| یک شنبه 5 تیر 1401   aa | |
 
یک شنبه 31 شهریور 1398
کد خبر: 6658
تعداد بازدید: 4460

مروری بر وصیتنامه «شهدای امدادگر»

مروری بر وصیتنامه «شهدای امدادگر»
در دوران دفاع مقدس، جمعیت هلال‌احمر ۴٨٧ شهید امدادگر را تقدیم کشور کرد که مانند همه امدادگران بی‌ادعا در جبهه‌ها، به معنای واقعی مومن و باصفا بودند.

خدایا به اباعبدالله‌الحسین قسمت می‌دهم که شهادت در راه خودت نصیب من حقیر بفرما چرا که این توفیق در این دنیای فانی بالاترین افتخار است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر، در دوران دفاع مقدس حضور امدادگران در پایگاه‌های امدادی، بیمارستان‌های صحرایی و پست‌های موقت امداد ملموس بود و ردپای امدادگران در کنار ردپای رزمندگان دیده می‌شد.

امروز بخشی از برگ‌های زرین کتاب دفاع مقدس متعلق به «امداد جبهه» و «امدادگران جبهه» است. در آن دوران جمعیت هلال‌احمر ۴٨٧ شهید امدادگر را تقدیم کشور کرد که مانند همه امدادگران بی‌ادعا در جبهه‌ها، به معنای واقعی مومن و باصفا بودند. به مناسبت هفته دفاع مقدس، تصمیم گرفتیم نگاهی اندازیم به وصیتنامه‌های تعدادی از شهدای امدادگر جمعیت هلال‌احمر. هنوز از این وصایا بوی راستی و درستی، مردانگی همراه با مهربانی، ایمان، پاکی و بزرگی در عین کم‌سن و سال بودن می‌آید. ان‌شاءالله در آینده توفیقی پیدا کنیم و وصیتنامه تعدادی دیگر از شهدای امدادگر را مرور کنیم.

شهید محمدتقی صفری
محل تولد: روستای جاسب دلیجان
محل شهادت: کله قندی

قسمتی از وصیتنامه شهید: بار خدایا تو شاهدی که فقط به خاطر تو به جبهه آمدم نه به خاطر هوا و هوس‌های نفسانی. ای خدا من به‌خاطر تو و مکتب انسان‌سازت به جبهه آمدم نه به خاطر وسوسه‌های شیطانی درونم و اینک از تمام جهانیان می‌خواهم که در راه الله  قدم نهند و تلاش و تکاپو نمایند و الا دنیا فانی است و زودگذر و بی‌ارزش و حتی پشیزی ارزش ندارد. دنیا را مانند مزرعه‌ای قرار دهید و این دنیا را پلی قرار دهید برای رسیدن به آخرت.

شهید رشید درخشانی
محل تولد: روستای نی کردستان
محل شهادت: مریوان

قسمتی از وصیتنامه شهید: افرادی را که از زندگی این دنیا گذشته و خود را در راه اعتلای آرمان مقدس اسلام فدا نموده‌اند فراموش نکنید و با انقلاب دلسوزانه همراه باشید و آن را از دست ندهید.

شهید شعبانعلی کاظمی
محل تولد: لنگرود
محل شهادت: اهواز

قسمتی از وصیتنامه شهید: مبادا از خط امام خارج شوید و حب دنیا و مقام شما را به انحراف بکشد که نابود کردن این انقلاب، پایمال کردن خون سرخ هزاران شهید است. در راه خدا استقامت کنید و در این راه اگر رهبرانتان را گرفتند اگر بدن‌هایتان را قطعه قطعه کردند و اگر رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر‌تان را سوزاندند و اگر وزیرانتان را در زیر آوار کشتند و اگر کودکان شیر‌خوارتان را زنده زنده سوزاندند پرچم «لااله الا الله» را سربلند و پرافتخار بر قله فتح برسانید.

شهید بهروز رضاپور
محل تولد: انزلی
محل شهادت: حاج عمران

سمتی از وصیتنامه شهید: سلام و درود بر تو مادر مهربان و مبارز که از کوچکی مرا در آغوش خود بزرگ نمودی و رنج‌های بسیار کشیدی و مرا سرباز امام نمودی، مادرم مبادا در نبودن من گریه کنی چون برای شهیدان گریه کردن خوب نیست و باید با خنده خود دشمنان اسلام را نابود کنی.

