| یک شنبه 5 تیر 1401   aa | |
 
شنبه 13 اردیبهشت 1399
کد خبر: 7657
تعداد بازدید: 23814

پیام تبریک معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان خوزستان به مناسبت فرا رسیدن روز معلم

پیام تبریک معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان خوزستان به مناسبت فرا رسیدن روز معلم


به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان؛ معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان خوزستان در پیامی فرا رسیدن روز معلم را  تبریک گفت .دراین پیام آمده است:
به نام خدایی که نخستین معلم هستی است!

نام معلم که می‌آید، احساسی توأم با احترام، سراسر وجود را در برمی‌گیرد. معلم، انسانی خدایی محسوب می‌شود و تعلیم نیز از شئون الهی است و خداوند، این موهبت را به پیامبران و اولیای پاک خویش ارزانی کرده تا مسیر هدایت را به بشر بیاموزند و از این روست که تعلیم و تعلم، سنت نیکوی آفرینش است. انسان نیز با پذیرش این مسئولیت، نام خود را در این گروه، در قالب واژه مقدس معلم ثبت کرده است.

معلمی، تنها شغل و حرفه نیست؛ بلکه ذوق و هنری است که ریشه در اعماق روح بی تاب انسان هایی دل سوخته دارد و رسالتی است پیامبر گونه. ازاین رو، معلمی کاری است دشوار و مهم.

از میان نقش های متفاوتی که معلم دارد، نقش الگویی او از اهمیت بسیاری برخوردار است.
از سوی دیگر، معلم افزون بر تدریس، درس زندگی می دهد. نقش هایی که معلم بر عهده دارد عبارتند از: نقش آموزشی، پرورشی، مشورتی، اصلاح گری، فرهنگی و بسیاری نقش‌های دیگر.

در این میان، معلم نقشی دیگرگونه در جمعیت هلال احمر ایفا می‌کند؛ نقشی که همراه با مهارت آموزی برای نجات جان انسان‌های دردمند و نیازمند است که نجات جان یک انسان بسان نجات جان همه‌ی انسان‌هاست. 

اینجانب با درود به روان پاک همه‌ی معلمان و مربیانی که جان پاک خود را در بستر آموزش قرار دادند تا جامعه‌ای ایمن را به ارمغان بیاورند و با پاسداشت مقام شامخ معلم شهید، استاد مرتضی مطهری(ره)، این روز بزرگ به تمام مربیان، مدرسان و استادان جمعیت هلال احمر در سراسر استان خوزستان و همچنین مرکز علمی و کاربردی این جمعیت تبریک و تهنیت گفته، آرزومند سلامتی، بالندگی و توفیق روزافزون آنان هستم.

پس به راستی معلم، ماندگارترین واژه است که نام او برای همیشه با دیروز و امروز و فردای اهل خرد و اندیشه همراه خواهد بود؛ که اساس عالم هستی بر تربیت انسان قرار دارد و معلم هدایت کننده انسان هاست.

با احترام؛ فرهاد مکوندی‌، معاون آموزش و پژوهش و سرپرست مرکز علمی و کاربردی جمعیت هلال احمر استان خوزستان


طراحی و پیاده سازی: راد وب