند.

 

فعالیت های داوطلبان را چگونه می بینید؟

جمعیت هلال احمر و اعضا آن اعم از امدادگران و جوانان همگی داوطلبند و انتظار می رود مسولان بالا دستی نگاه ویژه ای را با رویکرد اصلاح خدمات داوطلبانه داشته باشند یعنی نگاه تخصصی و ساختارمند که توانمندی داوطلبان را به خوبی بشناسد و آن را معطوف به انجام امور خیریه ای نکند.

 

چه فعالیتی در داوطلبان بیشتر به دلتان می چسبد؟

اهداء خون. این شاید یکی از محدود فعالیتهایی است که با دل و جان النجام می دهم و برایش لحظه شماری می کنم و به جرات می گویم فعالیتی است که مفهوم التیام آلام را در خود دربر دارد.

 

اطرفیانتان چه نگاهی به شما دارند؟

افتخار خانواده شده ام. خانواده ام وقتی حوزه فعالیتی ام را می بیینند نگاهی فراتر از سن و سال به من دارند و بواسطه هلال احمر و توانمندی هایی که در طول سالیان دراز کسب شده یکی از افراد موثر خانواده هستم.

 

مشوق فرزندان برای ورود به هلال احمر هستید؟

فرزندم زودتر از آنچه فک کنم با هلال احمر آشنا شده است. دخترم در مدرسه به واسطه طرح دادرس با فعالیت های آن آشنا و با رفتن در مسابقات استانی راه برای حضورش در هلال هموار و می توانم بگویم نسبت به سنش از من سبقت گرفته است.

 

حرف آخر؟

هلال احمر و ورود به آن را باید عاشق باشی تا درک کنی این عشق راه بی پایانی است که حاضری برای آن جان بدهی یعنی یک عشق حقیقی!

 

 

گفت و گو: مهدی مستویطراحی و پیاده سازی: راد وب