شهید محمدرضا کیاتپه
محل تولد: گرگان
محل شهادت: مارون عراق

قسمتی از وصیتنامه شهید : بر ماست که تا آخرین قطره خونمان در راه رسیدن به پیروزی نهایی کوشش و جهاد نماییم زیرا اگر خدای ناکرده دشمنان اسلام پیروزی ظاهری را به دست آورند چه بلاهایی است که بر سر مردم ستم‌کشیده و مستضعف و مسلمان خواهد آورد که شاید ضرر آن را صدها سال نتوانیم جبران کنیم و ای کسانی که فکر می‌کنید رفتن به جبهه و نپذیرفتن شهادت و قبول و تحمل این همه گرفتاری‌ها بی‌اجر و مزد می‌ماند بد‌انید که مردن در بستر با شهادت قابل مقیاس نیست و خداست که اجر و پاداش آن را می‌داند و در نزد او بی‌اجر نمی‌ماند.

شهید ولی الله فلاح پور
محل تولد: لرستان
محل شهادت: فکه

قسمتی از وصیتنامه شهید: خدا از آن روزی که انسان را خلق کرده است و هر موقع خودش هم بخواهد بندگانش را نزد خود می‌برد و عاشق هر کس بشود حتما آن را می‌برد و امروز این صدام آمریکایی عروسک دست‌نشانده کل ابرجنایتکاران به جمهوری اسلامی ما حمله کرده است و امت حزب‌الله باید آماده شوند که جواب دندان‌شکنی به او بدهد و خواهد داد و ما امروز باید برویم جبهه ها را پر کنیم. «و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عنده ربهم یرزقون» هرگز مپندارید کسانی که در راه خدا کشته می‌شوند آنها مرده‌اند و بلکه آنها زنده و در پیشگاه خدای خود روزی دارند و شهادت ارثی است که از اولیا‌الله به انسان می‌رسد و حال باید درس شهادت را از سرور آزادگان حسین (ع) بگیریم. چگونه پای به میدان آمد[گذاشت]؟ چگونه شهید شد و ما امیدواریم که راه او را ادامه بدهیم.

شهید حسین ارباب زاده
محل تولد: اراک
محل شهادت: کامیاران

قسمتی از وصیتنامه شهید: پدر و مادر عزیزم از شما و کلیه اقوام و دوستان می‌خواهم در پشت جبهه رسالتی را که بر گردن شماست به خوبی انجام دهید چون در این برهه از زمان خداوند یکی از نعمت‌های بی‌مانند خود را به ملت ایران بخشیده است و آن وجود شریف امام عزیزمان خمینی بت‌شکن می‌باشد.

شهید داوود قویدل
محل تولد: اراک
محل شهادت: شلمچه

قسمتی از وصیتنامه شهید: خدایا تو به من نعمت دادی و من ناسپاسی کردم و من عصیانگری کردم و از اینکه عمری را به خطا و نافرمانی به تو گذراندم و نتوانستم شکر‌گزار نعمت‌های تو باشم طلب عفو و بخشش می‌نمایم. خدایا ذوق مهر تو چقدر خوشایند و جام ترب تو چقدر خوشگوار است.

شهید ساسان شجاعی
محل تولد: بابل
محل شهادت: جوانرود کردستان

قسمتی از وصیتنامه شهید: خدایا به اباعبدالله‌الحسین قسمت می‌دهم که شهادت در راه خودت نصیب من حقیر بفرما چرا که این توفیق در این دنیای فانی بالاترین افتخار است. پدر و مادر عزیزم، نمی‌دانم چه چیزی مرا به سوی خود می‌خواند. اگر لیاقت شهادت نصیب من شد مبادا ناراحت شوید چرا که من بسیار بسیار خوشحالم از اینکه توشه‌ای برای آخرت خود گرفته‌ام و اگر می‌خواهید مرا شاد سازید دین محمد(ص) را سخت چنگ زنید و پشتیبان امام باشید که نجات شما اسلام می‌باشد.

شهید عبدالرضا جیزانی
محل تولد: یزد
محل شهادت: سوسنگرد

قسمتی از وصیتنامه شهید: به نام خدا پاسدار حرمت خون شهیدان صدر اسلام و انقلاب اسلامی و با درود به روان پاک شهدای جنگ تحمیلی و با سلام به خواهران و برادران ایمانی و با سلام به مادر و پدر گرامیم و خواهران و برادرانم، امیدوارم که همه خوش و خرم باشند و افرادی صالح و نیکوکار برای اسلام و میهن اسلامی خود باشید. ما همگی رفتنی هستیم ولی اسلام و دین خدا باقی و پایدار است و این شما هستید که باید بعد از ما از اسلام و انقلاب حمایت و پاسداری کنید و اجازه ندهید که کشور و دین‌مان به دست دشمنان اسلام بیفتد و همیشه و در همه حال پیرو خط امام باشید.طراحی و پیاده سازی: راد وب