| یک شنبه 5 تیر 1401   aa | |
 
پنج شنبه 17 مرداد 1398
کد خبر: 6519
تعداد بازدید: 693

پیام مدیرعامل هلال‌احمر خوزستان به مناسبت روز خبرنگار، ثبت لحظه های بی بدیل بشردوستی با قلم و دوربین اهالی راستین رسانه میسر می شود

پیام مدیرعامل هلال‌احمر خوزستان به مناسبت روز خبرنگار، ثبت لحظه های بی بدیل بشردوستی با قلم و دوربین اهالی راستین رسانه میسر می شود
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان با صدور پیامی فرا رسیدن سالگرد شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و مطبوعات استان تبریک گفت.

پیام مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان به مناسبت روز خبرنگار، ثبت لحظه های بی بدیل بشردوستی با قلم و دوربین اهالی راستین رسانه میسر می شود

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان با صدور پیامی فرا رسیدن سالگرد شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و مطبوعات استان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر خوزستان متن پیام تبریک دکتر علی خدادادی بدین شرح است:

«ن و القلم و ما یسطرون. همانگونه که قلم، دارای جایگاه والا و مقدسی است، صاحبان قلم نیز از منزلتی نیک برخوردارند که سخن پروردگار دانا نیز بر این نکته دلالت دارد که "الذی علّم بالقلم". روز خبرنگار یادآور فداکاری و ایثار کسانی است که بی دغدغه نام و نان، در اندیشه توسعه جامعه انسانی هستند که این قشر ممتاز، از خود گذشته و به دیگران رسیده اند. روز خبرنگار، روزی است به وسعت یک تاریخ که خبرنگاران، خود سازنده تاریخ در پهنه گیتی اند. این روز بزرگ، یادآور پیام رسانانی است که در سال های حماسه و دفاع دوشادوش رزمندگان، لحظه های عاشقی را جاودانه ساختند و زیباترین جلوه های خداوندی را بر جریده عالم ثبت کردند که یکی از رموز ماندگاری هشت سال دفاع مقدس، تلاش ها و جانفشانی های خبرنگاران است!

باید این حقیقت مهم را به گوش جان نیوشید که هر کجا حقیقتی ماندگار شده است پای اصحاب رسانه و خبرنگاران در میان بوده است که و صاحبان راستین قلم، و اصحاب رسانه پیامبران اطلاع رسانی و خبر هستند و هیچ جامعه ای به پیشرفت و توسعه نرسیده است مگر آن که اصحاب رسانه آن پیشتاز بوده اند. خبرنگاران که به حق، در ایجاد امنیت و انسجام ملی نقشی کم نظیر را رخ نمون می کنند، همواره در خط مقدم حوادث بوده اند و هستند. نه سرما، نه گرما هیچکدام آنها را از انجام رسالت سنگین اطلاع رسانی ایشان باز نمی دارد. آنان که همواره در بحران ها و حوادث طبیعی و انسان ساز، یار و یاور عموم مردم و نهادهای امدادرسان از جمله جمعیت هلال احمر بوده اند.

به ویژه نقش بی نظیر این اهالی فرهیخته جامعه را می توان در سیلاب فروردین ماه امسال خوزستان دید که خبرنگاران  عزیز ما صحنه هایی درخشان را از بشردوستی و ایثارگری در عرصه خبر و سایر حوزه های بشردوستانه رقم زدند.‌ بدون شک اگر حضور آنها درعرصه اطلاع رسانی در بحران سیلاب نبود اکنون شاهد ثبت حماسه هایی بی بدیل نبودیم.

روز خبرنگار در هلال سرخ، نقشی دیگرگونه دارد. خبرنگاران در شرایط بحرانی و در هنگامه حوادث، نقشی امیدزا و بحران زدا از خویش رقم می زنند و همپای امدادگران، به امداد قلب های رنجور، همت می گمارند. همیشه دیده ایم که این فرهیختگان عرصه رسانه، با جهت دهی صحیح افکار عمومی در کنترل ومدیریت بحران نقشی اساسی ایفا می کنند و موجب تقویت همبستگی و وفاق ملی می شوند که امروزه نقش حیاتی خبرنگاران در هدایت افکار عمومی در بحران ها بر هیچ چشم بصیری پوشیده نیست.
اینجانب با پاسداشت یاد و خاطره خبرنگاران شهید، فرارسیدن روز خبرنگار را به اهالی خدوم و بلند همت رسانه، به ویژه خبرنگاران رسانه های استان خوزستان در حوزه اجتماعی و بحران تبریک گفته، سلامتی و توفیق روزافزون را در ادامه این مسیر مقدس از خدای منان خواستارم.»طراحی و پیاده سازی: راد وب